خرید تور تابستان

دستور رئیسی برای «گردشگری در آشوراده» رد شد

تسنیم نوشت: «یکی از موضوعاتی که در سفر رئیس‌جمهور به استان گلستان در اسفند ماه سال گذشته مطرح شد, موضوع توسعه گردشگری در جزیره آشوراده بود. آیت‌الله رئیسی در این سفر به ظرفیت بالای این منطقه برای توسعه گردشگری اشاره کرده و گفته بود که وزیر راه و شهرسازی حداکثر در 10 روز آینده اقدامات لازم برای تبدیل آشوراده به منطقه گردشگری را انجام دهد!

این سخنان رئیس‌جمهور با واکنش برخی از دوستداران و فعالان محیط زیست کشور همراه شد و با توجه به طبیعت بکر منطقه آشوراده و ثبت آن به عنوان پناهگاه حیات وحش, ساخت و ساز و توسعه در این منطقه را عامل نابودی تنوع زیستی بی‌مانند این منطقه عنوان کردند.

از جمله مخالفان این طرح, سمیه رفیعی؛ رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی بود که در رابطه با عواقب هرگونه تصمیم عجولانه و کارشناسی نشده در منطقه آشوراده هشدار داده بود.

لازم به ذکر است که این موضوع در دولت حسن روحانی نیز مطرح شده بود که در آن زمان با دستور شورای عالی معماری و شهرسازی و دستور دادستانی این طرح متوقف شده بود.

سرانجام روز دوشنبه هفته جاری، موضوع گردشگری در منطقه آشوراده بار دیگر با دستور شورای عالی معماری و شهرسازی متوقف شد.

در این رابطه سمیه رفیعی, رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور طرح طبیعت‌گردی و گردشگری در آشوراده که با موضوعیت تغییر کاربری‌ها در این منطقه در دستور کار بود با ارائه دلایل متقن کارشناسی شده فراکسیون محیط زیست و با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست با نظر اکثریت اعضای شورای عالی معماری و شهرسازی مصوب نشد و این موضوع رد شد؛ برای ما تأمین منافع مردم به ویژه جوامع محلی بسیار مهم است و ما تا انتها پای منافع مردم و توسعه پایدار کشور ایستاده‌ایم».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا