روایت خبرگزاری فارس از تجمعات اعتراضی بازنشستگان

خبرگزاری فارس نوشت: امروز در چند شهر کشور شماری از بازنشستگان تأمین اجتماعی در اعتراض به میزان افزایش حقوق خود تجمع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود شدند.

در اهواز شماری از بازنشستگان با حضور در مقابل استانداری با سر دادن شعار «استاندار استاندار پاسخگو پاسخگو» خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود شدند.

در زنجان هم حدود ۵۰۰ تن از بازنشستگان در اعتراض به افزایش حقوق خود در مقابل استانداری اعتراض کردند.

در اصفهان نیز حدود ۳۰۰ نفر از بازنشستگان با تجمع در مقابل استانداری و سردادن شعارهایی خواستار برقراری عدالت در میزان دریافتی حقوق بازنشستگی خود شدند.

حدود ۳۰۰ نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران عصر روز شنبه ۲۱ خردادماه با حضور در خانه کارگر شهرستان قائمشهر، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

بازنشستگان در این تجمع پلاکاردهایی با شعارهای «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه» ، « بازنشسته بیدار است، از تبعیض بیزار است» ، « وزیر خدمتگزار، بازنشسته را نگه دار» ، « همسان‌سازی، تناسب عدالت حقوقیست»، « حقوق ما ریالی، هزینه‌ها دلاری» و «تا حق خود نگیریم، از پای نمی‌نشینیم» در دست داشتند.

در خراسان شمالی کمتر از ۵۰ نفر از بازنشستگان مقابل ساختمان تأمین اجتماعی بجنورد تجمعی کوتاه داشتند و سپس متفرق شدند.

در رشت، تبریز، بندرعباس و چند شهر دیگر نیز تجمعات با جمعیت ۵۰ تا ۳۰۰ نفر برگزار شده است.

هفته دوم خرداد حداقل حقوق بازنشستگان ۵۷.۴ درصد افزایش یافت و ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان اعلام شد. این افزایش حقوق طبق مصوبه بودجه سال ۱۴۰۱ برای سایر سطوح ۱۰ درصد تعیین شده است.

وزارت کار اعلام کرد برای حقوق‌های زیر ۱۰ میلیون تومان، مبلغ ۶۵۰ هزار تومان نیز به منظور کمک به معیشت مستمری‌بگیران از خرداد ماه به حقوق سال جاری اضافه خواهد کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. هه هه هه!! این فالس نیوز در مثلا گزارش خود، بر تعداد افراد خیلی تاکید داشته! خبرش را در واقع برای بیان تعداد افراد معترض، منتشر کرده نه برای اعتراض. فالس، اگر حتی یک نفر از این افراد بازنشسته ادعای صحیح و قانونی کرده باشد، جا دارد که دولت عشق تان، سید محرومان، بخاطر محرومیت و نقض حق حتی آن یک نفر بکلی از هم بپاشد! طبق احکام و دستورات دینی همان مذهبی که مدعی پایبندی و تعهد بدان هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا