هشدار مخبر به «اخلالگران در بازار»

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت نوشت:

«در جلسه ستاد تنظیم بازار بر اساس ارائه گزارش‌هایی درخصوص برخورد با گرانفروشی و احتکار در بازار مقرر شد تا برخورد‌های قضایی و انتظامی با متخلفان و اخلال گران در بازار کالا‌های اساسی و سایر کالا‌ها و خدمات به بهانه اجرای این طرح با شدت و سرعت ادامه یابد.افزایش عرضه کالا، توزیع و ارتقا نظارت و بازرسی در دستور کار ستاد تنظیم بازار

در این جلسه که وزرای کشور، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان برنامه و بودجه، سخنگوی دولت، دادستان عمومی و انقلاب تهران و استاندار تهران نیز حضور داشتند، گزارشی از آخرین وضعیت بازار در استان‌های مختلف کشور ارائه و برخی مسائل پیش روی اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این نشست وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در زمینه تامین و تولید کالا‌های اساسی از جمله مرغ، تخم مرغ و روغن وجود ندارد، از اهتمام جدی این دستگاه اجرایی برای ادامه توزیع گسترده این اقلام و تسریع در رفع برخی مشکلات در این حوزه در سراسر کشور خبر داد.

در این جلسه همچنین بر لزوم پاسخ به شبهات و سوالات مردم درباره ابعاد طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها تاکید شد و مقرر گردید تمهیدات لازم برای اقناع و آگاه سازی جامعه با جدیت بیشتر در دستور کار دستگاه‌های اجرایی مربوطه قرار گیرد.

در همین رابطه وزیر دادگستری گزارشی از رسیدگی به پرونده تخلف یکی از شرکت‌های تاکسی اینترنتی ارائه کرد و گفت: مدیران این مجموعه متعهد شدند مبالغ دریافت شده اضافی را به مسافران عودت دهند.

یارانه کمک معیشتی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی در خصوص اصلاح و متناسب سازی قیمت کالا‌های مشمول طرح (روغن، مرغ، تخم مرغ و لبنیات)، آخرین ساعات چهارشنبه گذشته (۲۱ اردیبهشت) به حساب سرپرست خانوار‌ها واریز و قابل برداشت شد.

برای افزایش هماهنگی‌ها و تسریع در حل مسائل جاری طرح توزیع عادلانه یارانه ها، جلسات ستاد تنظیم بازار روزانه با حضور تمامی اعضا و به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار می‌شود».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا