امیرعبداللهیان و معاونانش به دیدار اژه‌ای و قالیباف رفتند

خبرگزاری فارس نوشت:

«حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار نوروزی با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، پیشبرد اهداف خارجی دولت، تعامل مثبت مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه، دیپلماسی فعال اقتصادی، توسعه همه جانبه مناسبات خارجی و بین المللی و تلاش در جهت حمایت از ایرانیان مقیم خارج از کشور را مهمترین اولویتهای این وزارتخانه در سال جدید توصیف کرد.

وی خواستار همفکری و مساعدت بیش از پیش نمایندگان ملت در جهت دستیابی به اهداف سیاست خارجی شد.‌

در این دیدار که معاونان و جمعی از مدیران ارشد وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند، امیرعبداللهیان ضمن اشاره به تشکیل شورای عالی ایرانیان از سوی رئیس جمهور، خواستار تلاش مجلس در جهت تدوین و تصویب قانون جامع حمایت از ایرانیان خارج از کشور و نیز حل مشکلات آنها بویژه در زمینه تابعیت مضاعف شد و اقدامات مجلس شورای اسلامی در این خصوص را زمینه ساز تعامل بیش از پیش دولت با هموطنان مقیم خارج توصیف کرد.

در این نشست همچنین دو تن از معاونان وزارت امور خارجه ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات حوزه های سیاسی و اقتصادی، خواستار مساعدت مجلس و کمیسیونهای مربوطه در جهت دستیابی به اهداف سیاست خارجی و عبور موفقیت آمیز کشور از شرایط تحریمی جاری شدند.‌

قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از همکاری های متقابل مجلس و وزارت امور خارجه،‌ حل مشکل هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور را جزو وظایف ذاتی خانه ملت خواند و کمک به حل مشکلات خارجی بویژه گسترش روابط با همسایگان را در صدر برنامه های مجلس شورای اسلامی توصیف کرد.

لازم بذکر است وزیر و جمعی از مدیران ارشد وزارت امور خارجه همچنین با آیت الله اژه ای رئیس قوه قضاییه دیدار و از رهنمودهای وی در شروع سال جدید بهره مند شدند.

رئیس قوه قضاییه بر اهمیت تسهیل امور ایرانیان خارج از کشور و توسعه مناسبات خارجی و بین المللی در راستای منافع ملت تاکید کرد».

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا