فوتبال ایران توسط فیفا تهدید به تعلیق شد ؛ نتیجه اظهارات پژمانفر و رفقا

فوتبال ایران توسط فیفا تهدید به تعلیق شد تا نتیجه منطقی اظهارات عجیب و غریب نمایندگان مجلس در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال خیلی زود عیان شود.

به گزارش انصاف ورزشی، انتخابات فدراسیون فوتبال ایران به تاریخ 8 شهریور 1401 و خصوصا موضوع ورود و تایید صلاحیت مهدی تاج در این انتخابات تبدیل به یک موضوع جنجالی در فوتبال ایران شد.

اما اظهارات نسنجیده و عجیب برخی نمایندگان مجلس در این خصوص، سبب شده که نهاد تصمیم گیرنده فوتبال جهان فیفا فدراسیون فوتبال ایران را تهدید کرده و از این نهاد توضیح مکتوب بخواهد.

نصرالله پژمانفر و احسان قاضی زاده هاشمی دو نماینده مجلس اظهارات عجیب و غریبی را در خصوص ورود تاج به انتخابات انجام دادند و حتی پژمانفر تاکید کرد در صورت حضور تاج انتخابات را ابطال خواهد کرد؛ اظهار نظری که از کیلومترها آنسوتر بوی تعلیق از آن به مشام می‌رسد!

اما «طرفداری» در خصوص مضمون نامه فیفا و ای اف سی نوشت:

«فیفا و AFC طی نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران بابت دخالت نهاد ثالث (بعضی از نمایندگان مجلس) در انتخابات فدراسیون فوتبال تذکر داده اند و فدراسیون فوتبال را به رعایت اصول و الزامات فیفا و AFC مطابق مواد اساسنامه  ۱۴-۱، ۱۹-۱ و ۱۹-۲ فیفا و مواد اساسنامه ۱۰-۱، ۱۵-۱ و ۱۵-۲ AFC) ارجاع داده است که بر اساس آن فدراسیون فوتبال باید مستقل باشد و خود را از هرگونه مواضع سیاسی ناروا و یا هرگونه نفوذ شخص ثالث مجزا کند. به خصوص اعضای هیات رئیسه فدراسیون باید بر اساس اساسنامه فدراسیون فوتبال و بدون نفوذ نهاد های سیاسی و خارجی و طی یک روند تضمین شده، دموکراتیک و عادلانه انتخاب شوند. 

در نامه فیفا به فدراسیون فوتبال آورده شده است با توجه به جدی بودن تخلف که در بعضی از سخنان عنوان شده از طرف نهادهای ثالث که در اختیار ماست ما از فدراسیون فوتبال ایران تقاضا داریم تا گزارش مکتوب در مورد جزئیات موضوع فوق الذکر را تا حداکثر تاریخ ۲۰ آگوست ۲۰۲۲ برابر با ۲۹ مرداد به فیفا و AFC ارائه کند.

لازم به ذکر است در نامه ارسالی  فیفا و AFC بعضی از مصاحبه های نمایندگان مجلس و مسئولان جهت راستی آزمایی به فدراسیون فوتبال ارسال شده است.»

گفتنی است حالا فوتبال ایران توسط فیفا تهدید به تعلیق شد و باید دید سرانجام این داستان غمبار برای فوتبال ایران چه خواهد بود.

فوتبال ایران توسط فیفا تهدید به تعلیق شد ؛ نتیجه اظهارات پژمانفر و رفقا
فوتبال ایران توسط فیفا تهدید به تعلیق شد ؛ نتیجه اظهارات پژمانفر و رفقا

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

    1. احمق این رسانه انصاف است که حرف تو رو چاپ میکنه. شاید برنامه ای هست که تاج فاسد رو علم کنن تا نهایتا ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا