خرید تور تابستان

روایت داماد ترامپ از لحظات قبل و بعد از ترور سردار سلیمانی

خبرگزاری ایسنا نوشت:

«داماد رئیس جمهور پیشین آمریکا در یک مصاحبه به ارائه جزئیاتی درباره لحظات قبل از حمله جنایتکارانه آمریکا به خودروی حامل سردار قاسم سلیمانی و همراهانش پرداخت.

به نقل از شبکه سی‌ان‌ان، جرَد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در کتاب خود با عنوان “شکستن تاریخ” جزئیاتی را درباره لحظات پیش از حمله هوایی آمریکا به خودروی حامل سردار حاج قاسم سلیمانی و همراهانش در نزدیکی فرودگاه بغداد، پایتخت عراق ارائه داده است.

کوشنر در کتاب خود که به تازگی منتشر شده، آورده است: در سوم ژانویه 2020 در حالی که ترامپ در جلسه‌ای برای تدارکات انتخابات ریاست جمهوری حضور داشت، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی وقت آمریکا وارد اتاق شد و خطاب به ترامپ گفت: آقای رئیس جمهور، وقتش رسیده است.

کوشنر می‌افزاید: ترامپ از جای خود برخاست و به دنبال اوبراین از اتاق بیرون رفت. او پیش از آن خطاب به ما (حاضران در جلسه) گفت که همین جا منتظر باشید.

این مشاور ترامپ در ادامه می‌نویسد: تیم ترامپ در حال بررسی یک آگهی تبلیغاتی بودند که قرار بود در طول مسابقات فوتبال که انتظار می‌رفت 80 درصد رأی‌دهندگان آن را ببینند، پخش شود.

جرد کوشنر در کتاب خاطرات خود ادامه می‌دهد: من به آنها گفتم که او تا چند دقیقه دیگر برمی‌گردد.

او می‌افزاید که لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه یک شب قبل به کوشنر گفته بود که رئیس جمهور می‌خواهد به کاری دست بزند که باز را تغییر می‌دهد اما در ادامه می‌نویسد که متوجه منظور گراهام نشده است.

کوشنر می نویسد: ترامپ در مدت زمانی کوتاه‌تر از آنچه فکر می‌کردیم به اتاق برگشت و بحث درباره تبلیغات را از سر گرفت و هیچ توضیحی درباره خروج ناگهانی خود از اطاق ارائه نداد.

در خاطرات داماد ترامپ آمده است: در این میان، دن اسکاوینو، یکی از مشاوران رئیس جمهور که او را در جریان اخبار فوری قرار می‌داد، توئیتر خود را نگاه کرد و گفت: “تصاویری از یک انفجار در عراق منتشر شده که می‌گویند نزدیک فرودگاه بوده، جالب است.” ترامپ جواب داد: «حواست به اخبار باشد و هر خبر تازه‌ای شد به من بگو». پنج دقیقه بعد مشاور ترامپ گفت: باید این را ببینید، یک روزنامه‌نگار ایرانی تصویری از یک دست آسیب دیده، در میان خاکستر منتشر کرده که مزین به یک انگشتر با سنگ سرخ بزرگ و خونی است و برای مقایسه، عکس جدیدی از قاسم سلیمانی منتشر کرده که نشان دهنده همان دست است.

سردار حاج قاسم سلیمانی در دی‌ماه سال 1399 در اقدام تروریستی نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، درحالی‌که به همراه ابومهدی المهندس از رهبران حشدالشعبی و چند تن دیگر از افراد نزدیک به او در خودرویی در حرکت بود، هدف حمله موشکی پهپادهای آمریکایی قرار گرفت و به شهادت رسید.

مقامات پیشین آمریکایی بارها بدون آنکه برای این جنایت غیرقانونی خود مسئول دانسته شوند از ترور سردار سلیمانی و همراهانش دفاع کرده و مدعی شده‌اند که این کار برای محافظت از جان شهروندانشان بوده است».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا