دولت عجله ای برای افزایش حقوق بازنشستگان ندارد!

یک کارشناس بازار کار گفت: دولت علاقه‌مند است که افزایش حقوق بازنشستگان مشمول مرور زمان شود و آن را بین بخش‌های مختلف به صورت پاسکاری حواله کند تا زمان بگذرد. این اصلا قابل قبول نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی گفته می‌شد که احتمالا روز شنبه هفته جاری هیات امنای سازمان تامین‌اجتماعی جلسه خواهد داشت و افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تعیین تکلیف خواهد شد، اما شنیده‌ها حاکی از آن است که این جلسه برگزار نشده است.

در حال حاضر بازنشستگان از تاخیر طولانی انتقاد می‌کنند و می‌گویند به نظر می‌رسد دولت تمایلی به همکاری با شرکای اجتماعی برای حل موضوعات و معضلات حوزه بازار کار و بازنشستگان تامین‌اجتماعی ندارند.

حمید حاج‌اسماعیلی، کارشناس بازار کار در این خصوص در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین گفت: خبر این‌که جلسه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی دیروز برگزار نشده، از یکی از اعضای هیات امنا که نمایندگان کارگری هستند، گرفتم و ایشان گفتند جلسه‌ای برگزار نشده است.

وی افزود: طبق همان برداشت‌هایی که از گذشته ما داشتیم، اعتقاد داریم دولت تمایلی به حل و فصل سریع، شفاف و قانونی مساله افزایش مستمری بازنشستگان ندارد، بنابراین برای حل موضوع هم هیچ تعجیل و برنامه دقیقی نشان نمی‌دهد.
حاج‌اسماعیلی عنوان کرد: تا الان هم که کارها پیش رفته، تحت فشار رسانه‌ها، نمایندگان بازنشستگی، کارگران و خود بازنشستگان بوده و دولت هیچ‌گاه برای حل و فصل موضوع پیش‌قدم نبوده است.

او عنوان کرد: یکی از نگرانی‌های جدی این است که دولت خود را بی‌نیاز از همکاری برای حل و فصل موضوعات کارگران و بازنشستگان می‌داند و تمایلی به همکاری با شرکای اجتماعی برای حل موضوعات و معضلات حوزه بازار کار و بازنشستگان تامین‌اجتماعی ندارد.

این کارشناس بازار کار تصریح کرد: این به نظر من نگران‌کننده است؛ این‌که دولت خود را بی‌نیاز از مذاکره، همکاری و هم‌فکری می‌بیند و به صورت خودرای برای خیلی از مسائلی که بخش عظیمی از جمعیت کشور در آن دخیل هستند، تصمیم‌گیری می‌کند.

حاج‌اسماعیلی عنوان کرد: به‌هرحال با توجه به حساسیتی که الان در خصوص مساله بازنشستگان تامین‌اجتماعی وجود دارد و با وجود گذشت نزدیک به ۵ ماه از این چالش در کشور، خوب بود که دولت سریع‌تر این موضوع را تعیین تکلیف می‌کرد.

وی متذکر شد: من فکر می‌کنم دولت علاقه‌مند است که افزایش حقوق بازنشستگان مشمول مرور زمان شود و آن را بین بخش‌های مختلف به صورت پاسکاری حواله کند تا زمان بگذرد. این اصلا قابل قبول نیست.

این کارشناس بازار کار گفت: کاش دولت هر چه سریع‌تر از طریق سازمان تامین اجتماعی جلسه هیات امنا را برگزار می‌کرد و به این مساله و چالش طولانی و بسیار نگران‌کننده پایان می‌داد.

حاج‌اسماعیلی عنوان کرد: خبر این‌که جلسه هیات امنا سازمان تامین اجتماعی برگزار نشده، از یکی از اعضای هیات امنا که نمایندگان کارگری هستند، گرفتم و ایشان گفتند جلسه‌ای برگزار نشده است.

وی متذکر شد: این نشان می‌دهد که دولت برای برگزاری جلسات، اولویت‌بندی و اهمیت موضوعات، خودش تصمیم می‌گیرد و کمتر درباره نظرات دیگر اعضا و معضلات و موضوعاتی که مربوط به سازمان تامین اجتماعی است، تصمیم‌گیری می‌کند و این به هیچ‌وجه نه قانونی هست و نه منطقی است و نه به نفع کشور و سازمان تامین‌اجتماعی.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. ازآقای قالیباف که قدم مثبت اول رادرابطال ۱۰٪ برداشتند ،درخواست میشود ضریب(۳۸٪+۵۱۵ت)رابه سازمان جهت اجرااعلام کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا