ادعای مقام امریکایی: ایران مسائل قدیمی که ماه هاست حل شده را مطرح کرد

یک مقام ارشد امریکایی گفت: «ایرانی‌ها هیچ احساس اضطراری از خود نشان نداده اند، مسائل قدیمی را که ماه هاست حل و فصل شده را مطرح کردند و حتی مسائل جدیدی را مطرح کرده اند که با توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ارتباطی ندارد.»

اکسیوس نوشت: یک مقام ارشد آمریکایی گفت که دور جدید مذاکرات غیرمستقیم هسته ای با هدف احیای برجام روز چهارشنبه بدون هیچ پیشرفتی پایان یافت.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است:  این گفتگوها ممکن است آخرین فرصت برای طرفین برای دستیابی به توافق است.

یک مقام ارشد امریکایی گفت:”ایرانی ها هیچ احساس اضطراری از خود نشان نداده اند، مسائل قدیمی را که ماه هاست حل و فصل شده را مطرح کردند و حتی مسائل جدیدی را مطرح کرده اند که با توافق هسته ای 2015 ارتباطی ندارد.

این مقام افزود: “اگر طرفی وجود دارد که نیاز به تصمیم گیری دارد، این ایران است.


مشاور هیات مذاکره کننده هسته ای ایران در گفتگو با شبکه خبری المیادین تصریح کرد که مذاکرات دوحه شکست نخورده و ادامه خواهد یافت.

به گزارش مهر، مشاور تیم مذاکره کننده ایران بر ضرورت برچیدن تحریم ها به منظور اجرای توافق هسته ای تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، «محمد مرندی» در گفتگو با شبکه خبری المیادین پیرامون مذاکرات دوحه گفت: انتظار نمی رفت که مذاکرات تنها طی دو روز به راهکار مثبتی منتهی شود.

وی با بیان اینکه تهران اظهارات رسانه ای مقامات آمریکا را جدی نمی گیرد، افزود: آمریکایی ها باید تضمین های مورد درخواست ایران را فراهم کنند تا نشان دهند که مثل گذشته بار دیگر از پشت به ما خنجر نخواهند زد.

مرندی همچنین با تاکید بر ضرورت رفع تحریم ها به منظور اجرای مجدد برجام، افزود که اروپایی ها امروز توجه بیشتری به ایران دارند چرا که به دلیل جنگ اوکراین به نفت آن نیازمند هستند.

مشاور هیات مذاکره کننده ایران در عین حال تاکید کرد که مذاکرات دوحه شکست نخورده و ادامه خواهد داشت.

مرندی گفت: تماس ها بعد از توقف مذاکرات وین قطع نشده بود اما آنچه طی دو روز گذشته مشاهده کردیم مذاکرات متمرکز بود.

وی تصریح کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از سوی مخالفان توافق با فشارهای زیادی مواجه است اما همزمان با بحران انرژی و نفت دست و پنجه نرم می کند و خواهیم دید که کفه ترازو به کدام طرف سنگینی خواهد کرد.

مرندی همچنین از افزایش فشارهای اروپا به آمریکایی ها برای انجام اقدامات و گام های جدی خبر داد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا