خرید تور تابستان

یادداشت رضا کیانیان پیرامون جراحی، اعتراضات، محسن رضایی و «یگان ویژه» و «آلودگی هوا»

https://www.instagram.com/p/CdquYUIKt75/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

رضا کیانیان طی یادداشتی نوشت: ‎«جراحی اقتصادی»تا به حال اسم های گوناگونی داشته. تحریم ، قبل تر توطئه های امپریالیسم و کارشکنی دشمنان .
‎همه ی این اسم ها ، یعنی «تورم و گرانی»! برای جلوگیری از تورم و گرانی تمام رؤسای جمهور دستور ها ی قاطع دادند.. ونهایتاً ستاد تنظیم بازار تشکیل دادند. ولی اتفاقی نیفتاد. فقط حقوق بگیر اضافه شد. تا بالاخره آقای رییسی ، با ۷۰۰۰ صفحه برنامه برای اقتصاد ایران خطاب به مسوولان دستور دادند : جلسات و برنامه‌ریزی‌های خود را بر این محور تنظیم کنید که در کوتاه‌مدت و حتی برای همین شب عید(۱۴۰۱) بتوانید با اقدامات جهادی، دستگیر فقرا و نیازمندان جامعه باشید. ولی باز هم نشد که نشد . گرانی اسب سرکشی بود که به هیچ دستور و ابلاغ و بخشنامه گوش نمی کرد. بالاخره برادر محسن رضایی که سال هاست در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کردند و طرح های فدرالی و اقتصادی شان را مطرح می نمودند . تیغ جراحی را از رو بستند و به عنوان مشاور اقتصادی وارد میدان شدند . ایشان خیلی جهادی اقتصاد مردم را جراحی کردند! انداختند دور ! بدون این که به مردم خبر دهند و از مردم بپرسند راضی هستند یا نه. بدون بیهوشی اقتصادشان را بریدند و
‎این شد که مردم از درد فریاد زدند و راهی خیابان ها شدند. حالا هر کاری می کنند که مردم فریاد نزنند و برگردند خانه ، نمی شود .خواستند اقتصاد مردم را دوباره بدوزند . نشد. با داروی بیهوشی ِنوبت اول ۲۶۰/۰۰۰ تومان هم نشد. مثل نوش دارو بعد مرگ سهراب بود . نیروی ضد شورش فرستادند ، اثر نکرد. .
‎البته اگر برادر محسن زود تر رییس می شدند، اقتصاد مردم را زود تر می بریدند. و نمی دانم بهتر می شد یا بدتر . ایشان می گوید دکترای اقتصاد دارد. من نمی فهمم ایشان با این همه مشغله ، چگونه توانستند درس بخوانند و تز دکترا بنویسند و دکترا بگیرند. شاید همان ۷۰۰۰ صفحه بوده که دست به دست چرخیده . الله اعلم . مگر این که ایشان نبوغی فرا انسانی داشته باشند. و همان نبوغ خاک بر سر باعث شد یکباره جراح شوند . و حالا ایشان ماندند و مردمی که اقتصادشان بریده شده و از درد در خیابان فریاد می کشند. به هر حال الان اقتصاد مردم دست برادر رضایی ست و نمی داند با آن چه کند. تو دستش نگه دارد؟ بگذارد در جیبش؟ نمی داند. احتمالا در هیئت دولت مطرح می کند و می گذارد روی میز، ولی هیچ وزیری تحویل نمی گیرد. فقط وزیر آموزش و پرورش گردن گرفت و نبود اتوبوس های شرکت واحد را تغییر نام داد. اسمش را گذاشت آلودگی و تمام مدارس و دانشگاه ها را تعطیل کرد.
‎که در خیابان ها سرگردان نباشند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا