درباره‌ی تغییر رئیس اطلاعات سپاه: آغاز به کار «ژنرال نظامی»

خبرگزاری اصولگرای تسنیم که به عنوان رسانه‌ای نزدیک به نهادهای امنیتی و نظامی مشهور شده است در متنی با عنوان «جابه‌جایی در اطلاعات سپاه؛ ریاست یک ژنرال نظامی و آغاز فاز بعدی علیه دشمن خارجی» درباره‌ی تغییر رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران نوشت:

«حجت‌الاسلام طائب رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه پاسداران که روز گذشته جای خود را به سردار محمد کاظمی داد، از حدود 13 سال پیش ریاست این سازمان را برعهده داشت. در دوران ریاست‌ او بر این سازمان 7 رئیس سازمان سیا و 4 رئیس سازمان موساد جابجا شده اند. «مئیر داگان»، «تامید پاردو»، «یوسی کوهن» و «داوید بارنه» روسای موساد در زمان ریاست حجت‌الاسلام طائب بر اطلاعات سپاه بوده‌اند و در همین مدت در سازمان سیا نیز، «مایکل هیدن»، «لئون پانتا»، «دیوید پترائوس»، «جان برنان»، «مایک پمپئو»، «جینا هسپل»و «ویلیام برنز» به نوبت در ریاست این سازمان جابجا شده‌اند.

هرکدام از این افراد، چه در راس سیا و چه در ریاست موساد مهمترین اولویت امنیتی خود را اقدام تمام‌کننده علیه ایران می‌دانستند با این حال جابجایی پی‌درپی آنها نه تنها وضعیت را برای آمریکا و اسراییل در نبرد امنیتی بهتر نکرده، بلکه دوره حاضر، در پی تلاشهای بخشهای مختلف امنیتی و نظامی ایران و مقاومت منطقه، به یکی از پرمخمصه‌ترین دورانها برای آمریکا و بخصوص رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.

رژیم صهیونیستی طی ماه‌های اخیر شاید بدترین وضعیت امنیتی خود را بعد از جعل این رژیم تجربه می‌کند. اگر پیش از این مقاومت غزه مهمترین معضل امنیتی اسراییل بود، حالا کرانه باختری که صهیونیستها تصور میکردند به حیاط خلوت تبدیل شده، مصداق مخمصه بزرگتری شده است. به لحاظ راهبردی نیز اسراییل چه از جنوب لبنان و چه از بلندیهای جولان در سوریه و چه به واسطه دسترسی انصارالله در یمن به دریا، به وضعیتی مشابه حصر کامل توسط مقاومت گرفتار آمده و در یکی دو ماه اخیر نیز با حجم سهمگینی از آتش‌سوزیها و انفجارها و تخریبها در تاسیسات حیاتی و زیرساختی خود مواجه شده است.

حجم حوادث و تهدیدات امنیتی علیه اسراییل آنچنان بالا بود که وزیر خارجه رژیم را سراسیمه عازم ترکیه کرده تا به ادعای خود از آنها بخواهند که در این وانفسا به امنیت اسراییل کمک کنند!

آمریکا نیز که روزگاری تلاش امنیتی سنگینی برای ورود به ایران و تکرار دوران پهلوی داشت، امروز دغدغه اصلی و راهبردی اش را از موقعیت فعال برای تسخیر ایران، به تلاش برای فرار آبرومندانه از منطقه تغییر داده است.

در چنین شرایطی جابجایی در ریاست سازمان اطلاعات سپاه و قرار گرفتن یک ژنرال نظامی بر راس آن، نشان از یک بازآرایی برای یک دوره جدید و گامی به پیش دارد. این جابجایی بدان معناست که ایران در موقعیت جدید خود، می‌تواند گام‌های بعدی علیه جاه‌طلبی‌ها و اشغالگری‌های صهیونیستها و آمریکاییها را بردارد و میدانهای جدید را فتح کند. و در این بازآرایی و‌ گام جدید حجت‌الاسلام طائب به عنوان مشاور فرمانده کل سپاه نقش خواهد داشت».

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. یعنی داستان جابجایی به همین سادگی بود؟ پس آدم هایی تو این ماه ها توسط اسرائیل ترور شد چی؟ وضعیت سیا خیلی سیاه بوده که ما خبر نداشتیم! ممنون از این اطلاع رسانی خبرگزاری بین المللی تسنیم!

  4
  1
  1. یکی از دلایل کنار گذاشتن حسین طالب ضعف امنیتی اطلاعاتی سپاه در این چند سال گذشته است ترور های اخیر ربوده شدن اطلاعات از تور غوز آباد و خیلی چیز های دیگر

   اگر آمریکایی ها موفق نبود ولی در عوض طرف صهیونیست کاملا موفق بود و به عملیات های که در ایران انجام داد اشراف داشت

 2. سنگین ترین فشارها علیه یک کشور مستقل در کل تاریخ علیه ایران عزیز ما رد جریان است. به قول خوشان سالهاست که فشارهای خرد کننده را اجحرا می کنند. همه سازمان هیا جاسوسی دنیا همه قدرتهای اقتصادی دنیا همه و همه دست به دست همه دادهخ اند… داخل هم که اصلاح طلبان شیپورجی شیطان شده اند…. با این حال ایران سرپا ایستاده.. با افتخار….. تاریخ قلمت بشکند که ننوشتی حقیقت استواری این ملت را

  3
  5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا