در جلسه معاون اول رئیس دولت و سازمان برنامه چه گذشت؟

محمد مخبر گفت: سازمان برنامه و بودجه با همکاری وزارتخانه ها نقشه راه و برنامه زمانبندی شده مجموعه های دانش بنیان را تدوین کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌ دولت، ششمین جلسه ستاد ویژه رفع موانع، تقویت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان با محوریت سازمان برنامه و بودجه عصر امروز (شنبه) به ریاست محمد مخبر برگزار شد.

وی در این جلسه که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون علمی و فناوری رئیس دولت برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سالجاری به عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» و برنامه‌های دولت در این خصوص تأکید کرد: سازمان برنامه و بودجه موظف است با همکاری تمامی وزارتخانه‌ها نقشه راه و برنامه زمانبندی شده مجموعه‌های دانش‌بنیان را با تعیین اولویت‌های هر دستگاه در زمینه تولید، صادرات، اشتغالزایی و جلوگیری از واردات کالاهای با تولید مشابه داخلی تهیه و تدوین کند.

در این جلسه همچنین چگونگی تخصیص اعتبارات و رفع موانع مالی در جهت تولید رقابت پذیر شرکت‌های دانش‌بنیان بحث و بررسی شد.

در ادامه نیز در خصوص چگونگی ورود شرکت‌های بزرگ به بخش دانش‌بنیان، اختصاص منابع سایر دستگاه‌ها به طرح‌های دانش‌بنیان، انعطاف در تعیین سهم هر استان بابت اختصاص به شرکت‌های دانش‌بنیان، محورهای مصوب در بودجه برای طرح‌های پیشران دانش بنیان و اشتغال‌آفرین و تخصیص منابع مجموع ردیف‌های معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تصمیم گیری شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا