فمینیسم و باز هم بهانه برای مردستیزی

ابوالفضل بابادی شوراب در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «فمینیسم و باز هم بهانه برای مردستیزی» نوشت:

در دیدار تیم‌های ملی ایران و لبنان از سری مسابقات مقدماتی جام جهانی به میزبانی شهر مشهد، با وجود فروختن بلیط مسابقه به زنان و دختران ایرانی، متاسفانه آنها را به ورزشگاه راه نداده و حتی برخورد نامناسبی با ایشان انجام گرفت، که دل تمام دلسوزان میهن را به درد آورد. اگر مسئولین شهر مشهد توان برگزاری چنین رویدادهای بزرگ ملی را ندارند، چه اصراری است که بازی‌ها در آنجا برگزار شود و اینگونه حیثیت ملی‌مان بین جهانیان بر باد برود؟

دختران غیرتمند ایران زمین با پوشش‌های مناسب و به دست گرفتن پرچم مقدس کشورمان، آمده بودند که بازی تیم ملی کشورشان را مشاهده کنند و در جشن صعود کشورشان به جام جهانی، سهمی داشته باشند، اما پاسخ مسئولان برگزاری به این غیرت ملی چه بود؟ مسئولان کشورهای جهان پول هنگفتی هزینه می کنند تا نسل جوان مرد و زن خود را نسبت به هویت ملی علاقه‌مند و دلسوز کنند، اینجا زنان و دختران ایرانی خودجوش و برگرفته از تمدن ۲۷۰۰ ساله ایران، به خاک و سرزمین‌شان عشق می‌ورزند و مسئولان برگزاری مسابقه، پاسخ این ایران پرستی را با اسپری فلفل می‌دهند!

همین برخورد با خواهران ایرانی‌مان در مشهد را مقایسه کنید با حضور به اصطلاح مردانی که در برخی شهرهای کشورمان با پرچم های جعلی کشورهای همسایه، شعارهای ضد ملی سر می‌دهند و کسی به آنها حتی “تو” نمی‌گوید!

اما نکته این است که در آشفته بازار این اتفاق ناگوار، فمینیسم که جنبشی خانواده‌برافکن و جامعه‌برافکن می‌باشد، بجای نقد شرایطی که مسئله ورزشگاه مشهد را شکل داده، این بار نیز نوک پیکان نفرت‌پراکنی‌اش را به نیمی از جامعه یعنی مردان روانه می‌کند!

متاسفانه فمینیسم هیچ انتقادی را به دولت، فدراسیون فوتبال و به طور کلی برگزارکنندگان بازی انجام نمی‌دهد و متهم اصلی را کلیت مردان معرفی می‌کند، مردانی که خودشان هم از حضور در ورزشگاه‌ها و بازی‌های ورزشی بانوان محروم هستند!

نکته دیگر اینکه فمینیسم برخلاف ادعایش، به‌دنبال برابری زن و مرد نیست، بلکه جنسیت‌پرست و خواستار برتری زن بر مرد است که اگر اینگونه نبود، معترض آن سی بانوی حاضر در ورزشگاه می‌شد و خطاب به آنها می‌گفت وقتی خواهران ایرانی‌تان در پشت ورزشگاه، اسپری فلفل نوش جان می‌کنند، شما چرا به ادامه تماشای بازی مشغول هستید؟


انصاف نیوز: انتشار یادداشت‌های ارسالی به معنای تایید و رد محتوای آن نیست.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. نویسنده یک زن ستیز تمام عیار است و تعجبی است در این وانفسای ظلم بی نهایت به زنان ایران از کودک همسری تا زن کشی، افراد نادانی هنوز واژه فمینیسم را برای افرادی بکار می برند که بدنبال حقوق اجتماعی و عرفی خودشان هستند. و تعجبی تر اینکه شما این مزخرفات را نشر می دهید!!!!
  بیمار و بی منطق تو هستی که حقیقت را نمی بینی. فقط یک لحظه خودت را جای یک دختر بجه ۱۰ ساله بگذار که با یک مرد ۴۰ ساله وادار به رابطه می شه. یا دختری که سرش را گرد تا گرد با قمه می برند. یا اورا زنده زنده آتش می زنند، یا……
  آیا وجدان داری؟ انسانیت داری؟
  شک دارم. در ایران پیداکردن جوانمرد رویایی بیش نیست. نامردها و نازن ها در این مملکت خدایی می کنند.

  3
  15
  1. سلام خود یادداشت، گویای نقطه نظر من است، نیاز به تفسیر، نیت خوانی، تهمت و انگ زنی کاذب، برای پوشش رسوایی شما چپ های فمینیست که‌ نه تنها ضد مردان و زنان که ضد جامعه ملی ایران می باشید، نیست.

   بهتر نیست با اکانت جعلی نیای و مردستیزی نکنی؟

   من اینقدر شجاعت داشتم که با اسم واقعی ام نظرمو بگم و قضاوت شدن توسط جامعه رو بپذیرم، ضمن اینکه جامعه از زن و مرد تشکیل می شود و حذف یا تحقیر یک جنسیت، معنای جامعه را از بین می برد.

   آیا من گفتم زنها بد هستند؟ آیا مطالبات زنها را منکر شدم؟حرف من این است مردان و زنان جامعه را کیسه بوکس دعواهای سیاسی و جناحی خود قرار ندهید، چون این مسئله به قیمت نابودی مفهومی به نام خانواده و جامعه انجام می گیرد، کسی نمی تواند مطالبات به حق زنان را منکر شود همانطور که کسی نمی تواند حقوق انسانی مردان جامعه را انکار کند!

   12
   1
 2. فمنیست راخدانابود کند همه شغل ها وهمه دانشگاه را زنان گرفته اند بازهم طلبکارند اما تمدن ۲۷۰۰ ساله خاخامنشی قابل تایید نیست پوشش مناسب حتی چادر هم باز دلیلی برای ورود زنان نیست زنان نباید بروند

  5
  2
 3. فمنیسیم جنبشی اعتراضی به قدما تاریخ بشر ظلم و تبعیض نسبت به زنان می باشد اینکه کمتر از یک درصد حکمرانان تاریخ زن هستند ،کمتر از یک درصد سرمایه داران تاریخ کمتر از یک درصد دانشمندان تاریخ ،بزرگان دین تاریخ و غیره .در اروپا تا دویست سال پیش زنان مایملک مردان بودند تا صد سال پیش در اروپا زن حق رای نداشت در کشور خودمان در گدشته نچندان دور حق رای زن باعث مناقشه گروه مردان شد اینقدر به زنان طلم شده که تا ده هزار سال جنبش فمنیست نمی تواند این عقب ماندگی را جبران کند .امیدوارم حذف نکنی.

  1
  4
  1. فمنیسم این عقب ماندگی را جبران نمی کند و جبران هم نخواهد کرد، چون غالب مردان از غالب زنان توانمندتر بوده و افضل هستند. این منورالفکر بازی ها و جملات قصار بی مبنا و بی منطق را بگذارید کنار.

   2
   1
 4. چه بخواهید چه نخواهید اینده جهان و کشور ها فمینیسم است. سعی کنید مثل من تعصبات الکی رو کنار بگذارید و همگی در ارامش و برابری زندگی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا