خرید تور تابستان

حق شناس: سرمایه اعتماد ملی به نظام کاهش یافته است


یک عضو حزب اعتماد ملی تاکید کرد: در بحث اعتماد عمومی انتظار این است که دولتمردان و نهادهای حاکمیتی یک تصیحی در رویکرد، رفتار و نگرش خودشان داشته باشند.

محمدجواد حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره این‌که چقدر ضرورت دارد در سال جدید باتوجه به تنش‌های منطقه‌ای و جهانی که وجود دارد در داخل کشور ما به یک تعامل و تفاهم برسیم تا بتوانیم برخی از مشکلات را حل و فصل کنیم، گفت: مهم‌ترین مسئله‌ای که در حال حاضر دولتمردان و نیروهای حاکمیتی با آن سروکار دارند، بحث اعتماد عمومی است.

این عضو حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد: آن چیزی که باید مورد توجه تصمیم‌گیران قرار گیرد، میزان رضایت‌مندی آحاد جامعه و تعاملی است که آنان با شهروندان می‌توانند برقرار کنند.

وی با تاکید بر این‌که شاید مهم‌ترین سرمایه هر کشوری برای دولتمردان و تصمیم‌گیرانش بحث اعتماد عمومی باشد، عنوان کرد: متاسفانه شاهد هستیم این سرمایه به تحلیل رفته است و وزن زیادی از آن باقی نمانده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: در بحث اعتماد عمومی انتظار است که دولتمردان و نهادهای حاکمیتی یک تصیحی در رویکرد، رفتار و نگرش خودشان داشته باشند و رضایت مردم را در اولویت قرار دهند.

وی تاکید کرد: دولتمردان باید به خاطر داشته باشند هیچ مسیری کم هزینه‌تر و قابل دسترس‌تر از این نیست که زمینه تفاهم، گفت‌وگو و جلب رضایت مردم را در دستور کار خودشان بگذارند، درگام اول هم باید نگاه خودشان را که گاهی نگاه بالا به پایین است، تغییر دهند.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیران حتی اگر دل در گرو جایگاه قدرتی خودشان دارند، باید بپذیرند که گام اول برای رضایت‌مندی مردم تحقق خواست، علایق و رضایت آنان است که می‌تواند جایگاه آن‌ها را مستحکم و موقعیت‌شان را تثیبت کند.

وی یادآور شد: در سالی که گذشت ما شاهد برخی تصمیمات و اتفاقات بودیم که مهم‌ترین آن‌ها طرحی بود در مجلس با عنوان «طرح صیانت» که در کمیسیون مربوطه تصویب کردند در حالی که هیچ نسبتی با صیانت از مردم و جایگاه آن‌ها نداشت و همانطور که مشاهده کردیم نارضایتی گسترده‌ای را ایجاد کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: همین‌طور مشکلاتی که مردم در بحث معیشت خودشان و گذران زندگی روزمره دارند امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند چاره‌جویی مسئولان است.

وی افزود: با همه‌گیری بیماری کرونا یک دغدغه و مشکلات دیگری در بحث سلامت برای مردم پیش آمد، با شیوع این بیماری سطح روابط اجتماعی و سلامت شهروندان دچار آسیب شد و این یکی از اتفاقات دردناکی بود که در سال گذشته با آن رو در رو بودیم که انشاالله در سال جدید بتوانیم به یک رویکرد قابل قبول برسیم.

حق‌شناس تاکید کرد: معتقدم نیروها و جریان‌های داخلی کشور اگر بتوانند برای تحقق خواست مردم به دور از خودخواهی و اولویت‌هایی که ممکن است از منظر نگاه حزبی، جناحی و فردی داشته باشند، به منافع و خواست مردم توجه کنند گرد هم جمع شوند و با هم همراهی داشته باشند شاید این‌گونه بتوانیم بخشی از مشکلات را رفع و رجوع کنیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا