خرید تور تابستان

جوادی آملی: جلوی فساد و اختلاس مسئولین را بگیرید

شفقنا نوشت:آیت‌الله اجوادی آملی در دیدار سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: این مرجع تقلید تأکید کرد: مسئولین باید برای بیکاری جوانان، آینده شغلی آنها و معضل حاشیه نشینی شهرها تدبیری بیاندیشند و برای حل مشکلات کشور بیش از پیش تلاش کنند.

آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: شما می بینید که هر وقت مردم با انقلاب بودند، عظمت و شکوهی مانند پیاده روی اربعین رقم خورد، اما انتظار این است که جلوی غارت، اختلاس و نجومی بعضی از مسئولین گرفته شود تا این نظام آسیب نبیند.

مرجع تقلید شیعیان در دیدار سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی ضمن تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (ع) از زحمات خالصانه نیروی انتظامی قدردانی و برای شهدای این نیرو علوّ درجه مسئلت نمود.

آیت الله جوادی آملی بیان داشت: در احادیث معصومین علیهم السلام هست که «مَنْ قُتِلَ دُونَ مالِهِ فهوَ شَهیدٌ وَ مَنْ قُتِلَ دُونَ دِینِهِ فهوَ شَهیدٌ وَ مَنْ قُتِلَ دُونَ دَمِهِ فهوَ شَهیدٌ وَ مَنْ قُتِلَ دُونَ أهلِهِ فهوَ شَهیدٌ»، شهید گاهی برای حفظ مال مردم است و گاهی برای حفظ ناموس مردم که ما برای تمامی شهدایی که برای حفظ دین و مال و ناموس مردم به شهادت رسیده اند، طلب مغفرت می کنیم و دعا می کنیم تا حشرشان با حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: در اندلس سابق، مردم مسلمان بوده و حکمای بزرگ همچون ابن رشد و ابن حزم بودند، آن قدر اسلام در آنجا گسترش داشت که تعداد ستون های مسجد جامع قرطبه را نمی توانستند بشمارند، اما طولی نکشید که آن مسجد تبدیل به کلیسا و کلیسا نیز تبدیل به موزه شد و هیچ اثری از اسلام در آنجا باقی نماند و این خطر همیشه و در همه عصر و مکان ها وجود دارد!

آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: کشور ما صاحب ریشه و تمدنی افتخار آمیز است و مردم کشور ما نیز مردمی غیور و پاک هستند و در کشور بزرگان و دانشمندان و مردان بزرگ کم نداریم و شما می بینید که هر وقت مردم با انقلاب بودند، عظمت و شکوهی مانند پیاده روی اربعین رقم خورد، اما انتظار این است که جلوی غارت، اختلاس و نجومی بعضی از مسئولین گرفته شود تا این نظام آسیب نبیند.

آیت الله جوادی آملی بیان داشت: صرف اینکه کسی آدم خوبی باشد به معنای این نیست که مسئول خوبی هم می تواند باشد، عقل و تدبیر لازمه مدیریت است که در این صورت مسئولین نه بیراهه می روند و نه راه کسی را می بندند.

این مرجع تقلید تأکید کرد: مسئولین باید برای بیکاری جوانان، آینده شغلی آنها و معضل حاشیه نشینی شهرها تدبیری بیاندیشند و برای حل مشکلات کشور بیش از پیش تلاش کنند!

آیت الله جوادی آملی در پایان اظهار داشت: ما به امید زنده ایم، به برکت خون شهداء زنده ایم و به صاحب امروز دعا می کنیم این نظام را در سایه ولی اش حفظ کند و شهدای ما را با شهدای کربلا محشور کرده و کسانی که برای اربعین هم زحمت کشیدند حشرشان با اربعینی ها ـ انشاء الله ـ باشد!

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

 1. سلام‌حضرت‌علی‌.ع.میفرمایند‌پند‌ونصیحت‌زیاد‌است‌‌ولی‌عمل‌کننده
  به‌آن‌کم‌…..در‌دوره‌خلافت‌خلیفه
  سوم‌جناب‌عثمان‌رانت‌وثروت‌و
  اشرافیت‌به‌دهان‌سران‌خلافت‌
  اسلامی‌و…مزه‌کرد‌ووقتی‌حضرت
  علی.ع.‌به‌خلافت‌ظاهری‌رسید
  مردانی‌چون‌زبیر‌وطلحه‌هم‌به
  آمیرالمومنین‌علی.ع.پشت‌کردند
  وحتی‌به‌روی‌ایشان‌شمشیر‌کشیدند
  امام‌حسن‌.ع.رادرمیدان‌جنگ‌با
  معاویه‌تنها‌گذاشتندو…..‌لذابه‌نظر
  میرسد‌باید‌ترازو‌باشد‌باید‌
  حسابرسی‌دقیق‌باشد‌اگر‌راست‌
  باشد‌که‌چهار‌پنج‌هزار‌آقازاده‌اینها
  خارج‌تحصیل‌میکنند‌چگونه‌خرج
  آنها‌را‌تامین‌کنند.شورای‌استانها‌هم
  که‌دکوریست‌استاندار‌ومدیران
  استانی‌‌پاسخگو‌نیستند‌قابل
  استیضاح‌نیستند‌پس‌مسئول‌هالوی
  خوب‌با‌مسئول‌مدیر‌کاربلد‌وخوب
  قابل‌شناسایی‌نیست‌لذا‌شایسته
  سالاری‌هم‌اتفاق‌نمی‌افتد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا