خرید تور تابستان

پینه‌های میلیاردی چهره‌های نفوذ!

غلامرضا بنی اسدی، روزنامه‌نگار، در یادداشتی با عنوان «پینه‌های میلیاردی چهره‌های نفوذ!» که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت:

ظاهربینی یکی از گرانیگاه‌هایی است که در بسیاری از موارد به شکارگاه هم تبدیل می‌شود. مومن اما به تربیت امامت باید از گرفتاری در این وادی هولناک خود را نجات دهد. همان طور که یلگی و بی مبالاتی را برنمی‌تابد، از شکار شدن توسط کسانی که به عبادت، ظاهر الصلاح می‌شوند هم باید خود را حفظ کند.

این کلام راه نمای امام علی علیه السلام که به “کمیل بن زیاد” است که فرمود: “ای کمیل! شیفته کسانی که نماز طولانی می‌خوانند و مدام روزه می‌گیرند و صدقه می‌دهند و گمان می‌کنند که آدم های موفقی هستند، مباش و فریب آنها را نخور. زیرا ممکن است که به این عبادات “عادت” کرده باشند یا بخواهند عمداً مردم را فریب دهند”

ما هر دو گروه را فراوان تجربه کرده‌ایم. هم آنان که عادت به عبادت دارند و همین هم آنان را به غروری ایمان‌سوز می‌کشاند و هم گروهی را که برای فریب مردم، به عبادت تظاهر می‌کنند. سجده را نه برای تواضع و خاکساری برای خدا بلکه برای نقش بستن پینه در پیشانی انجام می‌دهند تا بتوانند با آن پینه، هزار وصله بسازند و هرکدام را به هزار برابر قیمت بفروشند. پیشانی خاوری در یاد همه ما مانده است که برای ایران 3 میلیارد دلار آب خورد. همان پرونده 3 هزار میلیارد تومانی که با دلار هزار تومان محاسبه شد و الّا با قیمتِ امروزِ دلار، آن پینه، 90 هزار میلیارد تومان، به ما فروخته شده است.

قصه فولاد هم که با رکورد شکنی، خاوری را در جایگاه دوم نشاند هم از همین قبیل است. متاسفانه، از این دست پینه‌ها هم کم نداریم هرچند کمِ آن هم زیاد است، بسیار زیاد. عبادت هایی از این جنس می‌تواند نه منفذ که شاهراه نفوذ هم باشد. مگر کم زخم برداشته‌ایم از ظاهر‌الصلاح‌هایی که عبادت را اسلحه جنگیدن با حق کردند؟ نمی‌خواهد پرونده خوارج را پیش بکشیم، نزدیک‌ترین گونه این جماعت همین داعشی‌ها می‌توانند باشند که در عبادت، رکورد می‌شکنند و از حق، گردن می‌برند.

در تاریخ انقلاب خودمان هم کم نداشتیم از این قبیل جماعت. کشمیری را هرگز یادمان نمی‌رود که با عبادت راه بر عبودیت بست و با انفجار دفتر نخست وزیری ما را از فیض وجود رجائی و باهنر محروم کرد. امروز هم می‌توانند از همین راه وارد شوند. هوشیار باشیم و همه منفذها را ببندیم و پروژه نفوذ را به شکست بکشانیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا