نظر مدآنلاین درباره ی ادعای طراح لباس جنجالی کاروان المپیک

یک سایت تخصصی مد به نام مدآنلاین درباره ی جنجال لباس طراحی شده برای کاروان ایران در المپیک [لینک] نوشت: جنجال بر سر طراحی لباس کاروان ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو، دیروز چنان بالا گرفت که علاوه بر رسانه‌ها و مردم، هنرمدان و ورزشکاران نیز، بارها نسبت به ضعف در طراحی اعتراض کردند. جالب این‌جا بود که از سویی کارگروه ساماندهی مد و لباس، این طراحی را تایید نکرد و جالب‌تر این‌که کمیته ملی المپیک به عنوان سفارش‌دهنده این طرح‌ها نیز از در نرم‌خویی برآمد و اعلام کرد که در طراحی این لباس‌ها تجدید نظر خواهد کرد. اما همچنان، جنجال‌ها بر سر این لباس فروکش نکرده تا آن‌جا که در تلگرام کمپینی برای اعتراض رسمی به آن تشکیل شده و عده‌ای از طراحان نیز با پیوستن به این کمپین، اعلام کرده‌اند حاضرند برای کاروان ایران در ریو، لباس طراحی کنند. این‌ها همه در حالی است که با انتشار عکس‌هایی که در این صفحه می‌بینید، ماجرا، روی دیگری از سکه را تجربه خواهد کرد. مهناز آرمین که از دیروز، تحت فشار شدیدی بابت رونمایی از مانتویی که طراحی کرده است، قرار دارد، این عکس‌ها را در اختیار مدآنلاین گذاشته و معتقد است که لباسی که طراحی کرده این‌هاست و نه آن‌هایی که در آن مراسم رونمایی شده است!

 عکس‌های عجیبی که طراح لباس جنجالی کاروان المپیک به مدآنلاین داد؛ وقتی این، آن نیست!

عکس‌هایی که او در اختیار ما گذاشته، تفاوت فاحشی را با لباسی که رونمایی شده نشان می‌دهد؛ هم در رنگ‌های به کار رفته در آن، هم در دوخت و هم برش و هم در برخی موارد در طراحی. این در حالی است که کمیته ملی المپیک، کلا توپ را به زمین آرمین انداخته و به رسانه‌ها اعلام کرده که اشتباهات در طراحی لباس را قبول دارد و در این باره تجدید نظر خواهد کرد. حالا آرمین می‌گوید اصلا این طرحی که رونمایی شده، مطابق با طرحی که او ارائه داده نیست. تازه این همه ماجرا هم نیست؛ چنان‌که می‌بینیم، وقتی این لباس را خود آرمین به تن کرده، مانتو و شلوار، بسیار آراسته‌تر از آن‌چه رونمایی شده به نظر می‌رسد. از این روست که این طراح لباس می‌گوید:  «زیباترین لباس را هم اگر بر تن مانکن غیر استاندارد بپوشانید، همین شکلی می‌شود». این حرف آرمین، در واقع همراستاست با برخی ابراز نظرها در دو روز گذشته که معتقد است، شیوه رونمایی و به‌نمایش‌گذاشتن این لباس بسیار غیر استاندارد بوده است. علاوه بر این‌ها او می‌گوید: «باید در نظر بگیریم که با تمام این اوصاف، این لباس‌ها کاملا مبتنی بر شرایط حاکم بر سفارشی بوده که از کمیته المپیک گرفته‌ام. من با تمام شرایطی که باید لحاظ می‌کردم از جمله سادگی و جنس و رنگ پارچه به طراحی این لباس پرداختم». البته آرمین جز این لباس، طراحی لباس دیگری را نیز به کمیته المپیک پیشنهاد داده بوده که رد شده است. عکسِ نمونه مردودشده را در زیر میبینید:

حالا باید منتظر ماند و دید با انتشار این عکس‌ها و حرف‌های مهناز آرمین، قصه پر آب چشمِ طراحی لباس برای کاروان ایران در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو، به کجا خواهد انجامید.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن