خرید تور تابستان

سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا افزایش پیدا کرد

سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا چند سالی است که 2+2 است؛ گویا به نظر می‌سد که این سهمیه از فصل 2024 افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش سایت خبرگزاری تسنیم و نقل از فوتی رنکینگز رده بندی نهایی لیگ‌های آسیایی که در تعیین تعداد سهمیه‌ها تاثیرگذار است در پایان فصل 2022 اعلام خواهد شد. رده بندی لیگ های آسیایی معمولا براساس نتایج تیم های باشگاهی در طول چهار فصل قبل مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

براساس گزارش این سایت ایران در رده بندی پایانی فصل 2022 با یک پله صعود در رده چهارم پس از لیگ های عربستان، ژاپن و کره جنوبی قرار خواهد گرفت. اگر اطلاعات این گزارش تایید شود، سهمیه کشورمان برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا از 2+2 به 1+3 (سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه پی آف) خواهد رسید.

بر همین مبنا عربستان، ژاپن، کره جنوبی و ایران برای فصل 2024 لیگ قهرمانان آسیا همگی دارای سهمیه 1+3 خواهند بود و ازبکستان و قطر هم که در رده‌های بعدی خواهند بود، سهمیه 2+2 را به خود اختصاص می‌دهند.

این خبر خوبی می‌تواند برای فوتبال ایران باشد، اگرچه که هم اکنون فوتبال باشگاهی ما با مسائل بسیار مهم‌تری از تعداد سهمیه مواجه است. امسال در یک اتفاق اسف بار دو تیم پرافتخار ایران یعنی پرسپولیس و استقلال به دلیل عدم صدور مجوز حرفه‌ای اجازه حضور در مسابقات را پیدا نکردند و این احتمال وجود دارد که چنین اتفاقی در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا نیز تکرار شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا