تحلیل عبدالله گنجی از حمله به سلمان رشدی

عبدالله گنجی، مدیرمسئول همشهری در صفحه‌ی توییتر خود نوشت:

  1. بسیار خوشحالم که نسلی که امام و انقلاب را ندیده اند طوری بر فتوای امام اشراف دارند که به محض شنیدن خبر اینجا را پر کردند و فتوا را یاداور شدند. امام باید در همه ابعاد و در همه صحنه‌ها همینطور در ذهن و دل ماها باشد. که خدا می داند که راه و رسم خمینی کور شدنی نیست.
  2. اجرای فتوای امام را نباید با مسائل داخلی و روابط ایران و غرب تحلیل و تنظیم کرد. زیرا فتوای امام برای همه مسلمانان است و طبیعی است اگر مسلمانی در نقطه‌ای از جهان فضا را مناسب دید اقدام می‌کند و کاری به برجام و امثالهم ندارد اصلا کاری به جمهوری اسلامی ندارد و اجازه‌ای هم لازم نیست.
  3. روشن است که ضارب هیچ ارتباطی با ایران ندارد. اندک سواد و تجربه امنیتی اجازه نمی‌دهد که در درون آمریکا ضارب مسلمان باشد، در صحنه راحت بماند. ارادتش به انقلاب اسلامی را در اکانتش مشهود و مستند کند و عامدانه رد پا بگذارد (اگر تصاویر منتشره درست باشد) اما انگشت اتهام به سوی ما می‌آید.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. فقط مثل ارسال موشک به بلژیک در زمان بهبود روابط ایران و اروپا در زمان مرحوم هاشمی رفسنجانی نباشد.

    1
    1
  2. اصلا موضوع به ایران مربوط نیست تمام جهان اسلام سلمان رشدی را مرتد اعلام کردند و این یک موضوع درون دینی است با فرافکنی و دروغ پردازی اصلاح طلب و آزادی و سکس زنها و چرندیات این آقایان تحصیلکرده غرب جور در نمی آید. از این تنور نانی در نخواهد آمد که سفره این ملتمسین غرب پر شود. باید بروند و یک محمل دیگری برای اظهار وجود پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا