چرا برخی نهادهای امنیتی در برابر برکناری مدیرعامل وقت بانک سرمایه مقاومت کردند؟

جواد امام، دبیرکل مجمع ایثارگران در واکنش به مطلب اخیر کیهان درباره بیانیه حمایتی این حزب از فرهنگیان و کارگران گفت: روزنامه تندروی کیهان که به تهمت زنی و انتشار مقالات توهین آمیز علیه اشخاص و گروه های سیاسی عادت دارد، در آخرین شماره خود به بیانیه اخیر حزب مجمع ایثارگران که در حمایت از مطالبات فرهنگیان و کارگران صادر شده است، اشاره کرده و در ادعایی مضحک، مدعی شده است که این حزب و سایر احزاب اصلاح طلب، در سالهای اخیر نسبت به مطالبات اقشار مذکور «ساکت» بوده اند.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از صبح ما، وی افزود: این درحالیست که مجمع ایثارگران و سایر احزاب شناخته شده جبهه اصلاحات، علاوه بر مطالبه گری، همواره جمله «تغییر به نفع مردم» را نه در شعارهای تبلیغاتی خود مانند اصولگرایان که در هدف گذاری های تشکیلاتی شان دنبال کرده اند و تصمیمات و اقدامات آنها در سالهای گذشته نیز موید همین مسأله بوده است.

دبیرکل مجمع ایثارگران ادامه داد: به نظر می رسد حالا که دولت مطبوع اصحاب کیهان روی کار آمده و در این مدت حتی نتوانسته اندکی از مشکلات معیشتی مردم بکاهد، عده ای قصد دارند تا نوک پیکان انتقادات را به سمت دیگری متمایل کرده و در رفتاری رندانه جای شاکی و متهم را تغییر دهند.

جواد امام گفت: متاسفانه روزنامه ای که یک روز علیه جریان اصلاحات و روز دیگر علیه هنرمندان و سایر شخصیت های مستقل اجتماعی و فرهنگی «دروغ نامه» منتشر می کند، امروز به خود اجازه می دهد که به یک حزب قانونی و اصلاح طلب که اغلب اعضای آن را رزمندگان دفاع مقدس و چهره های سیاسی شناخته شده تشکیل می دهند، لقب «افراطی» دهد. لقبی که شایسته عملکرد خودش است.

او بیان کرد: این خود از عجایب روزگار ماست که قلم به مزدان یک روزنامه دولتی، به جای مجازات و محاکمه بابت نشر مطالب خلاف واقع در کشور، در جایگاه قاضی نشسته و حکم صادر می کنند.

دبیرکل مجمع ایثارگران اظهارداشت: کیهان که هماننند چند روزنامه دیگر با بودجه کلان دولتی اداره می شود، به جای پرداختن به مطالبات اقشار گوناگون و انعکاس صدای به حق اعتراضات، بارها به منتقدین سیاست های اشتباه مسئولین، القابی چون (مزدور، خائن، وطن فروش، غرب زده، آلت دست) و… داده و با بردن نام اشخاص و احزاب، به لجن پراکنی های خود در حوزه مطبوعات با خاطری آسوده ادامه داده است. حال پرسش اینجاست که از نگاه نگارندگان پوششی این روزنامه، تاکنون کدام مطالبات به حق بوده اند؟! و چطور ممکن است همه کسانی که برای احقاق حقوق اولیه خود دست به اعتراض می زنند، ضدانقلاب، فریب خورده یا مزدور باشند؟

امام گفت: این روزنامه که مدعی بی عملی و سکوت جریان اصلاحات در سالهای اخیر است، اعلام کند که خودش با امکاناتی که در اختیار داشته، تاکنون چه اقدامی در حمایت از مطالبات اقشار گوناگون جامعه انجام داده است و در کدامین ماجرا، انعکاس دهنده صدای واقعی مردم بوده است؟!

وی ادامه داد: پرسش دیگر از گردانندگان اصلی کیهان این است که باوجود تمامی رخدادهای سالهای اخیر، آنها نماینده چند درصد جامعه هستند که مطالب کذب خود را خواست اصلی مردم عنوان می کنند؟ هرچند از جریانی که می خواهد «فقر را در کمتر از سه هفته ریشه کن کند!» یا سالانه «یک میلیون مسکن بسازد»، توقعی برای واقع بینی و دانستن حد و حدود خودش وجود ندارد.

دبیرکل مجمع ایثارگران گفت: در بحبوبه طرح مطالبات توسط اقشار مختلف، باید اذعان کرد که اگر کیهانیون حمایتی انجام نمی دهند، لااقل نمک روی زخم دغدغه مندان نپاشند و سکوت پیشه کنند.

جواد امام افزود: بی تردید هزینه هایی که کشور تاکنون به خاطر تیترهای سراسر دروغ این روزنامه پرداخته است، بسیار بیشتر از تحرکات احزاب اصلاح طلب بوده است. چرا که اگر فعالیت احزاب سیاسی در حوزه سیاست داخلی اثرگذار است، کیهانیون این اجازه را داشته اند که درباره سیاست خارجی نیز خبر پراکنی کرده و دردسرهای متعددی برای تیم مذاکرات و دیپلمات های ایرانی در خارج از کشور به وجود آورند.

وی با توجه به ادعاهای مطرح شده این روزنامه در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: این مسأله به بانک سرمایه مربوط می شود و نباید نام آنچه را که در این صندوق اتفاق افتاده است را اختلاس نهاد. بدون شک عناصر پدیدآورنده این معوقه بانکی نیز، جملگی نزدیک به دولت های نهم و دهم و اصولگرایان بوده اند.

امام اظهار کرد: با اینکه محاکمه عوامل متخلف صندوق ذخیره فرهنگیان در دولت روحانی صورت گرفت، اما جرم رخ داده مربوط به وابستگان دولت های نهم و دهم بوده است. همچنین کیهان خوب است نگاهی به پرونده آقای«ر» و ارتباطش با شهرداری دوره قالیباف و عضو شورای شهر چهارم داشته باشد.

وی با بیان اینکه از وابستگان نظامی جریان اصولگرایی تا برادرزاده مرحوم آیت الله شاهرودی در صندوق ذخیره فرهنگیان نقش داشتند، گفت: مشکلات این چنینی، محصول اقتصاد بیماری هستند که باعث ایجاد معوقات بانکی می شوند. در همین رابطه گفتنی است که این مسأله هم هیچ ربطی به تشکل های معلمان ندارد و هیچکدام از چهره های اصلاح طلب در این موضوع متهم نبوده اند. اما جای تعجب دارد که چرا مقاله نویسان کیهان به این موضوع نمی پردازند که وقتی قرار شد مدیرعامل وقت بانک سرمایه برکنار شود، برخی نهادهای امنیتی مقاومت نشان دادند؟

دبیرکل مجمع ایثارگران با اشاره به فرافکنی کیهان در خصوص نام بردن از فردی به نام هادی مهرانی، هرگونه ارتباط‌ این فرد را با مجمع ایثارگران تکذیب کرد و گفت: امثال مهرانی وقتی چنین اعمالی را مرتکب می شوند که موسسه ای که باید رسالتش «رسانه و آگاهی» در جامعه باشد، از فرصت سوءاستفاده می کند و دومیلیون متر(۲۰۰هکتار) زمین در دماوند تصاحب می کند. لذا کیهان بهتر است به جای انتشار این اخبار مشوش، درباره این گونه مسائل توضیح دهد.

وی در پایان گفت: اصحاب غیرپاسخگوی کیهان باید به اصل موضوعی که باعث اعتراض امروز معلمان و کارگران شده است، توجه کنند زیرا این اعتراضات ریشه های عمیق تری داشته و در واکنش به روندها و تصمیم های تبعیض آلودی بوده که از سوی مجلس و دولت اصولگرا صورت گرفته است.‌

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا