بیانیه انجمن اسلامی آرمان علم و صنعت در پی تعلیق دانشجوی مضروب و اعتراض به احکام انضباطی

انجمن اسلامی آرمان دانشجویان در اعتراض به صدور حکم دو ترم تعلیق برای علی غلامی، عضو و دبیر سابق کمیته‌ی سیاسی انجمن، موارد زیر را به عنوان مواضع خود اعلام می‌کند:

۱- انجمن، خود را در برابر حقوق اعضایش و تمام دانشجویان مسئول می‌داند و هرگونه نقض حقوق دانشجویان، از جمله این حکم بی‌اساس و پرونده‌سازی‌های اخیر برای دانشجویان را قویا محکوم می‌کند و صریحا اعلام می‌کند که در این مورد حکمی جز تبرئه را به رسمیت نخواهد شناخت.

۲- با وجود اینکه بیش از دو ماه از اتفاق کم‌سابقه‌ی ضرب و جرح دانشجو به دست حفاظت فیزیکی در صحن دانشگاه می‌گذرد؛ نه تنها تاکنون هیچکدام از مسئولان دانشگاه حتی عذرخواهی ساده‌ای هم بابت این اتفاق نکرده‌اند، بلکه ابتدا با انکار و سپس با قلب‌واقعیت مسلم سعی در تحریف و پاک‌کردن صورت‌مسئله داشتند.

۳- توقف پیگرد کمیته‌ انضباطی دانشجویان احضارشده یکی از مطالبات تجمع اخیر دانشجویان علم و صنعت بود. صدور این حکم انضباطی در کنار احضار شرکت‌کنندگان در تجمع به سخره گرفتن مطالبات دانشجویان است و تلاش برای وصل‌ کردن اعتراض دانشجویان به خارج از دانشگاه و خارج از کشور جلوه‌ی دیگری از پاک‌ کردن صورت‌مسئله است.

۴- این پرونده از ابتدا تا انتها دارای اشکالات متعدد قانونی بوده است. از تشکیل پرونده که مبتنی بر گزارش‌های کذب و حتی شهادت‌نامه‌های دروغین بود تا تفهیم غیراصولی تخلفات و تشکیل جلسه رسیدگی و صدور حکم؛ به طوری که تشکیل جلسه رسیدگی به تخلفات، با سواستفاده از تعطیلی دانشگاه‌‌های تهران به علت آلودگی هوا، بدون حضور دانشجو صورت گرفته است و حق دفاع حضوری از سوی شورای انضباطی نقض شده است.

۵- در این میان احضارهای بی‌ضابطه‌ی گسترده‌ای نیز عموما به بهانه‌های مبهم و واهی همچون نقض منشور اخلاقی، از سوی نهادی غیرقانونی تحت عنوان دفتر هماهنگی گفتگوهای اجتماعی صورت گرفته که نامی از این نهاد در هیچکدام از آیین‌نامه‌ها و قوانین دانشگاهی ذکر نشده است. انجمن مخالفت صریح خود با این رویه‌ها را نیز اعلام می‌کند .

۶- در نهایت این سرکوب‌ها و فشارها نه تنها ما را مرعوب نکرده و منفعل نخواهد کرد بلکه بر پیگیری خواسته‌ها و آرمان‌های خود، بر حمایت از کرامت انسانی دانشجویان، بر تداوم و حفظ سنت فعالیت نهادمندِ دانشجویی و زنده نگه داشتن دانشگاه مصمم‌تر و استوارتر خواهد ساخت.


انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا