خرید تور تابستان

گزارش شمخانی و باقری از آخرین وضعیت مذاکرات

ایرنا نوشت : دبیر شورای عالی امنیت ملی و رئیس گروه مذاکره کننده ایران با حضور در جلسه فوق العاده مجمع تشخیص مصلحت نظام، گزارشی از آخرین وضعیت مذاکرات برای رفع تحریم‌ها را برای اعضای مجمع ارائه کردند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی و رئیس گروه مذاکره کننده ایران با حضور در جلسه فوق العاده مجمع تشخیص مصلحت نظام، گزارشی از آخرین وضعیت مذاکرات برای رفع تحریم‌ها را برای اعضای مجمع ارائه کردند.

مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه فوق العاده صبح دوشنبه که به ریاست آیت‌الله صادق آملی لاریجانی و با حضور رئیس قوه قضائیه، دبیر و اعضای مجمع برگزار شد، به بحث و بررسی درباره سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه و استماع گزارشی از روند مذاکرات، پاسخ و پیشنهادهای ایران در جریان گفت‌وگوهای رفع تحریم پرداخت.

اعضای مجمع، در ادامه بررسی موضوع فرهنگ عمومی در سیاست‌های کلی برنامه هفتم، ضمن برشمردن نقاط آسیب و فرصت‌های فرهنگی کشور «اعتلای فرهنگ عمومی در جهت تحکیم سبک زندگی اسلامی-ایرانی و مقابله با تهاجم فرهنگی، افزایش سرمایه اجتماعی، تقویت امید، همبستگی و اعتماد به نفس ملی، ارتقای روحیه مقاومت، ایثارگری، کار و تلاش در جامعه با تبیین و ترویج آموزه‌های قرآن و عترت و نهادینه کردن فرهنگ انتظار و تاکید بر هویت ملی و فرهنگ و تمدن اسلامی-ایرانی و احیاء میراث برخاسته از این فرهنگ و تمدن غنی با بسیج تمامی امکانات و ظرفیت های کشور» را از تصویب گذراندند.

گزارش شمخانی و باقری از آخرین وضعیت مذاکرات در جلسه فوق‌العاده مجمع تشخیص

در ادامه نظر به اهمیت احکام و راهبردهای تاکید شده در سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور و مسئولیت‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعضای مجمع «روزآمدسازی و اجرایی شدن سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور در برنامه هفتم و الزام به تهیه و اجرای پیوست فرهنگی طرح های بزرگ» و نیز «ایفای نقش قرارگاهی شورای عالی انقلاب فرهنگی در ارزیابی، هدایت و هم‌افزا و نتیجه بخش کردن فعالیت های فرهنگی» را تصویب کردند.

در این جلسه که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان صداوسیما، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس و معاون سازمان برنامه و بودجه، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، اعضای مجمع «تقویت کارآئی و اثربخشی رسانه ملی در گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی-ایرانی و مواجهه موثر با جنگ روانی و تهاجم فرهنگی و سیاسی دشمنان از طریق: تولید و پخش محتوای غنی، جذاب و امیدافزای فرهنگی، سیاسی، خبری و دانش افزائی و همچنین ترویج گفتمان پیشرفت و عدالت اقتصادی» را مصوب کردند.

بررسی سایر بندهای سیاستی مربوط به امور فرهنگی و اجتماعی در جلسات آتی مجمع ادامه خواهد یافت.

در پایان این جلسه، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و علی باقری کنی معاون وزیر امور خارجه و رئیس گروه مذاکره کننده ایران، گزارشی از آخرین وضعیت مذاکرات برای رفع تحریم‌ها را برای اعضای مجمع تشریح کردند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا