خرید تور نوروزی

یادداشت جمعی از بانوان در کارزاری برای ایجاد مرخصی عادت ماهیانه

متن کارزار مرخصی عادت ماهیانه بانوان به شرح ذیل است: ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
معاون محترم رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده
ریاست محترم فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی

با سلام
باتوجه به عوامل طبیعتی که خداوند متعال برای زنان آفریده است، همه بانوان در جهان هر ماه ۳ الی ۸ روز عادت ماهیانه می‌شوند که این امر برای آمادگی ماهانه هر زن برای باردار شدن و مادر شدن است. بر کسی پوشیده نیست که علائم عادت ماهانه بسیار دردناک است؛ چه بسا بسیاری از زنان سندروم پیش از قاعدگی دردناکی را در ماه تحمل می‌کنند که آنان را از کار کردن در محیط کار به شدت خسته می کند اما با توجه به شرایط کار چاره ای جز حضور بر سر کار ندارند.
از نهادهای مربوطه تقاضا می‌شود ۳ روز مرخصی با حقوق برای زنان شاغل در دوره عادت ماهیانه در نظر بگیرند، زیرا ۳ روز اول بسیار سخت و طاقت‌فرسا است و زنان در این زمان نیاز به استراحت در خانه دارند.
استراحت نکردن و کار کردن در آن زمان زنان را بسیار خسته و فرسوده می کند.
باتوجه به تابوی عادت ماهانه در ایران، اکثر زنان به علت حیا و عفت، نمیتوانند این امر را با کارفرمای خود مطرح کنند و مرخصی بگیرند‌،‌ البته حتی اگر بتوانند مرخصی هم بگیرند، به اندازه آن ۳ روز حقوق دریافت نمی‌کنند و فرصت مرخصی استحقاقی خود را نیز از دست می‌دهند. همین موضوع باعث می‌شود که یک زن سرپرست خانوار که نیاز مالی شدیدی هم دارد، حاضر به گرفتن مرخصی نشود زیرا که باید برای خانواده و فرزندان خود کار کند تا پول در بیاورد.
از نهاد های مربوطه تقاضای رسیدگی به این امر را داریم تا زنان نجیب و با عفت سرزمینمان بتوانند این ۳ روز اول عادت ماهانه شان که بسیار سخت است را در فضای امن خانه به سر ببرند و استراحت کنند.

با تشکر

https://www.karzar.net/44600

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا