وریا، به مثابه یک کنشگر مدنی

اجلال قوامی در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «وریا، به مثابه یک کنشگر مدنی» نوشت:

هم در زمین فوتبال بازی می‌کند و هم دستی بر آتش سیاست دارد. البته سیاست نه به معنای حرفه‌ای و خاص آن بلکه بیشتر می‌خواهد صدای جامعه مدنی باشد. از این روی هر سخن و نوشته و یا کنش او هر چند مدنی باشد اما به سیاسی بودن تعبیر می‌شود.

وریا غفوری در این سال ها به مثابه یک کنشگر مدنی در کنار یک بازیکن حرفه‌ای فوتبال ظاهر شده است. آن جایی که جامعه مدنی از بیان برخی مطالب الکن بوده وریا غفوری صدای آنان شده و شهامت و جسارت مدنی خویش را به نمایش گذاشته است. از طرح پیراهن دختر آبی گرفته تا با عکس کولبر جان باخته در وسط زمین ورزشگاه.

همه‌ی این کنش‌ها و مشارکت او در کارهای خیریه و عام المنفعه از او یک چهره مدنی تمام عیار ساخته است. وریا غفوری نه آلوده به مناسبات قدرت شده و نه از این راه کاسبی کرده است. او به بهترین شکل ممکن در کنار خواست و مطالبات مردم ایستاده است.

این در حالی است که برخی چهره‌های ورزشی که اسم و رسمی پیدا کردند از این محل پلکانی برای ورود به ساختار قدرت در سطح شوراها و مجلس ساختند. اینها بیشتر به دامن لمپنیسم غلتیدند و جز مدت کوتاهی دیگر نام و نشانی از آن ها نماند. وریا واقعا وریاست.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. سلام‌.اینها‌واقعی‌نیست‌.احساسات
  کور‌است‌قهرمان‌مردمی‌نیستند‌مترسک
  دشمن‌ورسانه‌های‌فراریان‌خارج‌کشور
  هستند.بدون‌اینک‌خود‌بدانند‌اینها‌‌مانندطلایه‌داران‌انقلابات‌مخملی‌هستند‌.
  یک‌روز‌امثال‌فردوسی‌پور‌یک‌روز‌نامه
  فلان‌هنرپیشه‌‌به‌رهبری‌انقلاب‌.یک‌روز
  مصاحبه‌‌دختر‌فلان‌سیاستمدار‌مرحوم
  درباره‌تحریم‌سپاه‌‌یک‌روز‌ماجرای‌لباس
  مهدوی‌کیا‌‌و….موج‌این‌چهره‌های‌بزک
  شده‌‌وباد‌شده‌اگر‌راه‌بیفتد‌مرحله‌اول
  انقلاب‌مخملیست‌.‌اینها‌را‌خودتان‌
  چهره‌کردید‌پول‌بیت‌المال‌را‌در‌
  حلقومشان‌ریختید‌.‌فیدل‌کاسترو
  کمونیست‌هرگز‌در‌کشور‌خودش‌به‌
  اینگونه‌چهره‌شدنها‌اجازه‌نداد‌.آن‌چهره
  های‌‌سابقا‌انقلابی‌مانند‌طللحه‌وزبیر
  هم‌که‌طعم‌پول‌را‌چشیدند‌وزندگی
  اشرافی‌درست‌کردند‌در‌صورت‌به
  خطر‌افتادن‌اصل‌انقلاب‌اسلامی
  خود‌را‌کنار‌میکشند‌‌‌.

 2. بیاییم از ایرانیت خود( بی تفاوتی نسبت به اخلاق) دست برداریم و وریا شدن برایمان آرزو نشود الحمدلله اخلاق جز ساده ترین علوم است فقط تصمیم و همت ( شجاعت) می خواهد ولاغیر.دنبال عظمت خیالی گذشته نباشیم همانطور که روم عظمتی نداشت والا الان ایتالیا به مافیا شناخته نمی شد امپراطوری ،عظمت ،تمدن باشکوه همه و همه دسیسه قدرت طلبان است در دام گفتار شیرین و فریبنده قدرت طلبان نیفتید مثل وریا،علی کریمی،علی دایی،مهدوی کیا،مجیدی و غیره فقط شجاع باشیم روی کاخ آرزوها پا بگذاریم از افیون تخیلات خارج شویم واقعیت مضمحل خود را بپذیریم و از آن شروع به هجرت به ملکوت انسانیت نماییم. دشمن یک ایرانی خود تعریفی است.بلندی از آن یافت کو پست شد در نیستی کوفت تا هست شد

  1
  1
 3. قهرمان رسانه های اصلاح طلب هم مثل خودشان است.

  توی برج لاکچری بالای شهر زندگی میکنه ، از پول مردم قرارداد های ۶ و ۸ میلیاردی شبانه اون هم توی هتل! ، نه فدراسیون می‌بنده ، بعد یه دفعه یاد فقرا می افته و افاضه فیض می‌کنه!!
  جمع کنید این حمایت های مسخره را .

  4
  2
 4. وریا غفوری که این روزها قهرمان رسانه های اصلاح طلب شده ، الحق که خوب به اصلاح طلبان می آید!!

  توی برج لاکچری بالای شهر زندگی میکنه ، از پول مردم قرارداد های غیر قانونی ۶ و ۸ میلیاردی شبانه اون هم توی هتل! ، نه فدراسیون می‌بنده ، بعد یه دفعه یاد فقرا می افته و افاضه فیض می‌کنه!!
  جمع کنید این حمایت های مسخره تان را .

  3
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا