پوشش ماریا خانم روس مهمان

برترین ها نوشت: پوشش ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه که همراه وزیر خارجه روسیه به تهران سفر کرده، واکنش برخی رسانه‌های داخلی و کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است.

انتشار تصویری از خانم زاخارووا با روسری و مانتو اما بدون پوشش و حجاب پایین‌تر از زانو در ساختمان وزارت خارجه ایران با انتقاد برخی کاربران مواجه شده.

بحث بر سر پوشش «ماریا» دخترِ روسِ مهمان تهران

در نقطه مقابل، رسانه‌های نزدیک به دولت با انتشار صورت خانم زاخاروا پوشش روسری وی را برجسته کرده و دربارهٔ «محجبه» شدن وی در تهران تیتر زده‌اند.

ازجمله وب‌سایت روزنامه «مردم‌سالاری» عکسی از او با عنوان «استایل محجبه زاخارووا در تهران» منتشر کرده و همشهری آنلاین نیز آن را «پوشش جالب سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ایران» نامیده اما این رسانه‌ها از انتقاد از سخنگوی وزارت خارجه روسیه خودداری کرده‌اند.

بحث بر سر پوشش «ماریا» دخترِ روسِ مهمان تهران

مجاز بودن حضور این دیپلمات روسی  در حالی صورت می‌گیرد که حدود ۱۰ روز پیش یک خبرنگار مرد در نشست مطبوعاتی سخنگوی وزارت خارجه ایران از برخورد با وی به خاطر پوشیدن پیراهن آستین کوتاه خبر داد.

البته سخنان یکی دو روز قبل‌تر وزیر خارجه کشورمان و توصیفی که درباره «پوتین» به کار برده بود هم به جنجال‌ها دامن زده، برخی کاربران از زاویه جناح‌بندی‌های مرسوم به ماجرا نگاه کرده‌اند و برخی هم نسبت به «روسیه» واکنش داشته‌اند. مختصری از واکنش‌ها را در زیر آورده‌ایم.

رحمت‌الله بیگدلی به جنبه‌های مختلف ماجرا اشاره کرده: ‌

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت‌خارجه روسیه در وزارت‌خارجه دولت انقلابی.

 اگر این صحنه در دولت ‎خاتمی یا ‎روحانی اتفاق می‌افتاد الآن برخی حمام فحش راه انداخته بودند!

و بعد بیگدلی در توئیتی دیگر وضعیت پوشش «ماریا» را در ایران و عربستان مقایسه کرده:

‌نحوه حضور ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در دو کشور اسلامی:

۱.سمت راست در تهران، وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران  

۲.سمت چپ در ریاض پایتخت کشور عربستان سعودی

بحث بر سر پوشش «ماریا» دخترِ روسِ مهمان تهران

الآن برخی به ‎فحاشی و ‎هتاکی می‌کنند!

حضور «ماریا» البته جنبه‌های مختلفی داشته او از بدو ورود با انتشار عکسی از خودش و با عنوان «سلام تهران» روند سفرش را رسانه‌ای کرد و بعدتر و پس از فارغ شدن مراسمات دیپلماتیک عکسی از زنان ایرانی منتشر کرده، علیرضا مبارکی در این زمینه نوشت:

‌پست تلگرام ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه:

بحث بر سر پوشش «ماریا» دخترِ روسِ مهمان تهران

«زنان زیبای ایرانی در پشت صحنه هستند، اما لیاقت حضور در کادر را ندارند»

این جمله را اگر یک خانم ایرانی و اروپایی بیان کند، مدتها باید از کیهان، ۲۰:۳۰ و برخی رفقا فحش بخورد.

ولی جلوی ایشان در سکوت  هستند!

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. چرا باید پوشش بی حجاب این دیپلمات روس در منطقه ایران که یکی از جماهیر روسیه است ، بحث برانگیز باشد!!؟ این خانم دیپلمات در کشوری مسلمان مثل عراق یا عربستان یا… نبوده که نوع حجابش جنجالی شود، در کشور خودش بوده، لذا من نمیدانم چرا باید اینقدر این موضوع مهم و بحث برانگیز باشد!!؟

    2
    3
  2. روس ها از فرهنگ ایران بی اطلاع هستند و قصد قبلی نداشتند. چون حجم تجارت ما با روسیه خیلی محدود بوده. حتی سفیر روس جشن پیروزی متفقین را گرفت و نمی دانست ایرانی ها طرفدار محور هستند. به نظرم قصد و نیت بدی نداشتند.

    2
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا