خرید تور تابستان

رئیس سازمان سنجش: دروس عمومی از کنکور حذف می‌شود

رئیس سازمان سنجش خبر داد: کنکور ۱۴۰۲ با ۴ تغییر قطعی برگزار می شود

دکتر عبدالرسول پورعباس در گفتگو با مهر خبر داد: شورای سنجش و پذیرش دانشجو برگزار شد و سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است که مصوبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اصلاحات کنکور ۱۴۰۲ را اجرا می‌کند.

وی افزود: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تغییرات کنکور ۱۴۰۲ قانون است و طبق تاریخ تصویب نیز ما به عنوان مجری برگزاری کنکور، موظف هستیم آن را اجرا کنیم.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: در سازمان سنجش در حال نگارش آئین نامه اجرایی کنکور ۱۴۰۲ هستیم و پس از تدوین به شورای سنجش و پذیرش دانشجو ارائه می‌شود و پس از تصویب در شورای سنجش و پذیرش اطلاع رسانی می‌شود.چ

وی یادآور شد: کلیات تغییرات کنکور ۱۴۰۲ پیش از این هم به اطلاع داوطلبان رسیده است و چهار تغییر مهم در کنکور ۱۴۰۲ اجرایی می‌شود.

پورعباس اظهار داشت: آئین نامه اجرایی پس از نهایی شدن و تصویب در مراجع ذیربط هر چه زودتر به اطلاع داوطلبان می‌رسد و تلاش می‌کنیم در مدت کوتاهی آن را به تصویب نهایی برسانیم.

وی با اشاره به چهار تغییر مهم در کنکور ۱۴۰۲ گفت: «حذف دروس عمومی»، «تاثیر قطعی سوابق تحصیلی»، «حذف زیرگروه ها» و «برگزاری دو بار در سال» در کنکور ۱۴۰۲ اجرایی می‌شود.

وی افزود: با حذف زیرگروه‌ها یک نمره کلی برای داوطلب در نظر گرفته می‌شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. به عنوان یک دبیر باسابقه ریاضی و فیزیک فکر می کنم دو سه آزمون اول دانش آموزان شهرستان های کوچک ضرر می کنند به دلیل عدم درک درست از مفهوم تراز نمرات کتبی امتحانات نهایی اما با درک درست تعیین تراز نمرات رقابت علمی تر خواهد شد و تغییرات انجام شده می تواند مفید باشد.
    البته خیلی ضروری می دانم که کارشناسان سازمان سنجش برنامه های متعدد در جهت توضیح چگونگی نمرات تراز شده در تلویزیون پخش کنند.

    14
    11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا