تراکتور پرسپولیس دیدار نیمه‌ تمام ؛ روز زشت فوتبال ایران در میان سنگ باران تبریز

تراکتور پرسپولیس یکی از دیدارهای مهم هفته بیست و هشتم لیگ برتر ایران بود که از حساسیت زیادی برخوردار بود اما این دیدار در دقیقه ۷۲ نیمه تمام رها شد.

انصاف ورزشی: تراکتور پرسپولیس به عنوان یکی از دیدارهایی شناخته می‌شود که در هر فصل فوتبال ایران از جذابیت‌های خاصی برخوردار است حتی اگر به مانند این فصل از حساسیت‌های جدولی کمی برخوردار باشد. اما رویارویی این دو تیم در هفته بیست و هشتم لیگ برتر ایران بدل به صحنه‌ی زشت سنگ پرانی‌های متعدد هواداران تراکتوری، زد و خورد‌ بازیکنان دو تیم و مجموعه‌ای کامل از هر آنچه نباید شد. دیداری که در نهایت با تصمیم داور در دقیقه ۷۲ نیمه تمام رها شد.

فوتبالی در گزارشی از این بازی نوشت:

«تراکتور و پرسپولیس روز پنجشنبه در چارچوب هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه یادگار امام به مصاف هم رفتند؛ دیداری که حواشی زیادی به همراه داشت و چندین بار متوقف شد.

نخستین توقف این دیدار در دقیقه ۳۰ بازی که پرسپولیسی‌ها قصد زدن ضربه کرنر را داشتند اتفاق افتاد که تماشاگران تراکتور با پرتاب بطری و سنگ، مانع از شروع بازی شدند. البته اشیایی که هواداران تراکتور پرتاب کردند در نهایت به یکی از بازیکنان خودشان برخورد کرد تا بازیکن خودشان را مصدوم کرده باشند.

در نیمه دوم حاشیه به اوج خود رسید. در دقیقه ۴۶ این بازی امید عالیشاه، کاپیتان پرسپولیس از کوره در رفت و اشیایی که به داخل زمین پرتاب شده بود را به سمت تماشاگران تراکتور پرتاب کرد. همین اتفاق جنجال بزرگی به وجود آورد تا تماشاگران تراکتور با پرتاب بطری و سنگ به داخل زمین منجر به توقف ۱۶ دقیقه‌ای بازی شدند.

یکی از اتفاقات دیگری که در ۱۶ دقیقه توقف بازی رخ داد، اخراج حامد پاکدل، بازیکن پرسپولیس و مسلمی‌پور، بازیکن تراکتور از زمین بازی بود.

تا پایان این بازی تماشاگران تراکتور اشیایی به داخل زمین پرتاب کردند و بازی را تحت‌الشعاع قرار دادند تا این که در دقیقه ۷۲ داور تیم‌ها را از زمین بازی خارج کرد. هم‌چنین پیش از شروع این دیدار، یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس به سختی از بین هواداران تراکتور به جایگاه ویژه رفت.»

گفتنی است حتی یحیی گل‌محمدی که به دلیل محرومیت باید از جایگاه ویژه نظاره‌گر کار شاگردانش می‌بود، با خطر جانی نیز مواجه شد.

ورزش سه در این باره گزارش داد:

«یحیی گل‌محمدی در جایگاه وی آی پی حضور داشت و حتی به دلیل پرتاب سنگ توسط هواداران تراکتور بین دو نیمه نیز نتوانست به رختکن برود.

در این بین نگرانی ویژه‌ بابت خروج یحیی گل‌محمدی از جایگاه ویژه بود، او می‌بایست پله‌های جایگاه ویژه را پایین می‌آمد اما به دلیل جو ورزشگاه، به شکل عادی چنین چیزی نشدنی به نظر می‌آمد

با این حال کاپیتان تیم تراکتور مهدی کیانی به همراه 5 مامور یگان ویژه به سمت جایگاه ویژه رفت و در حالی‌که یگان ویژه یکی از کلاه‌های خود را به یحیی داده بود، او در میان پرتاب شدید سنگ و اشیا از پله‌ها پایین آمد و به شکلی بی نظیر سرانجام به چمن ورزشگاه رسید.»

تراکتور پرسپولیس دیدار نیمه‌ تمام ؛ روز زشت فوتبال ایران در میان سنگ باران تبریز

با این تفاسیر می‌توان گفت اتفاقات دیدار تراکتور پرسپولیس یک روز زشت برای فوتبال ایران را در تبریز رقم زد و حال باید دید سرانجام کمیته‌ انضباطی تکلیف این بازی را چگونه مشخص خواهد کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. سلام‌‌اجحافی‌که‌درحق‌آذربایجان‌ومردم
  آذربایجان‌وفرهنگ‌وزبان‌و‌عقب
  نگه‌داشتن‌آذربایجان‌درصنعت‌و
  آبادانی‌وورزش‌‌‌وتبعیض‌فرهنگی‌و…
  میشود‌‌خودش‌داستانیست‌که‌اینک‌به‌
  مدد‌فضای‌مجازی‌حتی‌بی‌تفاوت‌ترین
  مردم‌هم‌آنرا‌میدانندلذا‌نام‌پرسپولیس
  یکی‌ازنمادهای‌پان‌فارسیزم‌دردوران
  پهلوی‌بودوبحق‌این‌نام‌بعد‌به‌پیروزی
  تغییر‌یافته‌بود‌‌.لذا‌هنگام‌بازی‌این‌تیم
  باتیمهای‌منطقه‌هیجانات‌واحساسات
  فقط‌به‌جهت‌اتفاقات‌درون‌‌مستطیل
  سبز‌نیست‌.‌از‌کل‌آذربایجان‌یک‌تیم‌درلیگ
  برتر‌مانده‌آنرا‌هم‌حذف‌کنید‌وراحت‌
  شوید.‌تحقیقا‌هرسال‌ده‌هزار‌میلیارد‌
  تومان‌ازمنابع‌مختلف‌به‌تیمهای‌ورزشی
  در‌رشته‌های‌مختلف‌رانت‌میدهند‌‌واز
  استانهای‌آذربایجانی‌تنها‌تیم‌فوتسال
  مس‌سونگون‌شامل‌حالش‌شده‌.متوسط
  درآمد‌سرانه‌آذربایجان‌هم‌که‌بنا‌به‌اظهار
  منابع‌آماری‌ومشاهده‌میدانی‌یک‌سوم‌
  متوسط‌درآمد‌سرانه‌کشوریست‌‌.

  4
  15
  1. بهانه های جالب !!!
   این دست رفتار ها با تحریک ترکیه و اسراییل و مزدوران داخلی شان است و شورای عالی امنیت ملی بایستی هر چه سریعتر ورود کند

   5
   3
 2. کسی تبریز رو عقب نگه نداشته… همیشه در فاز فرهنگی و اجتماعی نازک نارنجی بودید…. بهترین کارخانجات ایران را دارید تراکتور سازی، ماشین سازی .پالایشگاه پتروشیمیو.. ولی در روز واقعه کارای عجیب غریب می کنید… ارتش ترکیه سلفی-تکفیری ها اومدن کمرزهای شمالی ما رو کامل تصرف و جغرافیا ر و تغییر بدن اون وقت شما تبریزی ها به دفاع از ارتش اردوغان آشوب به پا کردین… الان هم هوای اردوغان سلفی-تکفیری رو دارین … اردوغان صدام خاورمیانه است و کسی نیست که نداند پشت همه جنایت های داعش و القاعده این چهره کثیف نشسته… بعدش هم میاد با سران اسرائیل فالوده می خوره…

  8
  4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا