تمامی مکان های تاریخی و گردشگری کاشان باز است

به جز حمام فین

مدیرکل امور پایگاه‌های ملی و جهانی گفت: به جز حمام باغ فین کاشان، همه محوطه‌ها و پایگاه‌های میراث ملی و جهانی در تعطیلات نوروز باز هستند.

فرهاد عزیزی درباره تعطیلی حمام فین کاشان به ایسنا گفت: باغ فین کاشان در تعطیلات نوروز باز بوده و همچنان پذیرای بازدیدکنندگان است. فقط حمام این مجموعه با دستور ستاد کرونا در کاشان با توجه به پیش‌بینی ازدحام جمعیت و محدودیت فضای آن، در نوروز تعطیل شده است.

مدیرکل امور پایگاه‌های ملی و جهانی همچنین تاکید کرد: تمام محوطه‌ها و پایگاه‌های میراث ملی و جهانی در تعطیلات نوروز باز هستند.

مهران سرمدیان ـ مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان نیز تعطیلی حمام مجموعه باغ فین را بر اساس مصوبه ستاد کرونای شهرستان و به منظور پیشگیری از افزایش شیوع کرونا با توجه به سقف کوتاه و فضای محدود آن، در تعطیلات نوروز تایید کرد.

در سال‌های گذشته نیز بنا بر آن‌چه ازدحام زیاد بازدیدکنندگان از حمام باغ فین اعلام می‌شد در زمان شلوغی سفرهای نوروزی، ساعت و نوبت بازدید زنان و مردان از هم تفکیک می‌شد.

بنا بر اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پایگاه‌ها و محوطه‌های تاریخی ملی و جهانی در نوروز از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ فعال هستند. برخی از این محوطه‌ها، همچون تخت‌جمشید، پاسارگاد، نقش رستم و نقش رجب، محور ساسانی، گنبد سلطانیه در زنجان و مسجد شیخ صفی‌الدین اردبیلی تا ساعت ۱۸ باز هستند. بسیاری از این محوطه‌ها محل برپایی نوروزگاه و اجرای آیین‌ها و موسیقی محلی است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا