خرید تور نوروزی

سفر رییسی به جنوب شرق تهران

رئیس قوه مجریه به شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران سفر کرد تا از نزدیک با مشکلات و ظرفیت‌های این شهرستان‌ها آشنا شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از جنوب شرق تهران، صبح امروز سیدابراهیم رئیسی، وارد شهرستان قرچک شد و مورد استقبال مسئولان عالی استان تهران و شهرستان‌های جنوب شرق تهران قرار گرفت.

وی در سفری یک روزه به شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران سفر کرده است تا از نزدیک با مشکلات و ظرفیت‌های این شهرستان‌ها آشنا شود، در این سفر تصمیمات دولت برای اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام گرفته خواهد شد و اعتبارات مربوطه اخذ می‌شود.

حضور رئیسی در محل اجرای پروژه راه‌آهن شهری ورامین

رئیسی که صبح امروز شنبه به منظور انجام بخش دیگری از سفر دولت مردمی به استان تهران، به شهرستان ورامین سفر کرده است، در ادامه بازدیدهای میدانی خود از پروژه راه‌آهن شهری ورامین و پل قاسم‌آباد که عملیات اجرایی آن به دلیل عدم تخصیص منابع از 9 سال پیش متوقف شده است، دیدن کرد.

اجرای پروژه راه‌آهن شهری ورامین از سال 88 آغاز شده و پل قاسم‌آباد نیز قرار بود به منظور تسهیل تردد و رفع تقاطع راه‌آهن با این جاده احداث شود.قرار است در راستای نهضت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در سفرهای استانی دولت مردمی، در جلسه امروز شورای اداری شهرستان ورامین، درباره نحوه تسریع در تکمیل این طرح تصمیم‌گیری شود.

حضور رئیس دولت در جمع ساکنان شهرک آژین پیشوا ‌

‌رئیس قوه مجریه پس از بازدید از بیمارستان نیمه تمام پیشوا، به صورت سرزده به شهرک آژین رفت و با مردم به گفت و گو نشست و در جریان مشکلات آنان قرار گرفت. شهرک آژین به عنوان یکی از مناطق محروم شهرستان پیشوا دارای هشت پروژه مسکن مهر است و ساکنان آن از رئیس جمهور به گرمی استقبال کردند. رئیس جمهور پس از استماع سخنان مردم این منطقه نامه های آنان را تحویل گرفت و به آنان قول رسیدگی به مشکلاتشان را داد.

رئیس دولت درجریان این بازدید، با ساکنان شهرک آژین به گفت و گو نشست و تعدادی از کودکان این محدوده را که همراه با مردم در مقابل مدرسه نوساز شهرک جمع شده بودند، مورد تفقد قرار داد.

ابراهیم رئیسی در جمع ساکنان ‌شهرک آژینه پیشوا با بیان اینکه ساکنان این شهرک آژینه پیشوا از خدمات شهری محروم هستند و نبود خدمات شهری باعث شده که زندگی مردم با زحمت مواجه شود، اظهار داشت: در حال حاضر مشکلات جدی در حوزه خدمات شهری وجود دارد.

وی با بیان اینکه برخی ساکنان شهرک آژینه پیشوا از مدد جویان بهزیستی وکمیته امداد هستند که باید به آنها توجه ویژه ‌شود‌، افزود: همه خانواده‌ها محترم هستد اما این خانواده‌ها احترام ویژه دارند و باید برای آنها کار انجام شود.

او با بیان اینکه اعتبارات لازم برای خدمات شهری تخصیص و وزیر راه و شهرسازی برای رفع مشکلات این شهرک دستور به اقدام بدهد و با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی از امروز که اواخر ماه خرداد است کار را شروع کنند، تصریح کرد: تا پایان سال جاری خدمات شهری برای تسهیل زندگی ساکنان اجرایی شود.

وی با بیان اینکه وزیر راه و شهر سازی دستور به اجرای کار بدهد و استاندار و فرماندار پیگیر انجام امور باشند، ادامه داد: از مسئولان انتظار انجام امور را داریم تا در بازدید بعدی دیگر شاهد این مشکلات نباشیم، تمام درخواستهای شخصی ساکنان که با نامه به ما اعلام شده پیگیری و با شماره تماس قید شده در نامه برای بررسی مشکلات تماس گرفته می شود.

رئیسی به امامزاده جعفربن‌ موسی‌ الکاظم (ع) رفت

رئیس دولت سیزدهم در ادامه سفر به شهرستان پیشوا‌، در بارگاه ملکونی امامزاده جعفربن‌موسی‌الکاظم (ع) فرزند بلافصل امام هفتم شیعیان حضور یافته و ضمن زیارت مضجع نورانی این امازاده واجب التعظیم، با تنی چند از مردم دیدار و گفت وگو کرد.

بسیاری از مردم پیشوا که از حضور رئیس جمهور در این شهرستان آگاه شده بودند، با این که رئیس جمهور برنامه‌ای برای دیدار مردمی نداشت، در مقابل صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) حضور یافته و مشتاقانه درخواست حضور با وی را داشتند.رئیسی در هنگام حضور در این مکان مقدس، با تنی چند از زائران و مجاوران دیدار داشته و صمیمانه با آن‌ها گفت وگو کرد.

سید ابراهیم رئیسی که صبح امروز شنبه در ادامه برنامه‌های سفر دولت مردمی به استان تهران به شهرستان ورامین سفر کرده است، از پروژه نیمه‌تمام بیمارستان 96 تختخوابی پیشوا دیدن کرد.

عملیات اجرایی این واحد درمانی به منظور تحت پوشش قرار دادن جمعیت 150 هزار نفری شهر پیشوا، از سال 1388 آغاز شده و تاکنون تنها کمتر از 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رئیسی در جریان بازدید خود با تأکید بر ضرورت تکمیل هر چه سریع‌تر این بیمارستان و بهره‌مندی مردم منطقه از خدمات آن اظهار داشت: با توجه به جمعیت بالا و وضعیت منطقه، تأخیر 12 ساله در احداث این پروژه خدماتی به هیچ وجه قابل پذیرش و توجیه نیست و باید به سرعت تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

رئیسی از مسئولان دانشگاه شهید بهشتی به عنوان متولی اجرای پروژه، وزارت بهداشت و استانداری تهران خواست که با پیگیری جدی مسائل و مجوزهای اداری و نیز تامین منابع تسهیلات لازم این بیمارستان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تکمیل و به بهره‌برداری برسانند.

بازدید از طرح قطار حومه‌ای ورامین ـ تهران

وی سپس در جریان سفر به شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا با حضور در محل اجرای طرح قطار حومه‌ای که شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران را به پایتخت متصل می‌کند، از روند اجرا و تکمیل این طرح مهم ملی بازدید کرد و در جریان مسائل و مشکلات آن و خواسته مردم و مسئولان در تبدیل وضعیت این طرح از راه‌آهن به شرکت مترو قرار گرفت.

بازدید رئیسی از مجتمع 980 واحدی سبحان قرچک

ابراهیم رئیسی صبح امروز شنبه به منظور انجام بخش دیگری از سفر دولت مردمی به استان تهران، به شهرستان ورامین سفر کرد و در اولین بخش از بازدیدهای میدانی خود، از مجتمع مسکونی 980 واحدی سبحان در شهر قرچک دیدن کرد.

رئیسی در این بازدید میدانی از بخش‌هایی از این مجتمع مسکونی دیدن کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و استاندار تهران در جریان مشکلات پیش‌روی بهره‌برداری از آن قرار گرفت.

احداث مجتمع مسکونی سبحان قرچک در سال 1384 از سوی بخش خصوصی آغاز شد، اما با وجود تکمیل تقریبی مجتمع به دلیل عدم توانایی بازپرداخت دیون از سوی مجری پروژه، در ازای مطالبات، توسط صندوق اعتباری توسعه مصادره می‌شود.

پس از ورشکستگی صندوق اعتباری توسعه نیز این مجموعه در ازای بدهی‌های این صندوق به بانک مرکزی واگذار می‌شود.

سفر رئیس دولت سیزدهم به شهرستان قرچک

وی در سفری یک روزه به شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران سفر کرده است تا از نزدیک با مشکلات و ظرفیت‌های این شهرستان‌ها آشنا شود، در این سفر تصمیمات دولت برای اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام گرفته خواهد شد و اعتبارات مربوطه اخذ می‌شود.رئیسی را تعدادی از وزرا و معاونین وی در این سفر همراهی می‌کنند که وزرا در این سفر در شهرهای شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا حاضر شده تا از نزدیک مشکلات شهرستان‌ها را احصا و بررسی کنند.

قرار است در جلسه امروز شورای اداری شهرستان ورامین در راستای نهضت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در سفرهای استانی دولت مردمی، درباره تعیین تکلیف و بهره‌برداری از این مجتمع تصمیم‌گیری شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. https://www.farsnews.ir/news/13980631001082/00-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%87%D9%85-%D9%BE%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D9%87-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

    ظاهراً اطرافیان رییس‌جمهور ایشان را در جریان نگذاشتند که این اموال مربوط به سهامداران موسسه توسعه هست که سالها سهام شرکت را خریدند و یک ریال سود نگرفتند
    دولت نمی تواند مال هزاران سهامدار را برای و بخشش کند پرونده قضایی موسسه توسعه در جریان هست باید این واحدها به قیمت روز فروخته شده و سهم سهامداران موسسه که بیش از ۴هزار نفر هستند و اغلب هم از قشر فرهنگی و معلم هستند پرداخت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا