توییت انصاف | واکنش‌ها به هم‌خوانی «سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی

واکنش‌های توییتری به همایش «سلام فرمانده» که ساعاتی قبل در ورزشگاه آزادی برگزار شد را به انتخاب خبرنگار انصاف نیوز می‌خوانید:

عبدالله گنجی: ‏‎#سلام‌فرمانده گفتمان مهدویت را از سالن های همایش به اجتماع،از کتابها به میدان‌ها، از نخبگان به توده،از محوریت حکومت به مردم، از ادبیات قلمبه، سلمبه به زبان کودکان، از مناسک به حماسه، از سکولاریسم به سیاست و از فرد به جامعه برد

مصطفی فقیهی: ‏وسط این تنگ‌دستیِ ملت و شوربختی هموطنان مظلوم آبادانی، حس نمی‌کنید ‎#جشن‌سلام‌فرمانده نمک بر زخم مردم است؟
برنامه‌ریزان چنین بزم و ضیافتی، لختی نمی‌اندیشند که تاریخ، پیرامون این برهه‌ی مبتنی بر «سوگ ملی» و «جشن حاکمیتی»، چه خواهد گفت؟
آن‌وقت خیلی‌ها پیِ «قوه‌ی عاقله» می‌گردند!

محسن مهدیان: ‏نه فحش ناموسی بود
نه سنگ‌پراکنی
نه آسیب زدن و نه ناامنی روانی
زن و مردم با احترام کنار هم مثل یک خانواده.
انشالله این فرهنگ و اخلاق و ادب تکثیر شود و توسعه یابد تا ورزشگاه آزادی بیش از این زن و مرد را کنار هم ببیند

ابراهیم داروغه‌زاده: ‏امروز همايش تسلي خاطر دادن به مردم ‎#ابادان ضرورت داشت يا همايش ‎#سلام‌فرمانده ؟

محمدحسن نجمی: ‏زن و مرد کنار هم نشستن ایراد نداره؟!
فقط اینجوری فوتبال ببینن، به گناه میفتن؟! زیرساخت‌دار شده الان ورزشگاه آزادی؟! زیرساختش رو برای مراسم سلام فرمانده آوردن نصب کردن و بعدشم می‌برن خونشون؟!

سیدصادق حسینی: ‏صبح مصاحبه‌ی امیرعبداللهیان در سوئیس پوشش پیدا کرد که گفت با سعودی توافق کردیم سطح مذاکرات رو به سطح وزرا برسونیم؛ عصر در تجمع سلام فرمانده رجز می‌خونن علیه آل سعود که دیگه کارش تمومه و چی و چی؛ ‎#زیبا_نیست

صادق نیکو: ‏الان کارگرهای ورزشگاه آزادی دارن زیرساخت‌ها رو جمع میکنن بسته‌بندی میکنن و میذارن تو انباری!

عبدالرضا رئیسی: ‏پیش هماهنگی مراسمی که در ورزشگاه آزادی با عنوان ‎#سلام‌فرمانده برگزار شد، زمان‌بر است و شاید توقع لغو آن منطقی نبوده و نیست اما کاش حداقل به فاجعه ‎#متروپل‌آبادان اشاره و در بخشی از مراسم به یاد درگذشتگان یک دقیقه سکوت یا اجرای قطعه به احترام درگذشتگان انجام می‌شد
‎#حکمرانی‌عقلانی

مهین برخورداری: ‏الان می‌تونم براتون ایدئولوژی را تعریف کنم. ایدئولوژی یعنی ‎سلام فرمانده میتونه بر آلودگی هوا، شهادت رییس مذهب جعفری، کشته‌شدگان ‎متروپل غلبه کنه. ایدئولوژی یعنی اختلاط زن و مرد در ورزشگاه و اجرای دابسمش توسط دختران بی‌حجاب، دافها و پلنگها در پاره‌ای از ایام سال آزاد است.

حامد نیکونهاد: ‏‎سلام‌ فرمانده فریادی است برای مطالبه ساختن جامعه‌ای مهدوی؛
جامعه‌ای که در آن، ریشه حوادثی امثال ‎متروپل آبادان می‌خشکد

احسان بداغی: ‏به نظر می‌رسد زیرساخت‌های لازم برای حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها فراهم شده. طبیعتاً از این بعد نباید به این بهانه مسابقات فوتبال تماشاچی تک جنسیتی داشته باشد. مگر اینکه برگزار کنندگان همایش ‎سلام فرمانده این زیرساخت‌ها را بعد از برنامه جمع کنند و با خودشان ببرند.

شوکت خانوم: ‏یه جوری میگن شب شهادته چرا جمع شدید سلام فرمانده بخونید که انگار امشب شب عشقه شهرام شبپره رو قراره بخونند!
خداروشکر هرچی کلیپ هم میاد بیرون طرف داره گریه میکنه.

علیرضا علیزاده: ‏جریان غرب‌گرا در کشور همیشه اینقدر سطحی حرف میزند؟!
یعنی صرفا مکان ورزشگاه مهم هست؟
نه آقا شرف المکان بالمکین، فرق میکنه توی ورزشگاه یک هزاران خانواده نشسته باشند و اشعار مذهبی بخوانند یا جمعی متعصب باشند و فحاشی کنند!

محمدصالح مفتاح: ‏به کارگردان تلویزیونی ‎#سلام_فرمانده نگفتند مراسم چیه. هنوز یکبار مجری برنامه رو نشون نداده. یک تصویر از گروه سرود درست نشون نداد! چقدر حیف چنین برنامه‌ای به دلیل ضعف کارگردانی اینقدر حوصله‌سربر شده.
تصاویر حماسه سال ۱۳۶۵ لشکر محمد رسول الله هم یادشون رفت به وقتش پخش کنند!

حسین دهباشی: ‏فرمانده خواندنِ امام زمان ع و سرباز خواندنِ خود، تنها ادعایی زبانی و ترانه‌بازی و شوریافتن از شعر و شعار نیست و سخت شانه‌ها را سنگین می‌کند.
از حالا به بعد، خیلی بیشتر مراقب خود باشید و جوری نگوئید و ننویسید و رفتار نکنید که شرمنده‌ی آبرویِ فرمانده‌تان شوید.
‎#سلام‌فرمانده

نادر جدیدی: ‏خب! خدا رو شکر که زیرساخت‌های استادیوم آزادی برای حضور زنان از قبیل ورودی‌های جداگانه، آبخوری و سرویس بهداشتی مستقل و از همه مهم‌تر، ساخت “محفظه‌ای” مخصوص زنان آماده شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مجید آذرپی: ‏یه حزبی چیزی پیدا بشه درخواست بده چندساعتی ‎استادیوم آزادی ر بدن بهمون، قول میدیم یار دبستانی نخونیم، یا حسین میرحسین هم نمیگیم
فقط میخوایم دسته جمعی آه بکشیم…

فاطمه پاقلعه‌نژاد: ‏‏عکس‌های امروز رو نگه دارید هروقت هرجا هر مسوولی، هر طرفدار محدودسازی حضور زنان یا به‌طور کلی هر آدم دهن‌گشاد خزعبل‌گویی گفت زیرساخت‌ها برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها فراهم نیست، بکوبید توی صورتش!!

حسین خرسندی: ‏جماعت انقلابی ارزشی همین افرادی هستند که حاضرند برای مقاصد سیاسی شب شهادت امام صادق(ع) بصورت مختلط بریزن تو استادیوم آزادی و آهنگ دامبولی پلی کنند!

سیدمیلاد ناظمی: ‏متاسفانه ورزشگاه آزادی زیرساخت کاملی برای حضور بانوان و خانم‌ها نداره و به همین خاطر شرایط حضور خانم‌ها در ورزشگاه فراهم نیست البته غیر از امروز که قراره همه برن و “سلام فرمانده” بخونند.

ساعده: ‏مردم آبادان عزادارند. بقیه مردم هم کمرشون زیر فشار زندگی خم شده. این جشن کوفتی رو با افتخار از صداوسیمای میلی پخش میکنید چقدر وقیحید

محمدرضا نوروزی: ‏تصاویر متعددی از همایش آوازخوانی در استادیوم بزرگ شهر دیدم.و افتخار و سرمستی طرفداران این گردهمایی از جمعیت حاضر.میخواستم بگم اگر این جمعیت مهم است یک فوتبال ساده ی شهراورد بیشتر از این(خیلی بیشتر)جمعیت جمع میکند. آنهم به هزینه ی خود مردم نه بودجه عمومی و درامدزاست نه هزینه ساز.

امید محدث: ‏از اینکه ورزشگاه ازادی بالاخره زیرساخت های مناسب رو برای حضور خانواده ها و زنان پیدا کرد خوشحالم !
چون پیش از این مهم ترین بهانه مسولین برای عدم حضور خانواده ها نبود زیرساخت عنوان میشد.

قربانعلی صلواتیان: ‏تا زمانیکه دستگاه رسمی دیپلماسی کشور مشغول مذاکره جهت ترمیم اختلافات با عربستان است و همزمان دستگاه رسمی رسانه ای کشور یعنی صدا و سیما فحش به آل سعود را پخش میکند یعنی اینکه اصلا امیدی به بهبود اوضاع نباید داشت
این حجم از هم گسیختگی و تناقض در گفتار و رفتار پاشنه آشیل ج.ا.ا است

علی دانشمند: ‏دختر ها و پسرها
خانم‌ها و آقایان
همه در کنار هم در ورزشگاه آزادی
تا باد چنین بادا

مجید کوهستانی: اونهایی که استادیوم آزادی رفتن میدونن که امکان همخوانی یک سرود یا آهنگ یا شعار برای کل ۱۰۰هزارنفر وجود نداره. بهمین خاطر از شیوه شعار و جواب بین دوطرف ورزشگاه در مسابقات فوتبال استفاده میشه.
در غیر اینصورت صدا در محیط میچرخه و همهمه پیش میاد.
‏استفاده از صدها باند قدرتمند و نصب اونها در هر بلوک هم باعث هماهنگی کامل حاضران با صدای واحد نمیشه.
چون صدای جایگاه های روبرو با تاخیر میرسه و با صدای بلندگو قاطی میشه و بازهم همهمه…
‏تنها راهش دادن یک گوشی به هریک‌از صدهزارنفره که قاعدتا ممکن نیست پس ضبط چنین سرودی در محیطی مثل ورزشگاه، بیشتر جنبه نمایش قدرت داره و احتمالا صداسازی‌هایی که بعداز این در کلیپ‌ها خواهید دید، متعلق به کل جمعیت نیست.

مایا: ‏اگر قبل از شروع هر بازی، سلام فرمانده بخونیم، اجازه می‌دید بیاییم استادیوم فوتبال ببینیم؟

مهرداد: ‏صبح وزیر امور خارجه توی مصاحبه حاشیه اجلاس امنیتی سوئیس از ضرورت رابطه با عربستان سعودی و اشتراکات منطقه‌ای و… گفت حالا توی آزادی دارن به آل سعود فحش میدن. شماها چند چندید؟

سجاد عابدی: ‏اگه روحانی بود حتما میپرسید هزینه امروز ورزشگاه آزادی از کجا تامین شده:)

امجد عبدی: ‏‏یعنی اگه ‎#سلام‌فرمانده رو بخوان به صورت دسته جمعی تو ورزشگاه امام رضا ‎مشهد بخونن، دیگه گاز اشک آوری به سمت زن‌هایی که قصد ورود به ورزشگاه دارن پاشیده نمیشه؟

ایمان پاک‌نهاد: ‏صرفاً جهت اطلاع عرض کنم که هزینه‌ی اجاره‌ی استادیوم آزادی برای هر بازی در لیگ، یک میلیارد و سیصد میلیون تومان است.
‎#سلام‌فرمانده

شَبَرْ: ‏برای اجرای سرود نه واکسن چک میشه نه لازمه فقط 30درصد ورزشگاه پر بشه، اما بازی های فوتبال فقط در صورتی با حضور تماشاگرها برگزار میشه که دو دوز واکسن زده باشند و فقط 30درصد ورزشگاه پر بشه.

لیا آبنوس: ‏زیر ساختای ورزشگاه آزادی برای سرود خوندن مختلط خوبه، برای فوتبال دیدن مجزا خوب نیست 🙂

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. جالب این بود که حضور خانم ها وبزن وبکوب جایی را نلرزاند فریاد واویلا واسلاما برنخاست وخوبیش وجالبی توجه این بود معلوم نیست مملکت دست کیست وزیر خارجه صبح صحبت از دوستی و رابطه با عربستان میکرد وعصر لعنت ونفرین فحش به آل سعود میدادند بقول هموطن دردمند آبادانی تهرونی عروسیه، بگذریم ولی دوستان بدانید که خیلی زود دیر میشود

  13
  19
 2. چرا هیچکی متوجه نیست که نباید از بچه ها برای مقاصد سیاسی استفاده شود. این جنایته. چرا کسی نمی خواد بفهمه آخه!

  20
  29
  1. این همایش مبتنی بر ویژگی‌های مذهبی و
   ملی ما بوده است. و به اعتقاد من بسیار
   جالب بوده است.

   حال اینکه یک ایرانی دوست دارد یک
   طناب بردارد و ودور گردن یک سگ
   بپیچد و در کوی برزن با سگش جولان
   دهد و ادای غربی ها را در بیاورد مسئله
   دیگری است.
   یا اینکه به هر چیزی ولو آن چیز مقدس
   ترین مقدسات هم باشد معترض باشد
   آن هم مطلب دیگری است.

   27
   17
  2. مقاصد سیاسی؟ از چی میترسید؟ از اینکه راه درست و انقلابی رو نسل جدید پیدا کنند و دیگه به لطف اقا ساده لوحی تربیت نشه که خزعبلات یک عده بزدل که از جسمه سردار هم ترسیدند رو قبول کنند
   چرا اینقدر دارید میسوزید ؟؟؟
   بهتون توصیه میکنم بجای تکرار صحبت های یه عده اول برید درک درستی از مقاصد سیاسی پیدا کنید!!!
   #بظاهر نگران مردم!

   19
   15
   1. پس چرا جناب عبدالله یا مثلا آیلین اکثر مردم در انتخابات حتی شرکت نمی کنند ؟ نه مردم را بشنوید و میزان رای ملت است

 3. خانم مهین برخورداری تعریف بسیار کاملی از آن نوع ایدئولوژی که در کشورهای «جهان سوم» کاربرد دارد ارائه داد‌ه‌اند. بحث ایشان را خلاصه کنیم چنین می‌شود که «ایدئولوژی» مجموعه‌ای از مفاهیم و تصاویر روشن و امیدبخش و زیباست که نقصها و کمبودها و تضادهای میان منافع و نامردمی‌های موجود را از نظر دور می‌کنند. آینده‌ای زیباست بدون راه و مسیر واقعی و عقلانی رسیدن به آن. چرا که هر عقل سلیمی می‌داند که برای رسیدن به آینده‌ای بهتر ابتدا باید اکنون را با صراحت و بدور از غرض‌ورزی بشناسیم و در معرض شناخت همگان قرار دهیم……. اما طرفه اینجاست که در کشور ما گروهی که بیش از همه از این نوع ایدئولوژی استفاده کرده‌اند و جایگاه‌های اجتماعی-سیاسی خود را از برکت آن دارند دقیقاً خود اصلاح‌طلبان هستند. اینجا مجال مرور تاریخ نیست اما کسانی که 30 سال گذشته را با چشمان باز نگریسته‌اند بخوبی به این امر واقفند.

  7
  9
 4. شناعت قضیه این نیست که فقط چراشب شهادت….سفلگی برپاکنندگان ان اینست که خوزستان عزاداراست….ولی انانرا چه باک…حتی اگر سرداران سپاه نامه بنویسنداقای شمخانی…….

  14
  12
 5. سلام‌اولا‌اینگونه‌نیست‌که‌این‌همایش
  خرجش‌ازبیت‌المال‌پرداخت‌میشود
  ومثلا‌‌دیدن‌مسابقه‌فوتبال‌نه‌چون‌
  میدانیم‌میلیاردها‌تومان‌هرسال‌‌ازجیب‌
  بیت‌المال‌به‌مربیان‌وبازیکنان‌استقلال
  وپیروزی‌میدهند.اما‌از‌نظرشرع‌وعقل
  تا‌جاییکه‌من‌از‌علما‌شنیدم‌ویاخواندم
  درست‌نیست‌زن‌ومرد‌ودختر‌وپسر
  مختلط‌‌بنشیند‌وبخوانند‌و….‌اما‌اینهمه
  اصرار‌به‌آمدن‌زنان‌ودختران‌درآمدن
  به‌استادیوم‌ودیدن‌بازی‌فوتبال‌چیست
  ماکه‌مسلمانیم‌میدانیم‌‌پیامبران‌بزرگ
  الهی‌وچهارده‌معصوم.ع.‌با‌اینگونه
  مسائل‌موافق‌نیستند‌.عقلا‌هم‌کار
  درستی‌نیست‌.غرب‌که‌با‌انقلاب‌صنعتی
  وعلمی‌وضعش‌خوب‌شده‌بود‌با‌اینگونه
  پافشاری‌درامرآزادی‌زن‌‌به‌بیحیایی
  وابتذال‌غلطیده‌‌.تقصیر‌تلوزیون
  پان‌فارس‌اسلامیست‌که‌دائم‌فوتبال‌‌
  کثیف‌اورپا‌را‌به‌نمایش‌میگذارد‌اینهمه
  پولی‌که‌بازیکنان‌یک‌تیم‌اورپایی‌
  میگیرند‌‌.‌میتوان‌با‌آن‌پول‌میلیونها
  فقیر‌را‌وگرسنه‌را‌کمک‌کرد‌و….

  8
  16
 6. با این همه گرونی و وضعیت آبادان!!!!این بریز آهنگ چی میگه چه معنی می‌تونه داشته جز این که مردم به این گرونی معترض نیستن و خوشحالم ولی باید بگم ما از هشتاد میلیون نفر صد هزار نفر اومدن بقیه ناراحتم
  و باید اضافه کنم منم دوست دارم مملکتمو دوست دارم وطنم رو دوست دارم امام حسین رو .ولی شکم زنم و بیماریش و کار نداشته ام و پول نداشته ام و این همه گرونی چی باید گفت ما دیگه دوام نداریم هر روز بیشتر به فکر خودکشی هستیم هر چی کار میکنیم نمی‌رسیم …واقعا هم باید گفت رسانه ملی به نفع مردم نیس و اینو ثابت کرده .بازم میگم من الله رو دوست دارم خودش میبینه

  19
  13
 7. جرج ارویل. در رمان مزرعه حیوانات میگوید… همه ی حیوانات مساوی اند ولی برخی مساوی ترند.. حکایت ورود مختلط در ورزشگاه برای خواندن سرود سلام فرمانده و در مقابل ممنانعت از حضور بانوان برای فوتبال

  8
  12
 8. این کجاش بزنو بکوب بود یه شعر حماسی بود و هیچ مغایرتی با شهادت امام صادق و حادثه متروپل نداشت خوبه وقتی این شعر خونده میشد همه گریه میکردن اگه کف میزدن چی میگفتین

  20
  9
  1. احتمالا خانم یا شاید اقای سایبری سمیه، خودتو اذیت نکن : هم ما مردم شما رو میشناسیم هم شما ما مردم رو

  2. حسابی کم اوردین هاااااااااااا،تارخ مصرف تون خیلی وقت تموم شده،اصلاح طلب یعنی منافق یعنی ایات ۱۰ به بعد سوره بقره اگرچه شماها قران نمیخونید

 9. خدایی اگه همین جشنی که شما میگید متعلق به یکی از دو تیم پایتخت نشین بود باز هم ملاقه برمیداشتین و به بهونه های مفت میزدید توی دیگ؟

 10. مردم آبادان
  شهادت امام صادق(ع)
  مذاکره با عربستان
  حضور زنان

  بفهمید داری با امثال رادیو فردا وvoa به جنگ فرزند امام صادق (ع)می رید

  1
  1
 11. اول اندش :
  جورج اورول خیلی غلط کرده!

  جورج اورول یک سلطنت طلب افراطی و ضد تفکر مردم گرایی است . شالوده «مزرعه حیوانات» هم همین است.
  دویما : سلام فرمانده ، عالی است! عاااالی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا