توضیح زاکانی درباره بازداشت یکی از مدیران شهرداری

علیرضا زاکانی، شهردار تهران گفت: بازداشت یکی از مدیران شهرداری در بخش حقوقی توسط مجموعه‌های داخل شهرداری انجام شده و یک امر صیانتی است و تا ابعاد آن روشن نشود قابل توضیح بیش‌تر نیست.

به گزارش فارس، زاکانی افزود: یک سال و ۱۲ روز است که خادمی مردم تهران را انجام می‌دهیم و در این مدت توانسته‌ایم در محاکم ۱۷ هزار و ۷۰۰میلیارد تومان از حقوق را به نفع شهرداری صیانت کنیم و همچنین بالغ بر ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان امکان را پس بگیریم.

وی گفت: مواجهه با فساد را وظیفه خود می‌دانیم و این کار را به صورتی انجام می‌دهیم که استیفای حقوق مردم به صورت عملی صورت گیرد.

شهردار تهران تاکید کرد: شرایطی که درباره یکی از مدیران شهری اتفاق افتاده در مسیر رسیدگی است و در صورت روشن شدن ابعاد آن به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

زاکانی در ادامه افزود: امروز وزیر کشور در نامه‌ای به آقای میرکاظمی بحث تامین ۶۳۰ واگن برای متروی تهران را مطرح کرد و مسیر این کار در دولت هموار و مصوبات آن گرفته شده است.

وی در همین زمینه گفت: این فعالیتی که سال‌ها توسط دولت قبل راکد مانده بود امروز توسط این دولت عملیاتی شد.

شهردار پایتخت افزود: علاوه بر این تامین ۴۲۰ دستگاه واگن داخلی نیز در حال پیگیری است. برای۱۱۳ دستگاه وارد قرارداد شدیم که برای آن دولت ۷۷ میلیون یورو مصوب کرده و مقدمه این کار فراهم است و الباقی را تا ۴۲۰ دستگاه ناظر به تولید داخل حرکت می‌کنیم.

زاکانی گفت: در واقع مسیر تولید واگن و اضافه کردن آن به مترو فراهم شده است و این واگن‌ها برای سالیان بعد به ناوگان اضافه می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ماده ۱۷ ناظر به تغییر کاربری و کمیسیون ماده پنج است که تغییر کاربری در طرح تفصیلی بررسی می‌شود خاطر نشان ساخت: مسئولیت کمیسیون ماده پنج در سراسر کشور با استانداران استان‌ها است غیر از تهران که مسئولیتش با شهردار است اما معاونین چند وزارتخانه در این کمیسیون حضور دارند و ما در آن کمیسیون به صورت جمعی تصمیم می‌گیریم و شهرداری به تنهایی تصمیم گیر نیست‌.

زاکانی ادامه داد: ضمن اینکه طرح تفصیلی برای سال آینده باید مورد بازنگری قرار بگیرد و ما باید با یک نگاه دقیق در مورد نیاز شهر این تغییرات را اعمال کنیم و در واقع شهر فروشی در این مسأله معنایی ندارد.

وی گفت: به عنوان بخشی از کاری که هر سال شهرداری دنبال می‌کند با یک گستردگی بیشتر در خصوص خدمت به زوار امام حسین(ع) در اربعین انجام وظیفه می‌کنیم.

شهردار تهران در همین ارتباط گفت: بخشی از این اقدامات در مرزهایمان با عراق، بخشی ناظر به ترابری داخل عراق و قسمت‌هایی نیز درباره خدمتگزاری در موکب‌ها، سلامت و ارائه خدمت به زوار و موضوع صیانت است و در واقع بسته‌‌ای از خدمت ارائه می‌کنیم.

وی افزود: در ستاد عالی که در وزارت کشور تشکیل شده نیز به عنوان یک بخش فعال خدمتگزاری می‌کنیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. داداش : زنگ انشا تموم شده ، زنگ حسابه : افتااااااااااااااااااااااااااااااااااااااد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا