خرید تور تابستان

زاکانی هم به جمع کاندیداهای وزارت تکرا پیوست

گروه اقتصادی، انصاف نیوز: منابع مطلع خبر می‌دهند فعل و انفعالات گروه‌ها و چهره‌های سیاسی برای تصاحب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شکل محسوسی افزایش یافته و دامنه آن به شهرداری و شورای شهر تهران کشیده تا جایی که علیرضا زاکانی هم به جمع کاندیداهای این وزارتخانه پیوسته است.

تا چند هفته پیش، تقریبا مسجل بود وزارت تکرا سهم معاون اول رئیس‌جمهور است و محمدهادی زاهدی‌وفا، جانشین حجت عبدالملکی و سرپرست این وزارتخانه، که پیش‌تر به عنوان معاون اقتصادی محمد مخبر فعالیت می‌کرد، به عنوان وزیر به مجلس معرفی می‌شود اما فشارهای جبهه پایداری، اصول‌گرایان مایل به رئیس مجلس و اکنون شهردار تهران، سکه یاران مخبر را از رونق انداخته است.

خبرهای جدید از این کش‌مکش‌ها حاکی‌ است که علی‌رضا زاکانی، شهردار کنونی تهران، در جلساتی با اعضای موثر شورای شهر، از قصد خود برای استعفا سخن گفته و از آنان خواسته زمینه را برای پذیرش استعفای او در پارلمان شهری تهران مساعد کنند. زاکانی هم به عنوان کاندیدای تنها وزارتخانه‌ای مطرح شده که به لحاظ وسعت عملیات مالی و اختیارات، هم‌تراز شهرداری تهران است اما دیگر دردسرهایی مانند پاسخ‌گویی به شهروندان و حل معضلات هر روزه شهری را ندارد.

از سیداحمد نبوی، هادی مقدسی و محمد عباسی به عنوان دیگر گزینه‌های مطرح برای تصدی وزارت تکرا نام برده می‌شود و البته در گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای نام‌های آشنا و ناآشنای بیشتری مطرح شده است. یکی از دلایلی که این وزارتخانه را برای گروه‌های سیاسی جذاب کرده، این است که سرنوشت بیش از 3 هزار صندلی هیات مدیره را در شرکت‌‌های اقتصادی مشخص می‌کند و از این رو، قدرت مانور و چانه‌زنی هر گروهی که این گلوگاه را تصاحب کند، به شدت افزایش می‌دهد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. حضور زاکانی در هردو محل خسارت محض است

    چه شهرداری .

    چه وزارت کار .

    ایشان تیوریسین است وفقط بدرد مجلس میخورد زیرا کار اجرایی نکرده است .

  2. پس با این حساب، وزارت خانه تکرا، حکم گلوی مردم ایران را دارد! کسی را میخواهند که دست و بازویی بسیار قوی و قدرتمند داشته باشد تا بتواند با شدت هرچه بیشتر گلوی مردم را بفشارد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا