خرید تور نوروزی

فیلم | زیباکلام پیرامون جامعه ای که الگویش امیر تتلو و مائده هژبری است

همچنین صادق زیباکلام طی یادداشتی زیر همین ویدیو نوشت:

 • فرهنگی که سَمبُل و اسطوره‌هایش «امیرحسین تتلو»، «مائده هُژَبری» و «اسکپتیک» باشد، عمیقاً دچار بحران شده است.
 • «امیرحسین تتلو» و «مائده هُژَبری» فریادِ سرخوردگیِ نسل‌های جوانِ ایرانی هستند.
 • استقبالِ جوانان از آن‌ها فَوَرانِ بغض‌های فروخورده و خشم و تنفر جوانانِ ایرانی است که توسط نظام سرکوب شده‌اند.
 • پدیدۀ تتلو و استفاده از الفاظ رکیک و محبوبیت‌ پیدا کردنش، از منظرِ جامعه‌شناسی و روان‌شناسیِ اجتماعی قابلِ تأمل است.
 • آنتونیو گرامشی، جامعه‌شناسِ مارکسیستِ مشهورِ ایتالیایی می‌گوید: «ملّتی که بدنبال آرمان‌هایی بوده، و بهر دلیلی به آن آرمان‌ها نرسیده و آرمان‌هایش سرکوب شده‌اند؛ مشکلی که پیدا می‌کند، این نیست که دیگر بچیزی باور ندارد، بلکه مشکلش این است که بدنبال هر چیزی می‌رود.» نسل جوانِ ایران، مصداقِ این سخنِ گرامشی شده است. از تتلو گرفته تا تمایل به انواع و اقسام افکار و عقایدِ واهی و ناکجا آباد. «انتخابات آزاد»، «حاکمیت قانون»، «نبود زندانی سیاسی»، «آزادی بیان»، «صلح و سَرِ جنگ با دیگران نداشتن»؛ آرمان‌هایش بودند که به‌آن‌ها نرسیدند. دیگه هیچ‌چیز برای‌شان ارزشی نداره و بچیزی دیگه باور ندارن. شده‌اند مُریدِ تتلو و پیروِ اسکپتیک چون احساس می‌کنند همه‌چی دروغ و فریب وخیال بود.
 • جامعه‌ای که بُت و سَمبُل‌اش «امیرحسین تتلو»، «مائده هُژَبری» و «اسکپتیک»ها شده باشند، دچار بحران شده و جامعۀ خیلی نرمالی نیست.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. اینکه در کشورهای مرفه غربی و شرقی امثال جاستین بیبر، کیم کارداشیان ، گروه BTS و … اسطوره هستند و جوانان عاشق آن ها هستند مقصرش کیه؟! آیا میل به فساد جنسی با رمز آزادی ریشه در تمدن مادی گرای غرب ندارد؟!

  1
  2
 2. والله تتلو شرف داره به روشنفکر دودوزه باز روشنفکر فرهنگ مانده روشنفکر استین کوتاه پوش سرانه پیری .الگو ندارند جوانها نخبگانشون همه تو زرد در امدن

  1
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا