میرسلیم: محصولات جدید خودرو داخلی، قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی شده‌اند

تسنیم نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با توسعه فناوری، محصولات جدید ایران خودرو ، قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی شده‌اند.

سیدمصطفی میرسلیم، در بازدید از غرفه ایران خودرو در نمایشگاه شهر آفتاب، اظهار کرد: اقدامات خوبی در گروه صنعتی ایران خودرو در حال اجراست و این خودروساز برای تولید خودروی برقی و ترکیبی برنامه‌هایی در دست دارد.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توسعه فناوری، محصولات جدید ایران خودرو قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی شده‌اند.


وی افزود: برای رسیدن به اهداف کیفی تولید و تنوع بخشی به محصولات باید حمایت‌های مالی لازم صورت گیرد و این اطمینان به مردم داده شود که خودروسازان ما توان تولید محصولات غیرتجملی، ولی با کیفیت و قابل رقابت را دارند.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: مسایل اقتصادی و کلان کشور و هزینه های تمام شده تولید در قیمت فروش خودرو موثرند که عمده آن‌ها در اختیار خودروساز نیست؛ مانند قیمت مواد اولیه و واسطه‌ای، دستمزدها و هزینه‌های مالی.

 میرسلیم : رقبای خشمگین خارجی ، پشت پرده هجمه های اخیر علیه خودروسازان داخلی هستد

میرسلیم ادامه داد: معتقدم در خودروسازی نوین کشور پیشرفته‌هایی صورت گرفته که با توجه به شرایط موجود و محدودیت‌های تحمیلی قابل دفاع است و همین دستاوردهای ارزشمند، بسیاری از رقبای خارجی و واسطه‌های داخلی آن‌ها را که روی نابودی صنعت خودروی ایران پس از اعمال تحریم‌های یک‌جانبه و ظالمانه حساب می‌کردند، به خشم آورده و در چندماهه اخیر حمله‌ها و هجمه‌های غیرمنصفانه و همه‌جانبه‌ای را علیه صنعت خودرو و بدبین کردن مردم و مسوولان به فعالیت‌های کارکنان خدوم آن صنعت طراحی و اجرا کردند تا مانع اصلاحات و پیشرفت در این صنعت شوند.


وی به فرمان هشت ماده ای رییس جمهوری اشاره کرد و گفت: امکانات لازم در حوزه های ساختاری و فنی و پشتیبانی برای رسیدن به این اهداف باید فراهم شود و خودروسازان ما توان خارج کردن محصولات قدیمی از مدار تولید و عرضه محصولات جدید را دارند.


میرسلیم گفت: ایران‌خودرو، دیگر خودروساز ۳۰ سال پیش نیست که فقط پیکان تولید می کرد بلکه در بخش فنی و زیر ساخت، توان طراحی و توسعه و تولید انبوه خودروهای جدید را پیداکرده ‌است.


به گزارش فارس در بهمن 1400 ، رهبر انقلاب : حمایت‌های عملی و تبلیغاتی از تولید داخلی باید منجر به ارتقای کیفیت محصولات و همچنین ارتقای فناوری شود اما متأسفانه در برخی صنایع به‌ویژه در صنعت خودرو به موضوع کیفیت توجه نمی‌شود و مردم نیز بحق به آنها اعتراض دارند.

به گزارش همشهری آنلاین، سردار سید کمال هادیانفر در نشست خبری پیش از ظهر 21 فروردین 1401 که در شهرک آزمایش برگزار شد درباره کیفیت خودروهای تولید داخل اظهار کرد: اصلا ممکن است یک راننده‌ای مرتکب بی‌مبالاتی شده و یا حتی خطایی از وی حین رانندگی سر بزند که منجر به تصادف شود اما مساله اینجاست که خودرو باید از جان او محافظت کند و در واقع از این آسیب جلوگیری کند. امروز کدام یک از خودروهای ما با این وضعیت ساخته می‌شود؟

به گزارش تحریریه، در بهمن 1400 علی رضائی نماینده مجلس شورای اسلامی، در خصوص موضوع واردات خودرو، گفت: امروزه مبحث کیفیت خودروهای تولید شده در داخل کشور به یکی از دغدغه های افکار عمومی و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی تبدیل شده است.

به گزارش فارس، در دی 1399 نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی با انتقاد از گرانی خودرو گفت: کیفیت برخی از خودرو‌های داخلی در شان مردم ایران اسلامی نیست و باید وزارت صمت با سواستفاده‌کنندگان بازار خودرو و بازار‌های سیاه این بخش به شدت برخورد کند.

نوشته های مشابه

پیام

  1. گیریم نقد منقدین صحیح و کارخانجات خودرو سازی کشور فرصت طلب !؟ عزیزان لطفا پاسخ بدهید اگر این دو انگل را هم تعطیل کردیم ،چه تضمینی وجود دارد که خودرو سازان حرام زاده خارجی بعدا چند وقت، مثل همه ی جنایات دولت ها و سرمایه داران کشورهاشون، فروش خودرو و قطعات یدکی آنها را به ایران تحریم و ممنوع نکردند؟!رفتارشون رو با سرمایه های ایران در این چهل سال نه فقط در غرب بلکه حتی در چین و هند و کره و عراق متجاوز به کشورمان و یا با هوواوی چین در انگلستان و کانادا و آمریکا و یا محصولات گازپروم روسیه و کشاورزی اش را ببینید، همه اموال و ثروت پولتی و خصوصی روسیه را با دزدی دریایی و بلوکه کردن در بانک هاشون در خارج مصادره کرده اند و هرکجا که به صادرات روسیه محتاجند با وقاحت و هوچی گری درخواست تامین دارند و نسبت به اقدامات متقابل در مورد شرکت های غربی مستقر در روسیه طلبکارانه هشدار هم می دهند!!!! با قطع ورود و تامین قطعات خودروهای وارداتی چه کسی پاسخ گوی فلج شدن کشور خواهد بود!!! در دنیای وحشی امروز ،باید فوی بود و دست دزدان و خائنین به ملت را از جیب و مقدرات مردم قطع کرد!

    1
    3
  2. اولا”مردم استفاده کننده نهایی هستندوامکان انتخاب خودرو رانبایدازانهاگرفت وبجای انها درموردکیفیت داخلی خودروقضاوت کرددرجواب اقای میرسلیم ثانیا”مدارکی درفضای مجازی ارایه شده مبنی برذینفع بودن اقای میرسلیم دربعضی ازشرکتهای وابسته به خودرسازان که ایشان قبل ازهرچیز جوابگوباشندامادرجواب اقای واسعی اولا”خودریی که براحتی خراب شودمخصوص خودراسازان داخلی است خودروحداقل نباید۵سال خراب شودوثانیا”باعقدقراردادوجریمه می توان تضمین لازم جهت عدم خدمات راگرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا