خرید تور تابستان

واکنش روسیه به بمباران سوریه: از اسرائیل خواستیم به قوانین بین‌المللی احترام بگذارد

وزیر امور خارجه روسیه گفت: بمباران سرزمین‌های سوریه توسط اسرائیل نگران‌کننده است و ما از اسرائیل خواسته‌ایم به قوانین بین‌المللی احترام بگذارد. ما حملات اسرائیل در خاک سوریه را محکوم می‌کنیم و نگرانی خود را از تداوم هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی در سوریه، همانطور که در فرودگاه بین‌المللی دمشق اتفاق افتاد، ابراز می‌داریم.

به گزارش فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری مشترک با «فیصل مقداد» همتای سوری خود که به مسکو رفته، شرکت کرد.

لاوروف به‌عنوان اولین سخنران در این نشست خبری گفت: «ما از وضعیت سوریه یک گزارش ارزیابی ارائه کردیم و بر اهمیت بازگشت آوارگان و سیاسی‌نشدن این امر توسط کشورهای غربی تاکید داشتیم».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی درباره تجاوزهای نظامی رژیم صهیونیستی به سوریه تاکید کرد: «بمباران سرزمین‌های سوریه توسط اسرائیل نگران‌کننده است و ما از اسرائیل خواسته‌ایم به قوانین بین‌المللی احترام بگذارد».

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه اضافه کرد: «ما حملات اسرائیل در خاک سوریه را محکوم می‌کنیم و نگرانی خود را از تداوم هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی در سوریه، همانطور که در فرودگاه بین‌المللی دمشق اتفاق افتاد، ابراز می‌داریم».

طبق این گزارش، لاوروف درباره حل و فصل بحران سوریه نیز گفت: «ما در مورد اقدامات آمریکا در سوریه به ویژه در زمینه حمایت از گروه‌های جدایی طلب بحث کردیم. ما هرگونه مداخله خارجی در امور سوریه را رد می‌کنیم و بر لزوم حل‌وفصل سیاسی بحران در سوریه تاکید می‌کنیم».

وزیر خارجه روسیه درباره تصمیم تعدادی از کشورهای عربی برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک با دمشق، اظهار داشت: «ما از بازگشت روابط بین سوریه و تعدادی از کشورهای عربی راضی هستیم».

لاوروف با تشکر از سوریه برای حمایت از عملیات نظامی ویژه روسیه در منطقه دونباس نیز گفت: «ما پایبندی سوریه به آزادی تعیین سرنوشت مردم و به رسمیت شناختن جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک را ارزیابی می‌کنیم».

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، وی درباره عملیات نظامی احتمالی ترکیه در شمال سوریه نیز تاکید کرد: «مهم این است که اجازه عملیات نظامی جدید در داخل سوریه داده نشود».

وزیر خارجه روسیه همچنین افزود: «ما آماده هستیم تا به بهبود روابط بین سوریه و بقیه کشورهای عربی کمک کنیم. ما به‌دنبال توسعه روابط دوجانبه بین روسیه و سوریه هستیم».

لاوروف در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه در آینده نزدیک با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار می‌کند، تصریح کرد: «نتایج نشست تهران و توافقات مسیر آستانه در حال اجراست».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. دروغ که شاخ و دم ندارد اگر مخالفی چرا اس ۴۰۰ های موجود در روسیه به سمت هواپیماهای اسرائیلی شلیک نمیکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا