بازتاب وضعیت بد تیم ملی ایران در رسانه آمریکایی

باز هم شاهد آماده‌سازی ضعیف تیم ملی فوتبال برای مسابقات جام جهانی هستیم. اکنون بازتاب وضعیت بد تیم ملی ایران حتی به رسانه‌های آمریکایی کشیده شده است.

آماده سازی و اردوهای مناسب از شروط لازم و ضروری موفقیت یک تیم ملی در مسابقات جام جهانی به حساب می‌آید. اما این موضوع گویا اصلا برای ارکان فدراسیون فوتبال ایران از اهمیت خاصی برخوردار نیست.

درحالی که رقبای آسیایی ایران برای آماده سازی تیم‌های خود در جام جهانی قطر قرار است، با تیم‌های بزرگی مانند برزیل، آرژانتین و پاراگوئه بازی کنند، تاکنون تنها بازی دوستانه تیم ملی فوتبال که خبر آن قطعی شده است، مربوط به تیم متوسط و یا حتی ضعیف نیوزیلند است.

دبیر کل فدراسیون فوتبال حسن کامرانی فر پیشتر با قاطعیت گفته بود که تیم ملی با برزیل یا آرژانتین مسابقه خواهد داد، اما خیلی زود همین مسئول اعلام کرد که بازی تیم ملی با یکی از دو قدرت برتر آمریکای جنوبی لغو گردیده است.

اکنون بازتاب وضعیت بد تیم ملی به رسانه‌های آمریکایی هم رسیده است. به گزارش سایت اسپورت ایلوستریتد و به نقل از خبرورزشی درباره وضعیت آماده سازی تیم ملی فوتبال گفته شد: در حالی که ژاپن و کره جنوبی آماده سازی دقیقی برای حضور در جام جهانی را شروع کرده‌اند، در ایران این نگرانی وجود دارد که تیم اول آسیا با شرایط ضعیفی به جام جهانی برود.

همچنین افشین قطبی، سرمربی سابق تیم ملی ایران در اینباره به آسوشیتدپرس گفت: به نظر می‌رسد برنامه مشخصی وجود ندارد. زمان بسیار مهم است ولی این زمان برای ایران بدون اتفاق خوبی در حال سپری شدن است. بیشتر تیم‌ها بازی‌های دوستانه خود را ترتیب داده‌اند، ایران باید فوراً بازی‌های مناسبی را برای آماده‌سازی جام جهانی ترتیب دهد.

پیامدهای این وضعیت نابه‌سامان شاید الان معلوم نشود، اما قطعا آثار منفی آن را در بازی‌های جام جهانی مشاهده خواهیم کرد. با اینحال همچنان هواداران تیم ملی، کادر فنی و بازیکنان امیدوارند در فرصت باقی مانده فدراسیون کاری در جهت برطرف کردن این مسئله بکند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا