خرید تور نوروزی

انصراف بانک پارسیان از عاملیت تسویه با سپرده‌گذاران ثامن

خبرگزاری تسنیم گزارش داد:

اخبار متفاوت و گاه متناقضی که درباره نحوه تسویه سپرده های سپرده گذاران تعاونی اعتبار ثامن الحجج منتشر می شود، نشان می دهد بانک مرکزی برنامه مشخصی برای ختم این قائله ندارد و این بی برنامگی، بانک پارسیان و سپرده گذاران ثامن الحجج را سرگردان کرده است.

تجمعات اعتراضی سپرده گذاران ثامن الحجج مقابل نهادهای مرتبط و نامرتبط با مسئله آن ها دیگر به داستانی تکراری تبدیل شده است اما هفته گذشته انتشار برخی اخبار درباره برنامه بانک پارسیان برای توقف ادامه همکاری با بانک مرکزی برای تسویه سپرده های سپرده گذاران ثامن الحجج، نگرانی های این سپرده گذاران را بیشتر کرد.

برخی رسانه ها هفته گذشته مدعی شدند، کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان که عاملیت بازپرداخت وجوه سپرده گذاران تعاونی اعتبار ثامن الحجج را برعهده دارد، در نامه ای به رئیس کل بانک مرکزی از ادامه این همکاری انصراف داده است.

این اخبار باعث بروز برخی ناآرامی ها در شعب بانک پارسیان در شهر اصفهان با حضور سپرده گذاران تعاونی ثامن الحجج اتفاق شد. علت اصلی این ناآرامی ها نامه نگاری مدیرعامل این بانک با ولی اله سیف و انصراف از همکاری با بانک مرکزی بود.

پس از انتشار این اخبار موجی از نگرانی فزاینده در میان سپرده گذاران ثامن الحجج براه افتاد اما اصل نگارش چنین نامه ای از سوی مدیرعامل بانک پارسیان نه تأیید و نه تکذیب شد؛ در عوض پرویزیان با انجام مصاحبه هایی بدون موضع گیری در قبال این اخبار تنها به تکرار این موضوع پرداخت که بانک تحت مدیریت وی تنها عاملیت تسویه را برعهده دارد و تامین منابع لازم مستلزم فروش املاک و دارایی های مدیران ثامن الحجج و با مدیریت بانک مرکزی انجام می گیرد.

این موضع گیری در کنار سکوت بانک مرکزی و بانک پارسیان در قبال اصل نگارش نامه انصراف از ادامه عاملیت تسویه با سپرده گذاران ثامن تردیدهایی را نسبت به شیوه مدیریت این مشکل از سوی بانک مرکزی به دنبال داشته است تا جایی که برخی گمانه زنی ها انتشار خبر انصراف پارسیان را ترفندی رسانه ای برای ترساندن سپرده گذاران ثامن و پرهیز دادن آن ها از ادامه تجمع مقابل شعب بانک پارسیان تعبیر کرده اند تا به این ترتیب به سپرده گذاران هشدار داده شود در صورت ادامه ناآرامی ها تنها روزنه امیدشان برای دریافت سپرده ها هم بسته خواهدشد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا