خرید تور تابستان

مدعیان کم‌خطر؛ مدعیان ویرانگر

به گزارش انصاف نیوز، «رضا بابایی»، پژوهشگر فرهنگی در یادداشتی تلگرامی درباره ی ادعای علی اکبر تهرانی، ملقب به فخر الانبیاء نوشت:

دوستان تلگرامی، فیلمی را به اشتراک گذاشته‌اند که در آن شخصی به نام علی‌اکبر تهرانی، ملقب به فخر الانبیاء [!]، در جمع مریدانش نشسته است و میوه می‌خورد. خانم محجبه‌ای نیز متنی می‌خواند که سراپا مدح این نمایندۀ خدا و پیامبر بر روی زمین است!

من از این گونه خبرها به هیچ وجه متعجب نمی‌شوم و اهمیتی هم به آن نمی‌دهم. مدعیان نبوت و امامت و نمایندگی خدا بر روی زمین، همیشه در میان مسلمانان و غیر مسلمانان بوده‌‌اند. حتی می‌گویند شمار متنبیان (مدعیان نبوت) بیش از انبیا بوده است. معمولا هم هر کس هر ادعایی کند، عده‌ای از راه می‌رسند و زیر پرچم او سینه می‌زنند. به قول معروف، متاع کفر و دین، بی‌مشتری نیست.

می‌خواهم یادآوری کنم که خطر این مدعیان شیاد، آنقدر نیست که ما را مضطرب کند. شمار کسانی که اینان می‌توانند گرد خود جمع کنند، بسیار بسیار کمتر از طرفداران یک فیلم سینمایی موفق در داخل کشور است.

از سوی دیگر، مقصود اصلی این دست از شیادان، معمولا بیش از جمع‌آوری اندکی ثروت یا ارضای شهوت جنسی یا شهوت مریدبازی‌شان نیست. خطر اصلی و بسیار ویرانگر و بی‌اندازه گمراه‌کننده، رفتار و گفتار کسانی است که تقریبا همین ادعاها را دارند، اما در بیان ادعای خویش، بسیار پیچیده، ظریف و هنرمندانه عمل می‌کنند؛ به‌طوری که خودشان را هم فریب می‌دهند و دعاوی خود را باور می‌کنند.

این مدعیان زیرک، در خاکساری و ساده‌زیستی و فروتنی ظاهری، کم نمی‌گذارند؛ اما طوری عمل می‌کنند که گویی نمایندۀ خدا و سخنگوی نبوت و ستون خیمۀ دین و سردار جبهۀ حق و منجی بشرند. جذابیت و سپس ویرانگری اینان بسیار بیش از علی‌اکبر تهرانی‌هاست که نهایتا چند صد نفر یا چند هزار نفر را به دنبال خود این سو و آن سو می‌کشند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. اينها خطرى ندارند تا موقعى كه برايشان رديف بودجه از خزانه مملكت تعريف نشود. اونوقت واقعا تصور ميكنند بايد براى همه مردم تعيين تكليف كنند و به لطف پول مفتى كه ميگيرند جيره خوار و عربده كش كاسه ليس هم جمع ميكنند

  3
  1
 2. سلام امثال (رضا بابایی) ها زیاد هستن که همچین اراجیف را به زبان می آورند بدون اندکی تحقیق
  ان صفت هایی که به عالم بزرگوار شیخ علی اکبر تهرانی دادین لایق خودتان است
  این عالم بزرگوار لحظه لحظه زندگی اش را فدای اسلام ناب محمدی کرد
  و تا لحظه مرگ مطیع سنت خدا و رسول الله بود
  دهانی بخواهد بدون تحقیق باز شود و مطلبی بگوید بهتر است که بسته بماند….

  2
  2
 3. متاسفانه شما که چنین اظهار نظر کوته بینانه ای کرده اید، یا خودتان اصلا اهل تحقیق نیستید و یا اینکه فریب خورده هستید، یا دروغ می گویید تا وجه خودتان را نزد خودتان و اطرافیان و فامیلتان به این خاطر که یک عمر زیر پرچم این آدم سینه زدید، حفظ کنید. امیدوارم عقل و درک و معرفتتان را به کار بگیرید، چون خدا افراد دارای عقل و درک و معرفت را هدایت می کند و آنهایی را که اهل تعقل نیستند به حال خود رها می کند.

  1. شما برادر عزیز حتما از روی دلسوزی این مطلب را نوشتید البته امیدوارم . اگر پای درس ایشان بودید ایشان یا از کتاب معتبر اصول کافی که یکی از کتب معتبر شیعه است حدیث می گفت و حتما هم از روی متن قرائت می کرد و در ادامه و یا قبل از حدیث از روی توضیح المسایل حضرت امام خمینی ره احکام و به ویژه احکام طهارت را می گفت که امروزه جوانان نمی دانند .
   شما با عینک خود صحیت کردید و نه با واقعیتی که در هیئت بود البته بنده سه سال اخر به آن هیئت توسط یک مومنی که 20 سال می دانم اهل نماز شب است ان جا را شناختم . فاصله بین شنیدن و دیدن 4 انگشت است .
   توصیه می کنم بیشتر تحقیق کنید مثلا در یک ویدئو ایشان می گوید من برادر عباس هستتم !!! حال اصل ویدئو چه می گوید چرا مخفی تهیه شده است همه صحبت های ایشان در سی دی پخش می شد . تقطیع کار خوبی نیست . ایشان در آن ویدئو می گوید خوابی فلانی دیده است که وجود مقدس حضرت عباس می فرماید به برادرم ( در صورت صحت حتما برادر دینی منظور بوده ) سلام برسانید یا بروید پیش ایشان کجای این حرف و یا نقل قول ایراد دارد.
   در تهران چند دستگاه فرهنگی وجود دارد اما اندازه این هیئت جوانان را عمیقا با فقه چهارده معصوم و حتی جریانات انقلاب اسلامی اشنا کرد .
   ایشان وقایع 15 خرداد و استبداد رضا شاه را برای جوانان تعریف می کرد و از برگزاری دعای توسل برای پیروزی رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس صحبت می کرد .

   در پایان برای شما و خودم تقاضای عفو و عاقبت بخیری میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا