خرید تور تابستان

نماینده‌ی مجلس: قیمت ارز هنوز واقعی نشده

یک نماینده‌ی مجلس گفت: واقعی شدن نرخ ارز اقدام مهمی است که در ادامه مسیر تک نرخی شدن باید انجام شود، واقعیت این است که قیمت ارز در کشور ما هنوز واقعی نشده است.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه تولید و تأکید ایشان بر توجه به این حوزه، گفت: ما برای پیشرفت در حوزه تولید باید مشکلات موجود در حوزه زیرساخت های قانونی و اجرایی را برطرف کنیم.

وی افزود: یکی از مشکلات در حوزه تولید، بحث تسهیلات است، علت این است که بانک ها بیشترین نقش را در به‌هم‌ریختگی در حوزه تولید دارند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: بانک ها با مقاومتی که در مقابل اعطای تسهیلات به حوزه تولید دارند، بیشترین نقش را در ایجاد موانع بر سر راه تولید ایفا می‌کنند.

حجت‌الاسلام پژمانفر خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات در حوزه تولید، تصمیمات لحظه‌ای مسئولان در بخش‌ها و قوای مختلف است، به عنوان مثال کالایی در کشور تولید می‌شود، اما در حین تولید این کالا، دستور واردات همان محصول نیز صادر می‌شود و با صدور چنین دستوراتی تولید کشور آسیب می‌بیند.

وی در ادامه با اشاره به حذف ارز ترجیحی در کشور گفت: حذف ارز ترجیحی و تک نرخی شدن ارز کار بسیار مهمی بود که در کشور انجام شد، اما در این مسیر کارهای زیاد دیگری نیز وجود دارد که باید انجام شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: واقعی شدن نرخ ارز اقدام مهم دیگری است که در ادامه مسیر تک نرخی شدن باید انجام شود، واقعیت این است که قیمت ارز در کشور ما هنوز واقعی نشده است.

حجت‌الاسلام پژمانفر خاطرنشان کرد: درست است که امروز ارز در کشور تک نرخی شده، اما عده ای در صدد هستند و فشار می‌آورند که ما مجدد در مسیر دو نرخی شدن نرخ ارز قرار بگیریم که باید در مقابل آن ایستاد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا