خرید تور تابستان

توضیحات مخبر پیرامون تقویت گردشگری، آزادسازی سواحل و وعده ساخت یک میلیونی مسکن

معاون اول رئیس دولت سیزدهم گفت: دولت در نظر دارد با پیوست های فرهنگی و ایمنی سازی زمینه یک گردشگری سالم در کشور را ارتقا دهد.

به گزارش شفقنا، محمد مخبر در جلسه هیئت دولت با گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان هفتم تیر به ویژه دکتر بهشتی تصریح کرد: شهدای قوه قضاییه و همچنین دولت سرمایه و آبروی کشور هستند و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران با تأسی از منش و شیوه حکومت داری آنان در مسیر پیشرفت و تحقق آرمان ها و منویات رهبری حرکت می کنند.

وی با تأکید بر اینکه سوال و پرسش از عملکرد و یا استیضاح وزرا حق قانونی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، افزود: دولت و مجلس دلسوزانه و با تعامل به دنبال حل مشکلات هستند.

معاون اول رئیسی همچنین در خصوص برگزاری کنکور سراسری به عنوان بزرگترین رویداد علمی کشور اظهار داشت: کنکور سراسری و آزمون ورودی دانشگاه ها بسیار مهم و اثرگذار است لذا ضرورت دارد اقدامات لازم برای برگزاری هر چه با نشاط تر و بهتر این آزمون بزرگ و همچنین حمایت و پشتیبانی های لازم از دست اندرکاران اجرایی صورت پذیرد.

وی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان برنامه و بودجه در فرصت سه ماهه پیش رو تا آغاز سال جدید تحصیلی، ایمن سازی و تجهیز امکانات مدارس را هر چه سریعتر پایان دهند که البته خیرین مدرسه ساز همانند گذشته آمادگی دارند به دولت کمک های لازم را ارائه دهند.

مخبر بر ضرورت توجه به پیوست های فرهنگی در انجام طرح ها و برنامه های استانی و ملی دولت تأکید کرد و گفت: طرح آزادسازی سواحل از برخی تصرفات دولتی و شخصی یکی از بزرگترین اقدامات دولت برای استفاده قشرهای مختلف از مواهب و نعمات طبیعی خدادادی کشور بود که دولت در نظر دارد با پیوست های فرهنگی و ایمنی سازی زمینه یک گردشگری سالم در کشور را ارتقا دهد.

وی همچنین به فضای سایبری و امنیت شبکه ها در سطح نظام بین الملل اشاره و تأکید کرد: خوشبختانه کشور در این حوزه از متخصصان و امکانات خوبی برخوردار است ، اما برای اطمینان بخشی بیشتر باید آمادگی های لازم برای رصد نقاط حساس و ناایمن کشور به وجود آید.

معاون اول رئیس قوه مجریه در این جلسه از وزیر کشور خواست تا پس از جمع آوری گزارشی کامل، به وضعیت زندگی و بازسازی منازل تخریب شده و خسارات مالی مناطق آسیب دیده از زلزله و سیل رسیدگی شود.

مخبر در خصوص برنامه های دولت برای تحقق وعده رییسی برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال در دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: در جلسات مختلف برنامه ریزی های لازم و تهیه زمین برای اجرای این طرح بزرگ دولت مطابق برنامه انجام شده است و امیدواریم در سال های آینده به مرور واحدهای مسکونی آماده شده به مردم تحویل داده می شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا