در آستانه رای دادگاه حمله به سفارت عربستان

به گزارش انصاف نیوز، «علی قلهکی»، روزنامه نگار اصولگرا در یادداشتی تلگرامی نوشت:

در آستانه رای دادگاه در مورد حمله به “سفارت عربستان” باید بگویم به عنوان فردی که بخشی از مالیات سالیانه ام به دولت، صرف دستگاه اطلاعاتی آن می شود، باور ندارم جوان های تجمع کننده مقابل سفارت عربستان عامل اصلی آن حادثه تلخ بوده باشند.

چگونه است که یک نیروی […] در مقابل سفارت بلافاصله بعد از باز شدن درب، با دیلم به داخل سفارت رفته و گاو صندوق آن را باز کرده و اسناد سوخته ای که سعودی ها به عمد!داخل آن قرار داده بودند را بر می دارد، ولی جالب این که دوستان قابلیت پیش بینی حجم و تعداد تجمع کننده خشمگین را در شام روز اعدام “شیخ نمر” ندارند؟!

مگر می شود با توجه به حادثه سال ۸۹ و حادثه حمله به سفارت انگلستان، دو بار از یک سوراخ گزیده شویم؟!

ابتدای محدوده ای که سفارت عربستان در آنجا واقع شده، به وفور کیوسک های “پلیس” قرار دارد، آن هم به دلیل دفاتر دیپلماتیک و سفارت خانه هایی است که در آن منطقه هستند، این کیوسک ها نمی توانستند افزوده شدن حجم مردم را به مقامات مافوق خود گزارش دهند؟!

یک حساب “دو دو تا چهار تا” نشان می دهد آن جوانان صرفا وسیله ای برای تسویه حساب بالا دستی ها به حساب می آمدند، جوان هایی که عمده آنها پشتوانه استراتژیک نظام اسلامی هستند و برخی دیگرشان تازه از سوریه، عراق و نبرد با تکفیری ها به تهران رسیده بودند.

محاکمه اینان حمله به “پشتوانه های استراتژیک” نظام است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. درست است که اصل آمران این ماجرا هستند که باید مجازات شوند؛ اما نمی توان عاملان را به این بهانه های واهی از مجازات معاف کرد. بدون این عاملان آن آمران هیچ کاری نمی توانند بکنند.

  2. گناه عاملان را نشویید. چوب بی عقلی این جماعتِ آلت دست را کم نخورده ایم. باید هم آمران و هم عاملان این اتفاق که عربستان را از زیر فشار در اورد و انان را از جایگاه متهم به جایگاه شاکی انتقال داد و از طرف توانایی کشور را در حفاظت از سفارتخانه ها زیر سوال برد مجازات شوند تا دفعه دیگه قبل از حمله به اقتدار کشور به عواقب آن برای خود بیشتر بیاندیشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن