بیانیه تند اقلیم کردستان علیه کتائب حزب الله و ایران

به گزارش فارس پس از حمله پهپادی دیشب به سه خودرو در شمال عراق که بعداً گفته شد حامل عناصر سازمان «موساد» بوده، اربیل، جنبش «کتائب حزب الله عراق» را مسئول آن دانست اما در مقابل، حزب الله عراق این اتهام را رد کرد.

به گزارش وبگاه شبکه خبری رووداو کردستان عراق، شورای امنیت اقلیم کردستان در بیانیه‌ای، جنبش کتائب حزب الله عراق را مسئول حادثه دانسته و گفته این جنبش پهپاد انتحاری را از منطقه آلتون کوبری به سمت اربیل پرواز داده است.

در مقابل ابوعلی العسکری مسئول امنیتی جنبش کتائب حزب الله این اتهام را رد و از حادثه اظهار بی‌اطلاعی کرد.

العسکری با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: «ما در آستانه سالروز شهادت گروهی از مؤمنان قرار داریم که در نتیجه جنایت اسرائیل در بمباران مقرهای الحشد الشعبی در القائم رخ داد».

وی با بیان اینکه این حمله در سال ۲۰۱۸ انجام گرفت، ادامه داد: «لذا جانفشانی‌های مجاهدان خود را در حمایت از عراق و مردم و حاکمیتش به یاد می‌آوریم… هر چند این اتهام، افتخاری [برای ما] است، ولی اطلاعی از آن [حادثه] نداریم».

العسکری همچنین تأکید کرد که [اسرائیلی ها] باید ادب شوند یا اینکه «مجبور خواهیم شد آنان را ادب کنیم».

رسانه‌های عراقی، شامگاه چهارشنبه از حمله پهپادی به نقطه‌ای میان کنسولگری آمریکا و امارات عربی متحده در اربیل خبر دادند. ساعاتی بعد برخی منابع انگلیسی و عربی گزارش دادند که یک تیم از سازمان موساد هدف اصلی این حمله بوده‌ است.

حساب توئیتری «اینتل اسکای» – که در زمینه تحلیل خطرات و ریسک‌های بین‌المللی، ردیابی پروازهای جهانی و اخبار ویژه بحران‌های مختلف فعالیت می‌کند – مدعی شد در این حمله یک مقام ارشد موساد کشته شده است.

همچنین «خالد اسکیف» خبرنگار شبکه تلویزیونی «المیادین» در لبنان نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: «منابع عراقی، از کشته‌شدن ایلاک رون، مسؤول جوخه ترور رژیم صهیونیستی در این حمله سخن می‌گویند.»

پارسینه درباره‌ی این بیانیه نوشت: «شورای امنیت اقلیم کردستان بدون آن که نامی از ایران بیاورد، اشاره کرد که برخی رسانه‌های یک قدرت منطقه‌ای پس از این حمله و مانند دفعات قبل اعلام کردند که این حمله یک خودروی متعلق به موساد اسرائیل را هدف قرار داده و مدعی شده‌اند که در جریان این حمله یک نفر کشته شده است، ولی باید دانست که شاید آن‌ها بتوانند افکار عمومی خود را با این دروغ‌ها تغذیه کنند، اما مردم اربیل و اقلیم کردستان خود شاهد محل و نوع حمله بودند.

شورای امنیت اقلیم کردستان با تکرار این که شایعاتی که برخی طرف‌ها مطرح می‌کنند که خودروی موساد اسرائیل در این حمله مورد هدف قرار گرفته بی اساس است، مدعی شد کسانی که این شایعات را منتشر می‌کنند سعی در سرپوش گذاشتن بر ناکامی و ضعف خود دارند وگرنه باید امنیت را در قلب پایتخت و شهر‌های خود حفظ کنند.

این شورا بدون در نظر گرفتن حضور برخی گروه های تروریستی و جولان عناصر اسرائیلی در اقلیم کردستان بار دیگر ادعاهای پیشین خود را تکرار کرده که اقلیم کردستان عراق هرگز محلی برای تهدید هیچ کدام از کشور‌های منطقه نخواهد بود و این کشور‌ها هم باید به حاکمیت عراق و اقلیم کردستان عراق احترام بگذارند».

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. این کرده های یهودی که پذیرای تروریست های صهیونیست هستند رو باید با صهیونیست ها یکجا به درک فرستاد،،از یه طرف میگن که کردستان محل تجاوز به کشورهای همسایه نمیشود و از طرفی تروریست های رژیم جعلی و موقتی اسرائیل رو در اقلیم کردستان ساکن کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا