طنز | اعلام آمادگی گرشاسب برای حضور در المپیک

فریور خراباتی در ستون طنز روزنامه ی آرمان نوشت:

پس از کسب دومین مدال طلای کاروان المپیک کشورمان توسط «سهراب مرادی» و از آنجایی که اولین مدال طلای ما را هم «کیانوش رستمی» کسب کرد، یکی از شخصیت‌های سیاسی کشور نام این دو پیروزی را«پیروزی رستم و سهراب» نامید.

به همین دلیل چند تن دیگر از شخصیت‌های کتاب شاهنامه که مدتی است بیکار شده و شدیدا بخش «پیکارجویی» بدن شان افت کرده، در بیانیه ای آمادگی خود را برای شرکت در ریو اعلام کرده و زمانی هم که به آنها گفتند که مسابقات در حال تمام شدن است پاسخ دادند که «از اول شروع کنند خب!».

در همین رابطه «گیو»، «بیژن»، «زال»، «کیومرث»، «خانواده محترم دستان»، «اردشیر بابکان و همشیره»، «افراسیاب و بانو» و «پسران فریدون به جز ایرج» برای حضور در مسابقات ریو اعلام آمادگی کردند.

در همین رابطه رستم دستان در سخنرانی اعلام کرد «بران رودبان گفت پیروز شاه/ که کشتی برافگن هم اکنون به راه» که البته با اعلام یکی از معلمان درس ادبیات مبنی بر«معنوی» بودن کلمه «کشتی» در این بیت، عملا حضور رستم در المپیک منتفی شد.

در رشته تیراندازی با کمان همچنین می توانستیم از آرش کمانگیر استفاده کنیم. برای مسابقات شمشیربازی هم چه کسی بهتر از «تهمورث»؟ که با یک ضربه حریف را از وسط دو شقه می کرد و این مسخره بازی‌ها و جلو عقب رفتن‌ها را هم در نمی آورد (یه نیم ساعت با شعر برای هم کری می‌خوندن و بعد تمام!)

در بخش پرش با نیزه هم می توانستیم روی توانایی‌های بهرام چوبین حساب کنیم که متاسفانه این فرصت هم از دست رفت.برای مسابقات جودو هم می‌توانستیم «گرشاسب» را بفرستیم تا با گرفتن «چند خطا» از حریف برنده ی مسابقه شود.

اگر شخصیت‌های شاهنامه را به المپیک ریو می فرستادیم مطمئنا موفقیت ما تضمین شده بود، خوبی آنها هم این است که کسی جرات نمی‌کند «بی‌غیرت!» خطاب‌شان کند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن