نامه‌ی رضا کیانیان خطاب به سام رجبی

رضا کیانیان، بازیگر سینمای ایران، در یادداشتی خطاب به سام رجبی به ماجرای درگیری او با پرویز پرستویی در آمریکا واکنش نشان داد.

به‌گزارش انصاف نیوز، متن کامل این نامه را به نقل از صفحه‌ی اینستاگرام آقای کیانیان می‌خوانید:

«سلام آقای سام رجبی.

من صفحه شما را دیدم. و نوشته هاتان را خواندم. می خواهم به جمله ای از خودتان اشاره کنم و بعد ادامه دهم.

«دلیل این همه دروغ و فساد نبود دموکراسی و آزادیست»

تا آن جا که من می دانم. یکی از پایه های دموکراسی «آزادی بیان» و «آزادی عقیده» است. بشمارید چند دین و مذهب در آمریکا در کنار هم وجود دارند! چند نوع پناهنده سیاسی و اجتماعی از همه جای دنیا آن جا زندگی می کنند؟ همان جا وقتی از کسی پرسشی می کنید و طرف نمی خواهد پاسخ دهد، حق ندارید پرسشتان را تکرار کنید. حتی پلیس هم حق ندارد پرسش را تکرار کند. تا زمانی که وکیل طرف بیاید.

اگر به دموکراسی معتقدید. اجازه دهید هر کس عقیده خودش را داشته باشد. بازجویی نکنید. و اگر از کسی پرسشی دارید و طرف نمی خواهد جواب دهد، اصرار نکنید. به همین سادگی و به همین دردآوری. دموکراسی خیلی سخت است. تحمل مخالف، بسیار مشکل است. من ویدیوی دوم را گذاشتم که یاد آوری شود گاهی به عقاید دیگران احترام نگذاشتید. ویدیوی شما و آقای پرستویی هم همین طور است. به عقاید ایشان احترام نمی گذارید. و بار ها پرسش‌تان را تکرار می کنید.

اگر حکومتی بر مبنای عقاید شما بر پا شود؟ مطمئنید آن زمان همه آزادند؟ مطمئنید آن زمان همه می توانند عقاید خودشان را داشته باشند؟ یا… فقط به خودی ها آزادی می دهید و بقیه را از میدان به در می کنید؟ البته ناسزا می گویید و تحقیر می کنید. آیا اگر به قدرت برسید، چه می کنید؟ مطمئنید مخالفانتان را به زندان نمی اندازید؟ چون نوشته بودید اسامی مخالفانتان را یادداشت و جمع آوری می کنید برای همان روز.

آقای رجبی! آقای پرویز پرستویی هر عقیده ای دارد، باید احترام بگذارید. و به تمام آن ها که اسامیشان را یادداشت کرده اید. چون «شما» ادعا کرده اید به «دموکراسی» و «آزادی» معتقدید. به نظر من با جنگ فقط جنگ زاده می شود. و برای ایجاد دموکراسی باید تمرین دموکراسی کنیم.

اگر دوست داشتید پاسخ دهید. البته من هم به برخی پرسش ها پاسخ نخواهم داد.
البته من به مدال های شما افتخار می کنم».

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. جناب آقای کیانیان
  این جانب از طرفداران هنر شما هستم.
  آقای رجبی مدال برنز را به جهت نیروی بدنی بالا
  کسب کرده است. ولی اعمال و رفتار ایشان
  همانطور که شما به درستی اشاره نموده اید
  بسیار ضعیف است و رگه های خودباختگی
  در آن دیده می شود.

  9
  7
 2. مغالطه ای که اقتداگرایان و قدرت پرستان برای تخریب دمکراسی در پیش گرفتن اینکه دمکراسی یعنی هرکس هر عقیده می خواهد داشته باشد مثلا عقیده به تبعیض نژادی ،عقیده به نژاد برتر ،عقیده به انکار جنایات مسلم تاریخی،کشتار یهودیان در آلمان ،کشتار ارامنه توسط عثمانی اعتقاد به اینکه پوتین آدم شریفی ست و غیره .گول مستبدان را نخور جناب کیانیان در دمکراسی کسی آزاد نیست خلاف عقل منطق کاری کند حرفی بزند و با هر انسان معلوم الحالی نشست و برخاست کند.در ضمن اقای سام آزاد است سوالش را تکرار کند آقای پرستویی هم آزاد است جواب ندهد نه اینکه محکم بزند تو دست پرسشگر. یا رومی روم یا زنگی زنگ آقای پرستویی یا موافق کارهای منطقه ای دوستانش است یا نیست اگر هست مثل مرد بگه هستم از چی می ترسه می خواد ملت رو رنگ کنه الان آقای مطهری با دخالت در سوریه موافق ،با ساپورت مخالفه با حجاب اجباری موافقه و این باعث می شه وزن واقعی اقای مطهری در جامعه روشن شود .دنبال وزن پوشالی نباشید جناب کیانیان

  2
  4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا