خرید تور تابستان

رئیسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی دستور اجرای قانون حجاب و عفاف را داد

رئیسی با توجه به دستور کار امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درباره موضوع حجاب و عفاف دبیرخانه شورا را موظف کرد با همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و اجرایی نسبت به اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و قانون سال ۱۳۸۴ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی اهتمام لازم را داشته باشند. اعضا بر لزوم انجام وظایف و مسئولیت‌های در نظر گرفته شده برای دستگاه‌های مختلف در قوانین و مقررات مصوب مربوط به حجاب و عفاف تاکید کردند.

به نقل از پایگاه خبری قوه مجریه، ابراهیم رئیسی عصر سه‌شنبه در آغاز جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با گرامیداشت روز قلم، به اهمیت جایگاه، رسالت و نقش قلم در ارتقای سطح بینش، دانش و تعالی فکری انسان اشاره و تاکید کرد: قلم‌های شایسته و ماندگار در جامعه بشری قلم‌هایی بوده‌اند که در مسیر شناساندن حق، استقرار اخلاق و ایجاد جامعه خدامحور و در جهت برانگیختن فطرت‌های پاک ایفای نقش کرده‌اند.
رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ابراز امیدواری کرد که صاحبان قلم و اندیشه در مسیر حفظ ارزش‌های انقلاب و جامعه اسلامی به وظیفه خطیر خود عمل کنند.
رئیسی همچنین با توجه به دستور کار امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درباره موضوع حجاب و عفاف دبیرخانه شورا را موظف کرد با همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و اجرایی نسبت به اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و قانون سال ۱۳۸۴ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی اهتمام لازم را داشته باشند.
رئیس قوه مجریه ترویج فساد در جامعه اسلامی و انقلابی را اقدامی سازمان یافته و برنامه ریزی شده دانست که با هدف تضعیف و تخریب پایگاه معنوی و ارزش‌های دینی با سرمایه گذاری کلان استکبار و دشمنان ملت ایران صورت می‌گیرد.
ابراهیم رئیسی تصریح کرد: باید در مقابل این تهاجم سازمان یافته و گسترده اقدامات لازم و بازدارنده صورت گیرد و نهادهای مسئول در این زمینه اقدامات نظام‌مند و منسجمی به عمل آورند.
ادامه جلسه اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گزارش‌های دستگاه‌های مختلف درباره وضعیت اجتماعی مرتبط با موضوع حجاب و عفاف را مورد بررسی قرار دادند.
اعضا بر اساس این گزارش‌ها که حاکی از نگرانی و مطالبه وسیع و گسترده مردم از وضعیت سلامت خانواده، فرزندان و نسل جوان بود، بر لزوم انجام وظایف و مسئولیت‌های در نظر گرفته شده برای دستگاه‌های مختلف در قوانین و مقررات مصوب مربوط به حجاب و عفاف تاکید کردند.
همچنین در ادامه جلسه اعضا با تصویب ماده واحده‌ای به وزارت بهداشت اجازه دادند با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و نیز سازمان امور اداری و استخدامی، تمهیدات لازم برای تقویت زیرساخت‌های حوزه انسانی و مالی به منظور افزایش ظرفیت جذب دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی را اتخاذ کند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. خیلی هم خوب، ممنون جناب رییس‌جمهور رییسی، حجااااااااااب بسیاااااااار مهم است، اما کاش اینقدری که به حجاب و عفاف مردم اهمیت می‌دهید، به سفره شان هم اهمیت می‌دادید و شما و هیأت وزیران شما، بطور غیرقانونی سفره بازنشستگان را کوچک و کوچکتر نمی کردید!! فعلا که قدرت و ثروت مملکت را در دستان خود گرفته اید و ما مردم زیر یوغ شماها هستیم، اما این نیز می‌گذرد. شاید بخود بگویید که دولت اسلامی حق ورود به تمام شئون مردم را دارد، مگر آن همکارتان نمی خواست زن احمدی‌نژاد را بر وی حرام کند!!!؟ اما خوبست بدانید که حق الناس مصالحه بردار و قابل تصرف نیست، نه شما نه پیغامبر مکرم اسلام و نه ائمه هدی نمی توانند در حق الناس تصرف و ورود کنند، بی تردید این وعده حضرت حق است. پس، ما اولا حق خود را خواهیم گرفت بلاشک، و دوما داد از بیدادی شما و رنج و عذابی را که بناحق بر ما تحمیل کرده اید، در پیشگاه خداوند عدالت و قضاوت خواهیم برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا