انتصاب غیرقانونی با دستور شهردار تهران

اعضای شورای شهر تهران زاکانی را تهدید کردند. مهدی اقراریان گفت: اگر شهرداری به تذکرات آنها پاسخ قانع کننده ندهد از ابزار دیگر استفاده می‌کند.

به گزارش انصاف نیوز، اعضای شورای شهر تهران تذکراتی به شهردار و شهرداری می‌دهند و آنها باید پاسخی قانع کننده به اعضای شورای شهر تهران بدهند. اما به نظر می‌رسد پاسخ‌های شهرداری قابل قبول نیست و اعضای شورا می‌توانند از ابزاری همچون سوال و استیضاح استفاده کنند.

مهدی اقراریان در هفتاد و دومین جلسه شورای شهر تهران شهردار را به استفاده از ابزارهای در دست خود تهدید کرد. او درباره پاسخ به تذکرات خود توسط شهرداری گفت: نباید پاسخ‌های تذکرات به شکلی باشد که پیگیری نشود. اگر این رویه پاسخ به تذکرات ادامه پیدا کند، شورای شهر تهران می‌تواند از سایر ابزار خودش برای پیگیری مطالبات خود استفاده کند.

او با بیان این که باید پس از تذکرات، موضوع از سوی شهرداری دنبال و پیگیری شود، افزود: مثلا اگر درباره یک انتصاب خلاف آیین‌نامه، رویه‌ها و اساسنامه شرکت یا سازمانی به شهرداری تذکر داده می‌شود. شهرداری پاسخ می‌دهد با دستور شهردار محترم این انتصاب انجام شده است. اعضای شورای شهر تهران هم را می‌دانند که با دستور شهردار این انتصاب صورت گرفته است. اما اشتباه کردید که یک انتصاب غیرقانونی انجام دادید. بعد از تذکر اعضای شورای شهر تهران آیا فرد مورد نظر را عزل کردید یا ایشان در اختیار اداره تخلفات قرار گرفته است؟ تعاملات شهرداری با شورای شهر تهران حداقل در حوزه من قابل قبول نیست.


برداشت دولت از سهم شهرداری‌ها برای ساخت مسکن

رئیس شورای شهر تهران گفت: دنبال آن هستند که هر سهم ساله مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها را کاهش دهند تا مسکن بسازند.

به گزارش انصاف نیوز، مهدی چمران در هفتاد و دومین جلسه شورای شهر تهران تاکید کرد: یک چهارم مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها تخصیص یابد برای راه و شهرسازی برای مسکن سازی و مسکن‌های جدید. چون پول کم آوردند مثل این که وزارت دارایی هیچ جایی بهتر از شهرداری‌ها نمی‌یابد. هر ساله کم می‌کنند یک بار وزارت بهداشت را به اندازه یک درصد آن سهیم شد. کل این مالیات بر ارزش افزوده متعلق به شهرداری بود که با گذشت چند سال نیمی از آن را سهیم شدند.

او افزود: قانون تجمیع عوارض را تصویب کردند و حالا مالیات بر ارزش افزوده متاسفانه وزارتخانه‌ها پیشنهاد می‌دهد که این مالیات کاسته شود. خواهش ما از سران قوا اجازه ندهند این سهم شهرداری‌ها آسیب ببیند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: اگر این موضوع عملیاتی شود، شهرداری‌ها آسیب می‌بینند و دود آن به چشم همه ما می‌رود چون 70 درصد از جمعیت در شهرها زندگی می‌کنند و مردم با تصمیم کاهش سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده آسیب خواهند دید.


امین توکلی‌زاده، معاون امور اجتماعی شهرداری در این جلسه گفت: تعداد معتادان متجاهر در سال ۹۶ چیزی بالغ بر ۱۰ هزار نفر بود که به ۲۱ هزار معتاد متجاهر رسیده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا