خرید تور تابستان

بلاتکلیفی موسسه نیاوران در آستانه سال تحصیلی [+تکمیل و اصلاح]

بدنبال درگذشت «عادل آذر» در 7 مرداد سال جاری، مؤسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی همچنان بدون سرپرست اداره می شود.

به گزارش انصاف نیوز، مؤسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی که با عنوان موسسه نیاوران نیز شناخته می‌شود، وابسته به نهاد ریاست جمهوری است که در دولت سیزدهم با ابلاغ رییس جمهور، عادل آذر به عنوان مشاور رییس جمهور و رییس موسسه منصوب شد. با درگذشت عادل آذر بواسطه عارضه قلبی حین عمل جراحی، موسسه بدون سرپرست و ابلاغ قانونی توسط معاونین اداره می‌شود.

این درحالی است که با توجه به ماده 679 قانون مدنی، هر گونه تفویض اختیار اعطا شده توسط ریاست مرحوم موسسه به معاونین موسسه از اعتبار ساقط شده است و ایجاد تعهد و امضای مکاتبات تعهدآور توسط معاونان موسسه خلاف قوانین و مقررات است.

این بلاتکلیفی باعث ایجاد آشفتگی در روند جاری موسسه نیز شده است به گونه‌ای که در آستانه سال تحصیلی جدید و همزمان با اعلام نتایج کارشناسی ارشد، معاون آموزشی موسسه نیز موسسه را ترک کرده است.

بنا بر شنیده‌های خبرنگار انصاف از جمله دلایل عدم تعیین تکلیف موسسه، عدم اجماع نظر معاونین اول، اقتصادی و رییس سازمان برنامه در انتخاب گزینه مناسب برای موسسه است و همچنین بدلیل فاقد اعتبار بودن مجوزهای هیات علمی مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده نگری وابسته به سازمان برنامه و بودجه، و عضویت برخی از مدیران آن سازمان در آن مرکز، سناریوهای برای ادغام آن مرکز و موسسه در حال برنامه ریزی است.


تکمیل و اصلاح در شنبه ۱۱ شهریور، ساعت ۱۱ صبح: بنا بر اطلاع جدید انصاف نیوز، این نکات برای تکمیل و اصلاح خبر منتشر شده اضافه می‌شود:

۱. موسسه از دیماه سال گذشته از نهاد ریاست جمهوری به سازمان برنامه منتقل شده است.

۲. معاون آموزشی وقت تا ۲۰ مردادماه حضور داشته و از ۲۲ مرداد در مرخصی سه ماهه به‌سر می‌برد و دکتر طاهرپور، مدیرکل آموزشی، با تصمیم دکتر جهانگیری مسئولیت او را برعهده دارد.

۳. موسسه‌ی آینده‌نگری مجوز هیات علمی دارد و در حال حاضر سه نفر عضو هیات علمی آن مورد تایید وزارت علوم هستند.

۴. پس از درگذشت دکتر عادل آذر، برای اینکه بر اساس ماده ۶۷۹ مشکلی قانونی پیش نیاید، پرداخت حقوق بر اساس ساز و کاری با هماهنگی دیوان محاسبات انجام شده است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا