شریعتمداری: فوت مهسا امینی ربطی به نیروی انتظامی ندارد

خبرگزاری فارس نوشت:

«حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان درباره آشوب‌های اخیر که آن را «انتقام ناکام دشمنان از حماسه بزرگ اربعین با اسم رمز گشت ارشاد»‌ دانسته بود به خبرنگار سیاسی فارس گفت: جنس آشوب‌ها، شعارهای ساختارشکنانه و اقدامات وحشیانه آنها به وضوح نشان می‌دهد که ماجرای فوت خانم مهسا امینی فقط یک بهانه بوده است و دشمنان بیرونی بار دیگر پادوهای داخلی خود را برای انتقام از مردم و ایران اسلامی به میدان فرستاده‌اند.

وی افزود: حمایت رسمی و علنی آمریکا، اروپا و رژیم صهیونیستی و برخی از گروه‌های بدنام داخلی از آشوبگران نمی‌تواند بدون ارتباط سازمان‌یافته با عوامل اصلی آشوب باشد. این بهانه مخصوصاً بعد از حماسه عظیم اربعین حسینی علیه‌السلام و عضویت در شانگهای و حضور مقتدرانه رئیس‌جمهور در سازمان ملل به شدت مورد نیاز دشمن بود.

شریعتمداری در ادامه گفت: فوت خانم مهسا امینی اتفاق ناگواری بوده است ولی این رخداد آنگونه که تمامی شواهد و اسناد نشان می‌دهد اولاً؛ ربطی به نیروی انتظامی ندارد و ثانیاً آشوب‌ها و اقدامات وحشیانه آشوبگران نمی‌تواند در واکنش به آن صورت پذیرفته باشد. قتل شهروندان، آتش زدن قرآن، حمله به آمبولانس‌های حامل بیماران، شکستن شیشه مغازه‌ها، حمل اسلحه گرم و … فقط در چارچوب دستورات دیکته شده سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه به مزدوران داخلی خود قابل ارزیابی است و برخلاف آنچه بعضاً ادعا می‌شود گروه‌های تروریستی نظیر منافقین و کومله بسیار حقیرتر از آنند که سازمان‌دهنده آشوب‌ها باشند.

شریعتمداری اظهار داشت: از دشمنان تابلودار بیرونی انتظاری نیست ولی برخی از افراد نام و نشان‌دار نظیر آقایان خاتمی، کرباسچی، جهانگیری و امثال آن‌ها باید توضیح دهند که چرا بدون تحقیق و بررسی‌های لازم، فوت خانم مهسا امینی را قتل نامیده‌اند ؟! به سختی می‌توان باور کرد که این عده از پیآمد سوء و تحریک‌کننده اظهار نظر غیرمسئولانه خود بی‌خبر بوده‌اند! از این روی نمی‌توان نقش آنها را در آشوب‌های اخیر نادیده گرفت. مخصوصاً آن که همین طیف سابقه آشوب‌های خسارت‌بار فتنه آمریکائی ــ اسرائیلی ۸۸ را هم در کارنامه خود دارند. آن فتنه را با اسم رمز «‌تقلب» پدید آوردند و در آشوب‌های اخیر از اسم رمز «گشت ارشاد»‌ استفاده کرده‌اند.

شریعتمداری گفت: این آقایان در آشوب‌های اخیر و قتل‌های ناشی از آن سهیم هستند و باید تحت پیگرد و بازخواست قرار بگیرند.

مدیر مسئول کیهان در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس که ادامه ماجرا را چگونه می‌بیند، گفت: در فتنه‌های قبلی نیز مردم نجیب و هوشیار، با این امید که سره از ناسره جدا شود، رجزخوانی‌های بیگانگان و عربده‌کشی‌ها و شرارت دنباله‌های داخلی آنان را به نظاره نشستند، اما چند روز بعد، وقتی غبار فتنه فرو نشست، دیگر درنگ را تاب نیاورده و پای به میدان نهادند. آنان که با دست خالی رژیم آمریکایی شاه را سرنگون کرده‌اند و طی ۴۳ سال گذشته در مرزهای آبی و خاکی و هوایی کشور با تمامی قدرت‌های سلطه‌گر جنگیده‌اند، بار دیگر به میدان می‌آیند و بساط آشوب و آشوبگران را بر باد می‌دهند.

شریعتمداری در ادامه گفت: رجزخوانی مقامات رسمی آمریکا و اروپا و هیاهوی دنباله‌های داخلی آن‌ها، یادآور این کلام حضرت امیر علیه‌السلام در باره جنگ جمل است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: بعد از جنگ جمل که در آن، جنگ‌افروزان با آن همه خط و نشان کشیدن‌ها و رجزخوانی‌ها به سختی شکست خورده و به ذلت افتاده بودند، مولای بزرگوار ما، حضرت امیر علیه‌السلام در وصف دو سپاهی که در دو سوی آن آوردگاه گردآمده بودند، فرمودند: « وَ قَدْ أَرْعَدُوا وَ أَبْرَقُوا وَ مَعَ هَذَیْنِ الْأَمْرَیْنِ الْفَشَلُ وَ لَسْنَا نُرْعِدُ حَتَّى نُوقِعَ وَ لَا نُسِیلُ حَتَّى نُمْطِرَ . دشمنان (اصحاب جمل) چون رعد غریدند و مثل برق، جرقه زده و از جای برآمدند، اما با آن همه لاف گزافی که زده بودند، هنگام کارزار ناتوان و ترسان بودند. ولی ما، خروش برنمی‌داریم، مگر آن که دست به عمل می‌زنیم و نمی‌باریم، مگر آن که سیل جاری می‌کنیم»»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. از پای منقل بلند شی یه چایی نبات بخور ایشالا هوشیار میشی و واقعیت هارو خواهی دید.

  2. اگر کمی تأمل کنیم روی حرفهای شما کاملاً متوجه چند موضوع می‌شویم که عدالت را زیر پا گذارده و حتی از نام وحرف امیر مومنان (ع) هم که هیچ تناسبی با شرایط فعلی جامعه دارد استفاده میکنید چراکه اگر قبول کنیم همه معترضین به عملکرد اشتباه ‌‌گشتارشاد آنها را دشمن حساب میکنید درحالیکه خود بهتر میدانیدروش برخورد آنها متناسب با هیچ قانون وعرف وشرع نداشته وندارد دوم اینکه به نوعی این اعتراضات را به برنامه ریزی دشمن خارجی نسبت میدهید که انگار آنها خانم مهسا امینی را کشتند سوم اینکه در ماجرای یک شخصی که مرده حتی نمی‌گویم کشته شده فقط مرده محل مرگش ارتباط مستقیم به مقتول یا همان شخص مرده است چرا که مهسا در آن مکان چکار می‌کرده که مرده شما این شمایید که قبل از بررسی‌های کارشناسی نظر شخصی تان را که مسبوق به سابقه است ابراز می‌دارید وچون امکان اینکه حرف شما وامثال شما به راحتی شنیده می‌شود بیان میکنید چهارم اینکه طوری از دست آورد آقای رییسی صحبت میکنید که علیرغم نداشتن مدیریت ایشان وگمارده های ایشان انگار قضیه اربعین جزو دستاورد ایشان می‌باشد که البته در مورد بی نظمی در مرزها و نبود امکانات بحث بماند برای بعد در مورد قضیه شانگهای شاید افراد عام ناتوان از تمیزبین اینکه اقدامات این مسیر قبلاً پی ریزی شده بود مثل اکثر طرحهای کشور که ده درصد مانده را تکمیل وبنام خود ثبت کردند من اگر جای شما بودم حداقل در مورد آقای رییسی وعملکردش اصلأ حرف نمیزدم چون موجب خجالت میشود وعده‌های دروغ که فقط برای بدست گرفتن قدرت که آنهم با حمایت صددرصدی حاکمان انجام پذیرفت در رابطه با سفر به نیویورک چیز خارق‌العاده ای نیست مثل تمامی کشورها که البته بماند اینکه جوابهای دیکته شده و مسایل دیگر نتیجه این که اگر قرار بر آتش افروزی ومجازات کسی وکسانی باشیم که موجبات ریختن خون مردم شدند باید نام شما به عنوان تهییج واشاعه دروغ وبه لج انداختن جوانان که حس خروش از این همه دروغ ومدح حاکمان که در موقعیت فعلی اصلأ کار عبسی بود

  3. …، با نام بردن از علی، به آن وجود بی همتا اهانت مکن! موجوداتی چون شماها را چه نسبت است با آن یگانه دوران؟ تو و چون تویی که از علی میگویید، فقط برای سواستفاده ابزاری است و لذا آن وجود نازنین را ملوث میکنید، پس … و … و بیش از این دوستداران حقیقی آن امام همام را مرنجانید!!

  4. اینکه اغتشاشگران دو رذیله بر شباهت های خود به داعش افزودند ایا ذره ای جای تردید است ؟ این میشود نتیجه نگاه دقیق و برهانی . فجایعی که در دوران روحانی ببار آمد با کمترین مخالفتی مواجه نشد . حتی در دور دوم که فساد و دشمنی اش با نطام و انقلاب و ماموریت براندارانه اش اشکار شد ، بازهم رگی از ان طیف نجنبید .در حالی که زمینه های مخالفت و شورش هزاران بار فراهم بود . دقیقا باند دزد و یاغیان اموی با همه ویژگیهاشان زمام امور را در دست گرفته بودند . اما همسویی سلسله اغتشاش از قدرتهای پوشالی ابر کفها گرفته تا نوچه ها و پادوهای داخلی انها بدکارگان نشاندار بی هنر و تروریستهای مملوک غرب در داخل با مدیریت دولتی جایی برای خشم و کینه باقی نمیگذاشت . در طیف مخالف انقلاب یکی از عجیب ترین پدیده ها بوقوع پیوسته . کینه توز ترین دشمنان روحانیت با یکی از هم لباسیهای ان قشر قوی ترین پیوند را پیدا میکنند . موضوع کشف این عنصر عامل بیگانه برای انها کاملا روشن است .‌ و تمامی مواضع و رویکردهایش برای انها دلنشین است و تنها ناراحتی انها اینست که چرا نماینده اغتشاشگران در جایگاه ریاست جمهوری از درون نظام و از راه مدیریت دولتی موفق به فروپاشی حاکمیت نشده ! این جماعت حتی از ظرافت ها و جاذبه های جریانات مارکسیستی را هم چیزی نمیدانند .‌ بالاخره در همان فاز اعتقادی خود گلسرخی ها و صمد بهرنگی ها به عنوان فداییان و مدافعین حقوق محرومان جزو ذخایر و مفاخر خود یاد میکردند . و اینها پرچمدارانشان رضا پهلوی ، مریم رجوی ، مسیح پولی نژاد و خواننده های فراری ولگردند . ایکاش لا اقل به این بلوغ میرسیدند که نیاز به طهارت در گفتار و عمل را از کلیدی تربن عوامل جذب بدانند و با ولنگاری و توهین به مقدسات بدنبال تالیف قلوب !! نباشند .‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا