آیت‌الله جنتی: ولایت فقیه استمرار ولایت پیامبر است

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: ما باید به این باور برسیم که ولایت فقیه چیز جدیدی نیست و استمرار ولایت پیامبر(ص) و ائمه اطهار است. کسی که آن را باور نکرده این را هم باور نمی‌کند. در حالی که در واقعیت این ولایت فقیه استمرار آن ولایت است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله احمد جنتی در سخنرانی افتتاحیه اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری با اشاره به در پیش‌رو بودن مراسم اربعین اظهار کرد: این گردهمایی عظیم نشان می‌دهد قیام عاشورا هر روز زنده‌تر از گذشته می‌شود و به مرز و جغرافیا و قومیت محدود نیست.

وی افزود: موانع و محدودیت‌های سنوات اخیر مثل کرونا و مشکل ویزا رفع شده و نیز دشمن در جبهه فلسطین، سوریه و یمن شکست‌های سختی خورده است.

رییس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مسئولان در جهت تسریع سفر زوار اقدام کنند و تا می‌توانند به زائران خدمت کنند بر همه زوار لازم است هوشیاری کامل در برابر توطئه‌های آمریکایی و رژیم صهیونیستی داشته باشند و اجازه ندهند برخی اختلافات سیاسی و مسائل حاشیه‌ای به این مراسم عظیم که عامل وحدت شیعیان است ضربه‌ای وارد کند.

جنتی با بیان اینکه از تلاش شبانه‌روزی دولتمردان برای خدمت به مردم قدردانی می‌کنیم، اظهار کرد: ما برای آنان در ادامه مسیر آرزوی موفقیت داریم. دولت در بخش‌هایی توفیقات خوبی داشت و در این مسیر آرمان‌های امام راحل مورد توجه قرار گرفت. در حوزه سلامت توانستند کرونا را کنترل کنند و در حوزه سیاست خارجی فعال‌کردن ظرفیت‌های اقتصادی منطقه را شاهد بودیم و مخصوصاً با کشورهای همسایه ارتباط خوبی برقرار شد.

وی تاکید کرد: رفتارهای مناسب و دوری از اشرافیت را از دولت و رییس جمهوری مشاهده کردیم و امیدواریم این روحیه تا پایان در دولت ادامه یابد.

رییس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: با وجود تلاش‌های شبانه‌روزی دولت اما همچنان مسئله اقتصاد و معیشت، اولویت اول کشور است‌. مردم اول باید آب و نان‌شان درست باشد بعد موارد دیگر هم انجام شود.

جنتی تاکید کرد: دولت ضمن انجام کارهای روزمره، چند اصلاح اساسی هم در حوزه اقتصاد شروع کرد اما تداوم این اقدامات اساسی نیازمند تحرک ساختاری در بودجه و اصلاح نظام مالیاتی است.

وی افزود: راه برون‌رفت از مشکلات و پاسخ‌گویی به آن عمل کردن به بیانات رهبری انقلاب است. بارها ثابت شده که توجه به توصیه‌های ایشان راهگشای امور است. توصیه ایشان به محدود نکردن ارتباط با کشورهای دیگر به غرب منجر به این شد که ارتباط با همسایگان مورد توجه قرار گیرد و شاهدیم که این امر ظرفیت‌های زیادی برای کشور فراهم کرده است.

رییس مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: رهبر انقلاب توصیه کردند کشور را معطل مذاکره نکنید و از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنید، دیدیم که توجه به این امر در این دولت منجر به گشایش شد و اقدامات ارزشمندی صورت گرفت و از ظرفیت‌های داخلی استفاده شد. از جمله در طرح آبرسانی غدیر که کار سه‌ساله در یک سال صورت گرفت.

جنتی تاکید کرد: هرجا به توصیه‌های رهبری توجه شد، پیشرفت کردیم و هرجا عمل نشد با عقب‌گرد مواجه شدیم. اگر همه مسئولان به توصیه‌های رهبری عمل کنند مشکلات کشور در حوزه‌های مختلف حل خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات دشمنان انقلاب اسلامی در طول چهار دهه گذشته، گفت: در طول این چهل سال با جنگ، تحریم، ترور دانشمندان هسته‌ای، فتنه ۸۸ و تهاجم فرهنگی و بحران‌ها و حوادث مختلفی مواجه بودیم که هرکدام برای از میان بردن یک جامعه کافی بود، اما به برکت ولایت فقیه از همه آن‌ها گذشتیم و مدیریت حکیمانه آیت‌الله خامنه‌ای بوده است که ما را از تمامی فتنه‌ها و بحران‌ها نجات داده است.

رییس مجلس خبرگان رهبری در پایان تصریح کرد: اگر در ۱۵ سال گذشته به توصیه‌های اقتصادی رهبری انقلاب توجه می‌شد، حتماً وضع متفاوت بود. ما باید به این باور برسیم که ولایت فقیه چیز جدیدی نیست و استمرار ولایت پیامبر(ص) و ائمه اطهار است. کسی که آن را باور نکرده این را هم باور نمی‌کند. در حالی که در واقعیت این ولایت فقیه استمرار آن ولایت است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. مشکل نظام
  ۱_اغراق در…..
  ۲_افراط و تفریط در…..
  ۳_صغیر دانستن مردم و….
  ۴_بزرگ نمایی کارهای انجام شده و نشده!
  ۵_ریاکاری ( بیش از استاندارد جهانی )
  ۶_استفاده زیاد, از افراد حرفه ای ,که متخصص, بازی با کلمه و وازگان هستند! حاشیه نشین و منزوی کردن عالمان
  ………..

 2. به قول احمد قابل. امام حسین اصلا قیام نکردند. برای اینکه خونشون در مکه ریخته نشه فرار کردند. و قیامشون همون امر به معروف حاکم زمان بود نه امر به معروف موی زن ها.

 3. سلام‌ولایت‌فقیه‌عقلابهترین‌نوع‌
  حکومتی‌است‌که‌میتواند‌باشد.یک‌
  مجتهد‌باتقوا‌عادل‌آشنا‌به‌مسائل‌
  سیاست‌روز‌دنیا‌کسی‌که‌تلاش‌کند
  جامعه‌حدالامکان‌طبق‌نظرات‌پیغمبر.ص.‌وحضرت‌علی.ع.اداره‌شود.و‌‌‌‌طرفداری‌
  ازنژاد‌وزبان‌وفرهنگ‌خاصی‌نکند‌عدالت
  را‌درهمه‌امور‌درنظر‌بگیرد‌و….خوب‌کدام
  کس‌است‌چنین‌رهبری‌را‌نپسندد‌مگر‌
  اینکه‌سفیه‌ونادان‌‌باشد‌.به‌نظر‌من‌با
  سیستم‌فدراتیومنویات‌عدالت‌محور
  ولی‌فقیه‌عادل‌‌بهتر‌اجرایی‌میشود‌.
  حداقل‌درامور‌اقتصاد

 4. سلام‌امام‌حسین‌.ع.نمیخواستند‌بیعت
  کنندباحاکمی‌که‌ظاهر‌دین‌راهم‌رعایت‌
  نمیکرد‌شرابخواریش‌زبان‌زد‌عام‌وخاص
  بود‌فسق‌وفجور‌و…یزید‌آشکاربوده‌
  اهمیتی‌نمیداد‌.اماحسین‌.ع.اگر‌
  میخواستندفرار‌کنندوقت‌داشتند‌زودتر
  مثلا‌بروند‌در‌یک‌منطقه‌دور‌دست‌.
  مقدمات‌حرکت‌سرخ‌امام‌حسین‌.ع.
  ازقبل‌چیده‌شده‌بود‌‌اگر‌اینگونه‌نیست
  خوب‌به‌جهت‌تقیه‌هم‌شده‌بیعت‌ظاهری
  میکرد‌چرا‌فرار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا