«عمل وزیر بهداشت، حمایت از مافیای قاچاق داروست»

پزشکان درمانگر اعتیاد استان مازندران در نامه ای به وزیر بهداشت، به برنامه ی واگذاری نظارت بر مراکز درمان اعتیاد اعتراض کردند.

به گزارش انصاف نیوز، متن این نامه خطاب به دکتر قاضی زاده هاشمی در پی می آید:

احتراما اینجانبان امضاکنندگان زیر پزشکان شاغل در کلینیکهای درمان اعتیاد استان مازندران با خبر شدیم که جنابعالی و نیروهای تحت امر شما با امضا تفاهمنامه غیر قانونی قصد دارند از مراکز و کلینیکها در دو مرحله بازدید نمایند و در انتها اقدام به تعطیلی مراکز نمایند. عملی که بارها به شکل قانونی نتوانستید آن را اجرا کنید.

از آنجایی که که تفاهمنامه ی امضا شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی یزد و بسیج جامه پزشکی مغایر است با بند الف ماده هشت و همچنین ماده نه و سیزده و هفت قانون خدمات کشوری مصوبه مجلس شورای اسلامی و ماده هفت سیاستهای کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری و همچنین ماده سی و هشت برنامه ششم توسعه که نظارت را امری حاکمیتی و غیر قابل واگذاری اعلام کرده، عملکرد جنابعالی را در راستای حمایت از مافیای قاچاق دارو می دانیم.

و از آنجایی که بیش از نیمی از فعالان حوزه درمان اعتیاد از ایثارگران و خانواده های معظم شهدا هستند و خود از دلسوزان و عضو شاکله ی بسیج هستند، جنابعالی را از وارد کردن شجره طیبه بسیج در اینگونه اقدام پوپولیستی زنجیره ای که به راه انداخته اید بر حذر میداریم و اعلام می کنیم به جهت اینکه عملکرد شما خلاف قانون و سیاستهای مقام معظم رهبری است اجازه ی ورود به عوامل فراقانونی به داخل مراکز داده نخواهد شد.

بدیهی است عواقب هر گونه برخوردهای احتمالی و تجمعات صنفی به عهده ی شخص جنابعالی است و میبایست پاسخگوی لکه دار کردن آبروی بسیج و حیثیت پزشکان باشید.

انتهای پیام

پیام

 1. متاسفانه وزیر محترم بهداشت با تصمیمات عجولانه فردى و بدون کارشناسى در خال ضربه زدن به نظام سلامت جامعه است و موج عظیمى از ناامیدى کل جامعه پزشکى را گرفته ایت از ان جمله مى توان :
  عدم حمایت از داروخانه هاو تاسیس عطارى هاى زنجیره اى
  قانون پوسیده و منسوخ پیشینه براى تخصص پزشکى
  عدم حمایت از مراکز ترک اعتیاد و مراکز سو مصرف مواد و خطر بیکارى حدود یکصدهزار نفر اشتغال بخش خصوصى
  شکست نظام سلامت
  تصویب قانون عفو فقط رشته هاى تخصص خاص از طرح پزشکى که مصداق بى عدالتى است
  تداخل عمل بین رادیولوژیست ها و دیگر تخصص ها
  ……………………….
  متاسفانه سرخوردگى جامعه پزشکى را به دنبال داشته است امیدوارم کسى از بزرگان دولت ایشان را متوجه تصمیمات نادرست بکنند.

 2. برای خودم متاسفم که عمرم را صرف طبابت کردم .
  برای فرزندانم متاسفم که بالاجبار در این گنداب زندگی میکنند.
  برای کشورم متاسفم که چنین کسانی زمامش را بدست گرفته اند.
  وبرای ایرانیان متاسفم که در چنین کشوری زندگی میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا