خرید تور تابستان

کارزار ابقای سورنا ستاری

با توجه به برخی اخبار ضد و نقیص و غیررسمی کارزاری مبنی بر تقاضای ابقای سورنا ستاری ایجاد شده است که متن آن به شرح ذیل است:

به نام خدا

جناب حجت‌ الاسلام و المسلمین رئیسی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام
همان طور که مستحضرید، سرمایه انسانی مهم‌ترین عامل رشد و بالندگی کشور است. همین عامل، همواره، در بزنگاه‌های مهم تاریخی منشاء تحول و توسعه این مرز و بوم بوده است. با توجه به شرایط خاص کنونی، موضوع خروج دسته‌های اجتماعی مختلف از کشور، به ویژه مهاجرت متخصصان و کارآفرینان، به بحرانی نگران‌کننده در فضای عمومی و اذهان دلسوزان این آب و خاک تبدیل شده است. چرا که برای پرورش تک‌تک این سرمایه‌های انسانی، سال‌ها هزینه و سرمایه‌گذاری شده است. لذا چنانچه چاره‌اندیشی عاجل در مورد ریشه‌های شکل‌گیری موج اجتماعی مهاجرت در کشور، به خصوص در میان جوانان اتخاذ نشود، احتمالاً آسیب‌های جبران‌ناپذیری به ایران عزیز وارد خواهد شد.
از سوی دیگر هم‌زمان با افزایش نگرانی‌ها در مورد موج مهاجرت متخصصان و کارآفرینان از کشور، اخبار غیررسمی حاکی از تغییر معاون علمی و فناوری حضرت‌عالی به گوش می‌رسد. گرچه ایران‌زمین خالی از مدیران لایقی هم‌چون دکتر سورنا ستاری نیست، اما جایگزینی ایشان با گزینه‌های ناآشنا با اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری کشور می‌تواند موجی از ناامیدی را در میان فعالان این زیست‌بوم به همراه داشته باشد. خوب است بدانید انتشار گاه و بیگاه این دست اخبار و شایعات امیدکٌش، بسیاری از فعالان استارتاپی را در تعلیق “ماندن” و “رفتن” از کشور قرار داده است. به‌رغم برخی از گله‌مندی‌ها و کاستی‌ها نسبت به عملکرد معاونت علمی و فناوری در طول چند سال گذشته، با این حال به اذعان همه‌ی دلسوزان و فعالان حوزه علم و فناوری کشور، پی‌ریزی و بسط زیست‌بوم نوآوری و فرهنگ کارآفرینی در کشور، به‌عنوان مهم‌ترین بستر نگهداشت سرمایه‌های خلاق در کشور، منشاء امید به کارآفرینی دانش‌بنیان و حتی زمینه‌سازی بازگشت نخبگان ایرانی خارج از کشور، در طول یک دهه گذشته، با نام دکتر ستاری گره خورده است. لذا از جناب‌عالی درخواست می‌شود در صورت صلاحدید، برای جلوگیری از گسترش شایعه‌ی تغییر در سکان هدایت معاونت علمی و فناوری، نسبت به اعطای حکم رسمی و ابقای آقای دکتر ستاری، تصمیم عاجل اتخاذ شود.

مزاج دهر تبه شد درین بلا حافظ
کجاست فکر حکیمی و رأی برهمنی

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا